Usi Inghetate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Aia e buna. din aceea am cumparat si eu de la farmacie si am folosita. e ok.

    Comment


    • #17
      Am dat cu glicerina aia.Seara asta este testul,daca maine nu pot deschide usile..e clara treaba,va trebui sa incerc altceva.
      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
      My ride

      Comment


      • #18
        E buna. o sa te convingi dimineata.

        Comment


        • #19
          Salutare 2011

          cred ca a ramas in masina de nu a mai scris nimic
          ym! dorinu2005@yahoo.com
          BARBATII ADEVARATI PREFERA 1.5 DCI

          Comment


          • #20

            N-am ramas in masina.
            Cu usile,ce sa zic,a fost buna glicerina aia,chestia care e,usile tot se lipesc putin,doar ca nu trebuie sa le mai fortez ca se le deschid.
            As vrea sa dau si cu putin antigel(nu concetrat) sa vad poate am mai mult succes asa,sa nu se mai lipeasca deloc.
            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
            My ride

            Comment


            • #21
              Și eu am pățit la fel. Uite cum am rezolvat: ușile din spate îngheață pe cheder, chiar unde fac colțul, către spate. Poți lovi cu palma (dar cu foarte mult simț) conturul ușii. Dacă nu e prea înghețată, se va deschide. Eu am cumpărat un spray cu silicon de la TurtleWax din Selgros și am dar pe chedere. De atunci, nu am mai avut probleme.
              Antigelul mai pătează hainele.
              The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

              Comment


              • #22
                Am inteles ca antigelul mai si strica chederele,acum nu stiu sigur.
                Am tot lovit usile cand erau inghetate si nu le puteam deschide,dar tot fara niciun rezultat,a trebuit sa astept sa se incalzeasca putin afara ca sa reusesc.
                O sa incerc si cu spray cu silicon.
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • #23
                  Si eu tot cu silicon am rezolvat problema...dat bine pe chedere...si gata poblema...
                  Sa nu-ti fie frica de opozitie.Aminteste-ti ca un zmeu se inalta impotriva vantului ,nu impreuna cu el.

                  Comment


                  • #24
                    Sunt rezervat in cea ce priveste folosirea antigelului,nu cumva ataca chederele?Sunt si asa destul de sensibile.Eu probleme am din cauza ca cei care se suie in spate lasa zapada ,umezeala pe cheder care se topeste iar noaptea apa care e in santul de la cheder ingheata si "sudeaza" usa.Am observat ca ramane blocata usa care a fost folosita.

                    Comment


                    • #25
                      @@nvidia: chederele se uzează destul de ușor, atât din cauza utilizării frecvente a mașinii (închidere / deschidere) uși, cât și din cauza calității proaste a cauciucului.
                      Să zicem că antigelul nu face foarte bine cauciucului din chedere. Dar de ce face bine cauciucului din tubulatura instalației de răcire???
                      Personal nu cred în afectarea cauciucului, în schimb am constatat că pătează aproape iremediabil hainele, mai ales dacă se și prăfuiește un pic.
                      The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                      Comment


                      • #26
                        chedere inghetate...

                        Salut ! Puteti sa incercati cu spray WURTH si o sa constatati ca a 2-a oara nu mai tre sa dati !!
                        LOGANIST CONVINS !!!

                        Comment


                        • #27
                          De acord cu tine, dar unde găsești de cumpărat? Cunosc produsul, dar nu îl găsesc.
                          The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                          Comment


                          • #28
                            E buna orice crema de maini cu glicerina. Am incercat, nu mai ingheata usile.

                            Comment


                            • #29
                              Am facut de dimineata un drum pana la facultate,acum cand am fost sa imi iau lucrurile din masina,surpriza,usa de la sofer oarecum inghetata si lipita,am tras putin de ea.
                              Trebuie sa incerc un spray cu silicon,ca vad ca solutia cu glicerina pe care am gasit-o prin casa nu tine.
                              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                              My ride

                              Comment


                              • #30
                                Am incercat si eu cu glicerina boraxata si NU E BUNA DE NIMIC.
                                Am curatat bine chederele de murdarie,,apoi am uns din abundenta chederele(pana musteau) si degeaba...dupa vreo 3 zile ingheata usile la loc!

                                Am fost la tara de revelion..acolo - 15 grade,,am sters iarasi bine cu o carpa curata chederele si am dat pe ele apoi cu spray siliconic.
                                Surpriza..dupa vreo 3 zile de geruri pe acolo usile nu s-au mai lipit deloc si nici acu ca sunt in Bucuresti,,dupa ninsoarea de ieri,,nu s-au lipit!
                                Deci ala e cel mai bun si periodic la 2/3 saptamani o sa dau pe chedere cu siliconul ala!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google