Kit Reparaţie Vopsea, Original De Uzină!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Kit Reparaţie Vopsea, Original De Uzină!

    Am cumpărat un astfel de Kit reparaţie vopsea, original de uzină, şi vroiam să ştiu dacă a folosit cineva aşa ceva, poate ne spune şi nouă ceva amănunte! Din pozele de la explicaţii am înţeles eu câte ceva, dar aş vrea să mai aflu amănunte suplimentare.

  • #2
    Eu am folosit si am urmat instructiunile din poze,daca folosesti pentru o suprafata foarte mica iese binisor, se cunoaste cam de la un metru ca este retusata caroseria unde ai folosit ,dar pentru provizoriu pana la vopsire adevarata ,este bun si kitul de reparatie
    Last edited by ionel89; 8 January 2011, 21:09.
    http://www.loganclub.ro/forum/ct_90_b_u_z-t57569.htmlsigpic

    Comment


    • #3
      Deci să înţeleg că nu iese impecabil?

      Comment


      • #4
        Depinde mult de culoare și de gradul de mătuire al vopselei originale. La culoarea mașinii mele (albastru marin) nu se vede dacă nu știi unde să te uiți. Culorile metalizate și cele „extreme” (gen rosu + derivate, albul, gri-ul, verzuiul acela - nu știu cum se cheamă culoarea) sunt defavorizate.
        În principiu, dacă după ce retușezi conform instrucțiunilor și dai apoi cu un polish pe zona respectivă, nu se vede așa de tare.
        The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

        Comment


        • #5
          Cat a costat kitul de reparatie si in ce consta?
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            Un flacon cu vopsea și un flacon cu lac incolor, ambele cu o pensuliță de aplicare (gen lac de unghii) + instrucțiuni de utilizare.
            Se degresează suprafața, se aplică vopsea. După uscare, cu un burete abraziv (aflat pe unul din flacoane) se înlătură surplusul de vopsea. Apoi se aplică lacul și, după uscare, se poate lustrui cu un polish la nuanța mașinii.
            A costat 45 de lei.
            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

            Comment


            • #7
              Interesant! As avea si eu nevoie de unul pentru Clio...
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • #8
                Nuanțele și sistemul Ixel sunt comune la Renault și Dacia. Mergi cu talonul mașinii la un dealer cu service, le spui ce vrei:
                Fie ca e vorba despre anvelope sau kit-ul de distributie, in Dacia Service primesti garantia calitatii si a sigurantei.
                The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                Comment


                • #9
                  aceasta sectiune este How to.. cum sa-ti faci singur. pana nu apar poze/film se muta la intretinere
                  Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                  Comment


                  • #10
                    Revenim la primavara cu poze, o sa incerc eu si va arat ce iese.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google