Probleme Cu Spoiler Fata

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Cu Spoiler Fata

    Iarna asta din cauza zapezii inghetate la niste parcari mai apropiate de bordura sau ma rog de muntii de zapada, am reusit sa zgarii putin partea de jos a spoilerului fata .Faza e ca nu se prea vede doar daca te apleci mai mult dar totusi...spoilerul fiind albastru iar urmele albe ma gandeam ce solutii ar exista sa le scot(urmele).

  • #2
    Solutia aplicata de mine cand un vecin miop (ca sa nu-l fac "prost") n-a vazut masina mea parcata in curte si mi-a frecat spoilerul fata a fost sa-l las asa. exact din motivul mentionat de tine: nu se vede decat daca te uiti atent. pe dedesubt l-am frecat singur de bordura (cand am coborat din parcare pe pana si nu m-a dus mintea ca risc sa frec bordura), dar nici ai nu se vede
    poti vorbi cu cineva de la dacia sa-ti vopseasca spoilerul; bineanteles, in varianta neoficiala si vei suporta pretul lucrarii. sau daca merge retus partial, scapi mai ieftin si mai repede.
    mai e varianta sa-ti cumperi spray corector, dar atunci iti trebuie si sprayul care se aplica pe post de baza de vopsire, dar ai nevoie si de mana fina sau de-un meserias...
    ultima varianta: cand o sa spragi spoilerul, il schimbi pe casco
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #3
      Mersi de sfaturi,cred ca o sa-l pastrez pana il fac praf de tot si il schimb pe casco vorba ta

      Comment


      • #4
        Buna baieti...am o problema la bara fata si spre ca ma puteti sfatui.Acum cateva luni adica 8 l-am tanponat usor pe unul iar atunci nu sa vazut nimic la masina dar in timp bara din fata a inceput sa se desprinda exact sub faruri acolo unde este rotunjita.Cei de la service au zis ca sa rupt prinderea si o sa se faca mai rau ca trebuie schimbata dar eu nu vreau nu mi se pare mare lucru.Oare nu pot sa improvizeze ceva ca sa se poata prinde din nou?Am casco dar inteleg ca o sa mi-l modifice daca fac prin ei ca voi platii mai mult.

        Comment


        • #5
          nu te agita , nu din cauza accidentului sa "lasat" spoileru` .
          mai toate spoilerele se desrpind in locu ala.
          asa ca , n`ai ce sa faci...doar sa cumperi alta bara noua , de origine , dar in timp se va lasa si aia

          Comment


          • #6
            Originally posted by rontz_rontz View Post
            Oare nu pot sa improvizeze ceva ca sa se poata prinde din nou?
            Ia vezi nu te avantajeaza aceasta solutie?
            sigpic

            Comment


            • #7
              Pentru zgarieturi care se vad dar nu sunt adanci recomand creion corector.Sunt in forma de marker si sunt foarte bune.Eu asa ceva folosesc de ceva timp si sunt foarte multumit.Tot ce tre sa faceti este sa curatati locul destul de bine.Avantaj la creion fata de spray este ca se usuca foarte repede(circa 10 min;poate chiar mai putin).
              :smokespliff:viata e frumoasa doar daca stii s-o traiesti:dirol:

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google