Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by CAnnabYS View Post
    Ma uit maine dimineatza poate a mai papat motorul cate ceva ... daca nu, da-mi o idee ce e de facut, si ce consecinte ar putea avea faptu ca au bagat mai mult. Mersi

    p.s. au lasat uleiul vechi destul sa se scurga
    ceva-ceva raspunsuri?

    Comment


    • Sa incerci sa scoti cu o seringa mai mare pe care bagi un furtunel la diametru, iar furtunul il bagi pe la joja.
      Daca e ulei peste maxim se poate strica catalizatorul si simeringul arbore cotit si ca sa se schimbe acesta din urma, trebuie inlocuita si cureaua de distriutie.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • revizi timisoara autoeuropa pt DCI
        10.000,30.000,50.000,70.000,90.000 mii = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer ,manopera 340 Ron
        20.000 40.000 80.000 = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer filtru motorina manopera 490 ron
        60.000 km = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer filtru motorina ulei CV - 4L kit distributie , curea accesorii pret 1300 ron
        sigpic

        Comment


        • As avea si eu o intrebare... Diferentza dintre uleiul de la dacia.. si uleiul cumparat de ex. 5w40 Castrol.. ii foarte mare avand in vedere ca 1 l ulei dacia = 17 lei +TVA, intrebarea ii se merita sa dai o diferentza de inca 100 de lei pentru un alt ulei? decat cel de la dacia
          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
          Enter the Matrix

          Comment


          • Originally posted by boris View Post
            revizi timisoara autoeuropa pt DCI
            10.000,30.000,50.000,70.000,90.000 mii = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer ,manopera 340 Ron
            20.000 40.000 80.000 = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer filtru motorina manopera 490 ron
            60.000 km = ulei motor 10w40 5 L filtru ulei filtru aer filtru motorina ulei CV - 4L kit distributie , curea accesorii pret 1300 ron
            dar placutele de frana nu se schimba? :-??
            1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

            Comment


            • Originally posted by huzzy1981 View Post
              dar placutele de frana nu se schimba? :-??
              Meri fara) pana la 100.000 de mii)
              LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
              Enter the Matrix

              Comment


              • Merci Boris pentru info.
                Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                Comment


                • ;-)

                  Originally posted by huzzy1981 View Post
                  dar placutele de frana nu se schimba? :-??
                  se schimba si alea dar depinde de stilu fiecaruia dintre noi de condus pe alti ii tin 10 mi pe alti mai mult
                  si costa cu tot cu manopera cred tot 1.5 mil 150 lei grei
                  sigpic

                  Comment


                  • asa.........e
                    depinde de fiecare
                    sigpic Alexandria

                    Comment


                    • Sal, tre sa fac revizia de 20.000Km si am inceput sa intreb sa vad unde gasesc mai ieftin si mai bun si iata ce am gasit:
                      - Caremil Iasi 600 lei si cu placute frana schimbate 900 lei;
                      - Motor Grup Vaslui cam 380 - 400 lei;
                      - SC AUTO MOLDOVA SA Piatra Neamt ar fi aprox 450 daca trebuie si placute 650 – 700
                      Nu stiu ce sa mai fac. spuneti si voi, astea sunt pretzuri?
                      Va rog cine imi poate spune in Moldova un service autorizat pt. Logan unde sa fac aceasta revizie la un pretz decent?
                      Multzumesc anticipat.
                      Blue Diesel Tech

                      Comment


                      • Originally posted by boris View Post
                        se schimba si alea dar depinde de stilu fiecaruia dintre noi de condus pe alti ii tin 10 mi pe alti mai mult
                        si costa cu tot cu manopera cred tot 1.5 mil 150 lei grei
                        si marmota ce parere are? 220ron (inclusiv manopera) am platit eu pe placute la super "autorromania" din tm, in noiembrie anul trecut...s-or fi ieftinit intre timp?
                        Last edited by Seba; 6 March 2008, 19:39.
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Suna la Nalba sau la Prisma, din Galati. Oricum, sub 250-300 lei nu gasesti nicaieri.
                          Cel mai nou proiect auto din România!
                          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                          Comment


                          • Mda iara tu miez
                            era un ordinar de la service ce se ocupa cu sesizarile si iam zis de revizie mia zis cai 490 si daca trebuie sa pun si placutele de frina ajung la 650 lei
                            sigpic

                            Comment


                            • Si mie mi-a zis 500, dar cu tva a fost 620...iar pe factura scria placute frana, 150, tva 30 si manopera vreo 30-40...deci m-au costa palcutele 210-220...in fine, hai ca deviem de la subiect
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Clar dumnezo cu mila asta e neau trebuit masini scumpe
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google