Revizie 60000

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Revizie 60000

    Salut! Am si eu o mica problema am 59500 de km si tre sa fac revizia de 60000 care include si distributia si ma costa 1400 RON. Am garantie extinsa (100000km sau 3 ani) mai am 9 luni pana fac 3 ani si as cam vrea sa renunt la garantie decat sa le dau bani astia. E chiar necesar sa schimb distributia la 60000 sau mai pot merge? Ce sa fac?
    Push the Pedal to the Metal ...

  • #2
    Unui coleg cu un DCI ca al tau, i-a sarit cureaua de distributie la 65000. N-o schimbase la 60000.A dus-o tractata la service.
    Morala ?

    Comment


    • #3
      Da mi se pare enorm 1400 RON !!!
      Push the Pedal to the Metal ...

      Comment


      • #4
        Schimb-o in alta parte. Garantia oricum e de fatada.

        Comment


        • #5
          Asta ar insemna sa cumpar kitu de distributie si sa-l pun altundeva mai ieftin...
          Push the Pedal to the Metal ...

          Comment


          • #6
            corect. Te va duce mult mai ieftin. Cel putin la jumatate.

            Comment


            • #7
              Am inteles ca e ieftin la poarta la fabrica la mioveni. Ai idee cam cat ar costa?
              Push the Pedal to the Metal ...

              Comment


              • #8
                Mergi si intereseaza-te cat costa sa schimbi separat distributia la deler...si nu renunta la garantie...ca e pacat...parerea mea...eu mai am 2 luni si nu modific nimic la masina care sa afecteze garantia.Acum tu faci cum vrei.
                sigpic

                Comment


                • #9
                  @valeriuciprian m-au anuntat la rev de 50000 ca o sa ma coste 1400 RON cu schimb de ulei cu tot. Mie unu mi se pare foarte mult.
                  Push the Pedal to the Metal ...

                  Comment


                  • #10
                    Mama ca si la passat-ul de 1.9, la asta tot cam atat costa, bine nu la reprezentanta ce-i drept.

                    Comment


                    • #11
                      Lasa ma macar e passat ... oricum la noi la tg-jiu sunt niste preturi de dai pe spate....da vezi e un singur service dacia si profita de asta...

                      Oricum nu ma prea lasa sufletu sa le dau banii astia ...deci chiar ma gandesc sa renunt!
                      Last edited by jadhal; 4 May 2010, 23:02. Reason: Automerged Doublepost
                      Push the Pedal to the Metal ...

                      Comment


                      • #12
                        Alegerea e doar a ta. Eu la masinuta mea nu i-am facut nici o revizie pana acum la dealer. Toate le-am facut acasa pe rampa, adica ulei, filtre si placute. Acum am 51000km si 5 ani. Nu a cazut nimic.
                        Tu alegi ce vrei. E masina ta si banii tai.

                        Comment


                        • #13
                          Eu te sfatuiesc ca macar distributia sa ti-o faci intr-un service calumea. Daca nu la dealer, macar la unul care sa-ti dea garantie pe lucrare.
                          Cat despre treaba cu garantia masinii ... eu am renuntat la ea la nici 2 ani. Ma omorau cu preturile lor.

                          Comment


                          • #14
                            Ar mai fi o solotie sa cauti un alt dealer prin apropiere, ce are preturi mai mici.
                            Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

                            Comment


                            • #15
                              Ma in tg-jiu nu e decat unu singur Lazar service,in apropiere ar fi Petrosani, Severin, Valcea sau Craiova, acuma care sunteti de prin orasele astea ziceti-mi si mie niste preturi.
                              Push the Pedal to the Metal ...

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google