cu ce spalam/ stergem parbrizul pe interior??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cu spirt si apoi sters cu o carpa uscata si curata dar care nu lasa scame
    sigpic
    TM 01 DEO

    Comment


    • #32
      am observat ca in timp, daca nu sterg parbrizul, arata ca si cum s-ar aburi, dar defapt nu se abureste, pentru ca asta se intampla si vara, apoi sterg cu pielea naturala sau sintetica si iese curat.
      sigpic

      Comment


      • #33
        Ideea este ca parbrizul se curata cam cu orice solutie de geamuri ce contine mai mult sau mai putin alcohol.Ce ma intereseaza pe mine este ca dupa curatare si stergere sa nu mai ramana urme.
        sigpic
        TM 01 DEO

        Comment


        • #34
          Clin.....si o carpa care nu lasa scame..........multa atentie dupa eventualele pete si cam atat...........nu iti trebuie cine stie ce facultate pentru asta:-j
          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
          Silent Coat.

          Comment


          • #35
            geamuri

            GARANTAT!!!!! Spalati geamurile cu orice solutie si stergeti(uscati) cu ce aveti mai bun. Dupa asta cumparati cea mai ieftina spuma de barbierit, sa nu fie gel. Dati pe geamuri, lasati sa se usuce 1,2,3,4 minute si stergeti din nou asa uscata cum e. Nu ramine pic de pata in plus 2 luni pe timp de iarna nu se mai aburesc deloc. Incercat pe Dacie fara pic de incalzire deci geamuri mate iarna. Bafta

            Comment


            • #36
              cine m-ar vedea ca dau parbrizul cu spuma de ras, ar spune ca am probleme la mansarda. eu il sterg cu solutie de curatat geamuri (ajax, clin, etc) si cu o carpa de bumbac care nu lasa scame. pana acum iese perfect, nu am urme sau alte semne.
              sigpic

              Comment


              • #37
                Eu il sterg cu Cristalvetro 500 de la mafra (11 ron un bidon , l-am luat acum 1 luna , si intr-o luna am sters de 4 ori toate geamurile+ parbriz+ luneta interior /exterior toate , si mai am 1 sfert din el ) + o carpa de microfibra fino din carrefour , e 4-5 ron(speciala pt geamuri) . Nu lasa urme de nici un fel , pete sau mai stiu eu ce. De asemenea sterg si cu Clin cand nu am cu ce , si cu servetele (rola din carrefour 13ron 100m , ma tine 1 an , vb vine ;)) ) . Si mai se gaseau in comert , prosoape din hartie care nu lasa scame , erau mai scumpe 30ron 60m , ceva de genu.

                Comment


                • #38
                  cu ziar tata , cu ziar , ies ca noi geamurile

                  Comment


                  • #39
                    Corect, ziar si orice solutie de geamuri. Ies super si ieftin!

                    Comment


                    • #40
                      trebuie hartie triplu stratificata(poate fi si hartie igienica). cu caprioara mai lasa urme..

                      Comment


                      • #41
                        Sa crezi tu cu hartie igienica. Aia se imprastie pe geam si te chinui mai mult s-o stergi pe ea. Da-i cu ziar fara frica!

                        Comment


                        • #42
                          eu sterg cu lichid de spalat geamuri(fas-fas) si carpa de bumbac(cred!) cumparata din cora(raion auto)...iese brici!

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google