Revizii Dacia Logan Diesel

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pentru ca sa iti faca factura ? sau ca nu mai retin
    sigpic

    Comment


    • Da, pentru factura. Cel putin la noi in Bucuresti asa e.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • teddy ai PM,si sa ma tii te rog frumos la curent cu ce ai rezolvat.Numai bine.
        Ambition 1,5 DCI Sedan

        Comment


        • Prima revizie pe care am facut o eu m a dus cam la 4 - 4,5 mil., intrebarea mea este la a 2 a revizie la ce suma ajunge??
          Am facut revizia la ipso, la intersectie dn1 cu sos. de centura, serviceul mi s a parut oki.
          Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
          www.upgradefaruri.blogspot.com

          Comment


          • Morpheus2kro...Pai la a doua revizie se adauga inlocuirea filtrului de motorina (costul lui +manopera)...si placutele de frana daca e nevoie...
            Mi se pare cam foarte mult cat ai dat la prima revizie...250 lei am dat eu...
            sigpic

            Comment


            • Cam 490 roni costa revizia a 2a daca va uitati in posturile anterioare gasiti niste atasamente cu preturile la revizile dci de la 10 la 90
              sigpic

              Comment


              • La reprezentanta Dacia din Sibiu , unde va trebui sa ma prezint pt. a2-a revizie ,mi-au spus sa pregatesc vreo 550 ron pt. ca vor schimba placutele de frana.La un coleg de munca i-a schimbat placutele cu toate ca inca erau bune(el spune ca erau putin uzate si totusi le-au schimbat) ,iar cu uleiul tau , nici vorba.Este normal?
                Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                Comment


                • Azi am facut prima revizie de 10.000 de km si chiar nici o problema nu era... mi-au spus ca imi lipseste un pic de antigel si ca la ei L ii 20 de lei mai bine sa nu cumpar de la ei si sa bag apa distilata, ca ies mult mai bine, Hai sa povestesc cum a decurs revizia de azi. Cand le-am spus de ulei daca puteam sa aduc eu au spus ca nu era nici o problema, iar ca toate piesele puteam sa le iau eu daca doream.

                  Am ajuns acolo si cu putin ajutor din partea lui Ottonel am si bagat masina in hala, fara nici o programare fara nimic, baiatu deja sa ocupat de masina, m-au lasat sa asist la revizie pe tot parcursul operatiunii nimeni nu a zis nimic. A fost o chestie ce mi-a placut mecanicul care sa ocupat de revizie ma intrebat ca de ulei vreau dacia il sau mobil si eu am zis diferenta si el a spus ca nu stie ma trimis la inginer ulterior avea sa aflu ca dansu(inginerul) deja facturare mobil deoarece diferenta era foarte mica de pretz si a spus ca la performante se simte foarte tare. Pot sa spun ca in max 20 de minute a terminat. Mi sa facturat doar 4 L. am inteles ca mai trebuie pus 100 de ml ei au spus ca trebuie 500 de ml anyway au spus ca nu are rost sa mai cumpar de la ei ca ii diferenta mare din magazin si fata de pretul care il au ei. Iar pretul desi toti spuneau ca ii de 34 de lei a meu a fost 270 de lei cu reducere de 10 % pentru ca am cumparat masina de la ei. Iarasi montaj filtru de polen montatul a fost 10 lei... adica atata i-am dat la baiat dupa ce sa chinuit 20 de minute sa taie acolo sa pileasca sa fie calumea l-am intrebat cat costa el a spus cat vreau si i-am oferit 10 lei, spunand ca e bine. FIltru = 30 de lei de clio III nu original.
                  LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                  Enter the Matrix

                  Comment


                  • Sa inteleg ca MOBIL este mai bun?
                    Intalniri LC SB sambata ora 17 Valea Aurie (intrarea 2 la ZOO)

                    Comment


                    • Originally posted by valeriu61 View Post
                      Este normal?
                      Nu. Trebuie sa te lase cu uleiul tau, sa nu comenteze.
                      Treaba cu placutele e relativa, ei nu fac nici o neregula, ca sunt trecute in carnet pentru a fi schimbate la 20.000 km sau 2 ani. Daca tu ai 5.000 in 2 ani, ei tot pot sa le schimbe daca vor.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • Scuze . Vad ca se posteaza mai ales pt. dci .Poate cineva sa imi spuna pentru 1,6 mpi cit este revizia la 30.000 in Bucuresti ? Unde pot sa o fac mai ieftin ? Mai am un pic si se fac 2 ani si nu am decit 21.000 km .Trebuie sa schimb oare si placutele ? Multumesc .

                        Comment


                        • Originally posted by valeriu61 View Post
                          Sa inteleg ca MOBIL este mai bun?
                          Nu neaparat mie aia mi-au pus ca aveau pe stock adica ori asta ori dacia oil.. si am preferat acesta.
                          LAUREAT 1.5 DCI INTILNIRE LoganClub DUMINICA
                          Enter the Matrix

                          Comment


                          • @sfideanu - vezi ca e topic separat pentru benzinare. Il gasesti AICI

                            Comment


                            • Originally posted by iuli81 View Post
                              @sfideanu - vezi ca e topic separat pentru benzinare. Il gasesti AICI
                              Multumesc mult . O zi buna .

                              Comment


                              • revizie

                                Revizia de 10.000,facuta in GL la IATSA.
                                Ieri am sunat,azi m-au programat.
                                Am fost primit cu uleiul meu si mergea cred cu toate piesele mele,dar nu am mai umblat,le-am luat de la ei.
                                Ulei am luat Castrol Magnatec Diesel 5W40
                                Revizia ma costat 330.34 in care a intrat si filtrul de motorina,am zis eu ca e mai bine sa-l schimb acum ca-mi era teama de celebra pilitura.
                                Am zis ca am si niste zgomote prin bord/portiere,si au inceput sa se impinga unii pe altii care sa se duca cu masina la o tura ptr. verificare.Pana la urma s-au hotarat doi,s-au plimbat putin,au venit si au zis "N-are 'domle nimic,din torpedou se aude si din portbagaj de la arcuri".Si mi-au pus niste burete prin arcurile de la portbagaj.Oricum am sa depistez eu exact de unde se aud greierii si ma duc la ei sa dea bordul jos sa rezolve.
                                La schimbarea filtrului de motorina sa golit continutul filtrului vechi intr-un PET taiat.Si cam avea impuritati.
                                Eu le-am zis sa-mi scrie ca la schimbarea filtrului s-au constatat impuritati in combustibil,ceea ce au si facut.Am intrebat daca trebuie sa-mi fac probleme si au zis ca nu am de ce,pentru ca-s putine.
                                Acum ce vreau eu sa va intreb pe voi,am facut bine ca le-am zis sa scrie treaba asta?Sa aduc si la cunostinta celor de la Dacia aceasta constatare?Eu sunt cam panicat cu faza asta cu impuritatile,la cate am auzit...........De asta am si ales sa dau acum niste bani si sa schimb si filtrul de motorina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google