Cum Curatam Eficient Presurile De La Masina Noastra?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by D-FENS View Post
    Nu,n-am folosit apa deloc.Se usuca solutia si gata.Stiu ca pare ciudat,dar merita incercat.
    Acum depinde si de presuri cat sunt de murdare,eu ma refer la praf si urme lasate de incaltaminte,nu noroi de un deget.
    Pe mine m-ai convins, e urmatorul produs pe care il voi incerca mersi pentru hint!

    Comment


    • #32
      Dupa ce spalati, pt pastrarea texturii, puteti folosi Cocolino. Si nu glumesc, este un detergent neionic.

      Comment


      • #33
        Originally posted by crull View Post
        Presurile costa 50 ron prin targ si eu dau pe o solutie de curatat 19,9 lei aproximativ 50 % din valoarea presurilor.Asta seamana cu lichidu ala de parbriz la 10 lei litru mai scump decat benzina.
        Originally posted by grecu george View Post
        dam cu apa si cu peria ca nu ne dor mainile sa fim seriosi daca si presurile trebuiesc spalate cu solutie speciala inseamna ca santem o natie de nababi nu de alta dar dupa ce il speli tot te urci murdar pe picioare sau dam si pe talpi la pantofi sau cumva este si o solutie si pentru talpi
        Acest produs nu e destinat exclusiv curatarii presurilor, ci, dupa cum ii spune si numele, poate fi folosit pe tot ce inseamna plastic intr-o masina (si exista din belsug), asa ca 20 lei nu e o avere, bineinteles daca ti la aspectul masinii tale.
        Eu am folosit cam toate metodele alternative prezentate p-aici dar nici una nu a dat rezultate foarte bune. Dar daca voi sunteti multumiti de rezultatele obtinute astfel, atunci e ok. Fiecare procedeaza dupa cum crede de cuviinta ca e mai bine.
        Last edited by frantic; 18 April 2010, 13:03.

        Comment


        • #34
          Eu folosesc Mafra Pulimax diluat 1:20, am dat 50 de lei pe 4.5 litri nediluat, frec cu peria si dau un jet de la Karcher iese ca nou.
          20 de lei pe 500 ml e enorm oricata economie as face daca nu folosesc apa de la robinet, alte beneficii nu are produsul asta?

          Comment


          • #35
            dupa cum spunea si @frantic, nu e dedicat spalarii presurilor. se poate folosi pe orice plastic.
            sigpic

            Comment


            • #36
              Nu am folosit inca 1Z Plastic Deep Cleaner, dar o sa il folosesc pt ca este un produs foarte bun. Am vazut un mic demo pe niste plastice. Nu stiu de ce majoritatea romanilor trebuie sa arunce cu "noroi" intr-un produs care nu l-au testat niciodata, sau despre care nu au auzit niciodata nimic? Dupa cum spunea si Colin, daca Deep Cleaner e prea scump, benzina nu e scumpa? De ce nu iesiti in strada sa spuneti ca e benzina scumpa?

              Comment


              • #37
                @pushtiulk fara solutia minune de curatat merge masina, fara benzina nu... Eu covorasele le spal la servici cu aparatul cu presiune si peria, pe plastice dau cu carpa umeda.
                Oricum discutia asta m-i se un fel de filozofia borsului de fasole...

                Comment


                • #38
                  exista un mod de spalare a mochetei, sau vreo solutie, in afara de aspirator?
                  sigpic

                  Comment


                  • #39
                    Incearca cu Vanish pentru tapiserie. La mine a dat roade de fiecare data.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #40
                      Sau poti incerca biocarpet,dar vanish e mult mai bun.

                      Comment


                      • #41
                        Eu nu am zis sa folositit Plastic Deep Cleaner pt curatarea presurilor, puteti folosi orice solutie care curata si cu care va intelegeti bine, dar daca nu va place Plastic Deep Cleaner sau nu doriti sa il cumparati, este alegerea voastra. Dar ca de obicei, romanul decat sa spuna o vorba buna, sau sa taca, mai bine critica fara sa stie despre ce e vorba.

                        Zicea cineva mai sus, ca decat sa dea 20 RON pe o solutie de curatat si hidratat chederele (flaconul are 200 ml daca tin eu bine minte, si cred ca iti ajunge cel putin 6 luni daca aplici solutia saptamanal) mai bine le schimba. Vreau sa il intreb daca are idee ce pret au chederele pentru Logan?

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by pushtiulk View Post
                          Eu nu am zis sa folositit Plastic Deep Cleaner pt curatarea presurilor, puteti folosi orice solutie care curata si cu care va intelegeti bine, dar daca nu va place Plastic Deep Cleaner sau nu doriti sa il cumparati, este alegerea voastra. Dar ca de obicei, romanul decat sa spuna o vorba buna, sau sa taca, mai bine critica fara sa stie despre ce e vorba.

                          Zicea cineva mai sus, ca decat sa dea 20 RON pe o solutie de curatat si hidratat chederele (flaconul are 200 ml daca tin eu bine minte, si cred ca iti ajunge cel putin 6 luni daca aplici solutia saptamanal) mai bine le schimba. Vreau sa il intreb daca are idee ce pret au chederele pentru Logan?

                          Mare dreptate ai ... treaba cu schimbatul chederelor nu cred ca este mai avantajoasa decat ca sa le intretii
                          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                          Comment


                          • #43
                            @pushtiulk:Spala-le tu linistit cu solutie, ca eu nici nu spal chederele si nici nu am de gand sa le schimb. Si cred ca tin cel putin 10 ani. Masina pe afara o spal cu sampon auto(3lei/l) si tot cu sampon spal si presurile din interior. Ies exceptional


                            Si apropo dragi "colegi" de pe detailing club, sa stiti ca nu e frumos sa ne barfiti pe la spate. Comunitatea Logan club nu a ras de nimeni. Rusine sa va fie.
                            Last edited by Cezar; 19 April 2010, 17:32.

                            Comment


                            • #44
                              Inca o data spun, fiecare e liber sa isi spele masina si interiorul masinii cu ce doreste, chiar si cu soda caustica daca asta ii place. Nu am scris pe acest topic, pt a indemna lumea sa cumpere diverse produse pentru detailing, ci pt a indemna lumea sa nu mai scrie impresii "rele" despre anumite produse pe care nici nu le-au incercat.

                              Am primit si eu niste impresii "rele" despre produsele pt curatat elementele din piele, pe care le comercializez, si atunci m-am hotarat sa nu mai fac reclama pe forumurile auto, pentru ca mentalitatea romanului nu se va schimba niciodata.

                              Colin, impreuna cu alti proprietari de magazine cu produse de detailing, incearca sa faca popular si in Romania domeniul numit detailing. Dar se pare, ca nu prea are cu cine. Pacat.

                              Comment


                              • #45
                                "Colin, impreuna cu alti proprietari de magazine cu produse de detailing, incearca sa faca popular si in Romania domeniul numit detailing. Dar se pare, ca nu prea are cu cine. Pacat."
                                Pe banii cui incearca sa se faca cunoscut? Noi cumparam, el se face cunoscut si tot el face si bani!
                                Eu asa o curat de 4 ani si nu a patit nimic. De banii aia mai bine bag benzina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google