Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Presurile costa 50 ron prin targ si eu dau pe o solutie de curatat 19,9 lei aproximativ 50 % din valoarea presurilor.Asta seamana cu lichidu ala de parbriz la 10 lei litru mai scump decat benzina.

    Comment


    • #17
      dam cu apa si cu peria ca nu ne dor mainile sa fim seriosi daca si presurile trebuiesc spalate cu solutie speciala inseamna ca santem o natie de nababi nu de alta dar dupa ce il speli tot te urci murdar pe picioare sau dam si pe talpi la pantofi sau cumva este si o solutie si pentru talpi

      Comment


      • #18
        Ma,fiecare dupa buzunarul sau.Omul isi face reclama,bravo lui,nu e prost cine cere,ci cine da.Dupa parerea mea poti sa iti plachezi si cu aur covorasele.Cui ii convine sa spele cu solutie sa cumpere solutie,cui ii convine sa schimbe covorasele in loc sa le spele,sa le schimbe,cine are o perie si orice ce poate face spuma,e perfect!
        La urma urmei,tot cu praf o sa calci pe ele.Nu cred ca se merita.

        Comment


        • #19
          eu le spal in cada ... dero apa o carpa ... si clatire ...ies ca noi
          Interactive Design Lights & Sound <- click

          Comment


          • #20
            Nu e nimic rau in a spala covorasele,indiferent cu ce le speli.
            Eu pastrez curatenie in masina si nu suport mizeria X( ,iar vederea covoraselor murdare care ma intampina la o masina cand deschid usa e cea mai mare neplacere.
            sigpic
            !

            Comment


            • #21
              Chiar nu cred ca se merita sa cumperi produse de curatat covorase .. sa fim seriosi .. la cat praf e in atmosfera si mai ales pe drumurile noastre ..daca ai coborat si ai urcat in masina de 2-3 ori sunt la fel de prafuite .. si in plus covorasele de plastic eu unul le folosesc doar iarna si toamna .. cand urci in masina cu incaltamintea uda si plina de noroi in multe cazuri .. vara eu am covorase de velur si alea le curat cu aspiratorul .. deci nu-i vad rostul .. si nu stiu cine ar cumpara .. parerea mea

              Comment


              • #22
                Intra in aria Bursa si o sa vezi cine

                Comment


                • #23
                  Originally posted by crull View Post
                  Presurile costa 50 ron prin targ si eu dau pe o solutie de curatat 19,9 lei aproximativ 50 % din valoarea presurilor.Asta seamana cu lichidu ala de parbriz la 10 lei litru mai scump decat benzina.

                  nu ti-a zis nimeni sa cumperi ceva. este doar un review la un produs.


                  daca nu va intereseaza produsul nu mai comentati aiurea.
                  sigpic

                  Comment


                  • #24
                    Citeste mai intai topicul si apoi dati cu parerea daca e review la un produs sau daca eu comentez aiurea .Poti sa incepi cu titlul topicului ''Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?'' ,Colin ne intreaba pe toti cum curatam presurile,iar noi coforumistii am incercat sa prezentam solutiile noastre iar el pe a lui.Atat timp cat Colin spune despre alternativele noastre ca nu sunt bune dami voie sa comentez si eu despre produsul minune ca e prea scump pentru aria sa de utilizare.

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by crull View Post
                      Citeste mai intai topicul si apoi dati cu parerea daca e review la un produs sau daca eu comentez aiurea .Poti sa incepi cu titlul topicului ''Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?'' ,Colin ne intreaba pe toti cum curatam presurile,iar noi coforumistii am incercat sa prezentam solutiile noastre iar el pe a lui.Atat timp cat Colin spune despre alternativele noastre ca nu sunt bune dami voie sa comentez si eu despre produsul minune ca e prea scump pentru aria sa de utilizare.
                      Inainte sa iti dai cu parerea despre un produs fii bun si vino cu argumente. E prea scump nu e un argument. Si benzina e prea scumpa, nu inseamna ca mergem pe jos .........

                      Eu am venit cu argumente, solide daca nu ma insel

                      Comment


                      • #26
                        Imi plac presurile curate.Ale mele sunt cele gen "tava" sau cum le-or zice.Erau curate pana ma urcam in masina,pe cauciuc se vede mizeria imediat.Pt a scapa de acest inconvenient am mai cumparat covorase din materia textil sau mocheta si le-am pus peste cele de cauciuc.Cele din spate le-am prins in capse.De cate ori se murdaresc putin le scutur sau le curat cu peria.Foarte rar le scot si pe cele de cauciuc sa le curat.Ultima data am folosit Biocarpet si pt cele de cauciuc si pt mocheta.
                        Asa procedez eu.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • #27
                          @Colin
                          Ai dreptate, e super produs,pretul chiar nu conteaza atat timp cat isi face treaba.Benzina e scumpa si indispensabila din ''dotarile'' unei masini.
                          Pretul de achizitie este chiar un argument.
                          Mai citeste regulamentul forumului.
                          Last edited by crull; 18 April 2010, 11:12.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by D-FENS View Post
                            Imi plac presurile curate.Ale mele sunt cele gen "tava" sau cum le-or zice.Erau curate pana ma urcam in masina,pe cauciuc se vede mizeria imediat.Pt a scapa de acest inconvenient am mai cumparat covorase din materia textil sau mocheta si le-am pus peste cele de cauciuc.Cele din spate le-am prins in capse.De cate ori se murdaresc putin le scutur sau le curat cu peria.Foarte rar le scot si pe cele de cauciuc sa le curat.Ultima data am folosit Biocarpet si pt cele de cauciuc si pt mocheta.
                            Asa procedez eu.
                            Norocosule, iarna sunt ideale presurile tale de tip trava, ca sa nu iti mai putrezeasca mocheta. Biocarpet curata si cauciucul? Eu foloseam de obicei la textile. Uite o sa incerc si pe presuri data viitoare, sunt chiar curios. Banuiesc ca trebuiesc clatite nu?

                            Comment


                            • #29
                              Nu,n-am folosit apa deloc.Se usuca solutia si gata.Stiu ca pare ciudat,dar merita incercat.
                              Acum depinde si de presuri cat sunt de murdare,eu ma refer la praf si urme lasate de incaltaminte,nu noroi de un deget.
                              Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                              Comment


                              • #30
                                Eu le duc la spalatorie. Iar cand le spal singur ( rar, din an in paste), folosesc axion sau orice alt sapun lichid. Merge perfect si ies imaculate.
                                Ce contine acest produs: Einszett Plastic Deep Cleaner? Care-i structura lui chimica?

                                PS:deteriorarea caucuciului de catre surfactantii anionici < deteriorarea prin uzura.

                                LE: sa nu uitam, ca detergentii neionici sunt cei biodegradabili.
                                Last edited by Cezar; 18 April 2010, 11:56.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google