Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Punk View Post
    Am schimbat si eu astazi uleiul dupa 13000 km si 2 ani
    Da mergi mult cu masina nu te incurci...

    Comment


    • Si eu merg cu Loganu la fel de mult ca el si e vreo problema in asta? Sau suntem obligati sa parcurgem minim 20 000 pe an? S-au mai inventat si alte mijloace de transport, nu am contract cu masina. Eu nu-i inteleg pe astia care se leaga de kilometrii vecinului, crezi ca daca faci 100 000 pe an iti mai creste un organ?

      Comment


      • Nu e absolut nici o problema ca mergi putin sau mult, e problema ta. Era doar o gluma pe post de constatare la adresa colegului ca merge putin care nici macar nu-ti era adresata tie. Cand iti va fi atunci sa-mi raspunzi, si incearca sa fii mai politicos cand folosesti cuvantul "astia".

        Comment


        • Sunt politicos cu cei care lasa glumele cu tenta ironica pe forum si care nu-s preocupati de capra vecinului ;) Numa' bine !

          Comment


          • Sa incheiem, chiar nu ma intereseaza cati km face fiecare, insa consider ca ne mai putem permite cate o gluma/ironie, atata timp cat e de bun simt si nu jigneste.

            Comment


            • Originally posted by ham04 View Post
              Si eu merg cu Loganu la fel de mult ca el si e vreo problema in asta? Sau suntem obligati sa parcurgem minim 20 000 pe an? S-au mai inventat si alte mijloace de transport, nu am contract cu masina. Eu nu-i inteleg pe astia care se leaga de kilometrii vecinului, crezi ca daca faci 100 000 pe an iti mai creste un organ?
              Dar parca nici sa-ti rugineasca degeaba nu te-nduri.Am luat-o s-o tin de bibelou?

              Comment


              • Nu, dar cand ai o a doua masina, masina la firma, si majoritatea drumurilor lungi le fac cu trenul, nu ti se pare normal sa nu fac zeci de mii de km pe an? Daca-mi vezi loganul n-ai sa zici ca e tinuta ca bibeloul, pt ca atunci cand intru in ea daca ar avea suflet de multe ori m-ar injura.

                Comment


                • Originally posted by andreyi View Post
                  Da mergi mult cu masina nu te incurci...

                  Merg cu masina atat cat imi permite buzunarul de student. Si nicio problema ca nu rugineste in parcare.

                  E mai rentabil sa dau 70 de lei pe abonamentele RAT decat sa bag benzina de 200Ron/luna doar ca sa fac 30km/zi dus intors.
                  Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                  My ride

                  Comment


                  • Foarte bine ,fiecare merge dupa buzunar. Ulei de care ai pus tu am si eu in motor(Elf Excellium NF 5W40), cred ca la urmatorul schimb pun Elf Evolution SXR 5W40(ma iau dupa Alessandro, ca zice ca-i mai silentios motorul).

                    Comment


                    • Si eu am vrut sa bag tot SXR 5w40 dar nu am gasit decat SXR 5w30.Doar ca mi s-a pus mie pata pe 5w40 si am luat Excellium NF. Au cam aceleasi proprietati.
                      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                      My ride

                      Comment


                      • 5w30 la 1.4 si 1.6 ti-l mananca la vara, 5w40 de calitate este cea mai buna alegere
                        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                        Comment


                        • Originally posted by andreyi View Post
                          Foarte bine ,fiecare merge dupa buzunar. Ulei de care ai pus tu am si eu in motor(Elf Excellium NF 5W40), cred ca la urmatorul schimb pun Elf Evolution SXR 5W40(ma iau dupa Alessandro, ca zice ca-i mai silentios motorul).
                          te iei dupa mine da nu ma injuri daca nu iti place

                          e mai silentios. asta am simtit eu in motorul meu

                          Comment


                          • Originally posted by samy0388 View Post
                            5w30 la 1.4 si 1.6 ti-l mananca la vara, 5w40 de calitate este cea mai buna alegere
                            Nu stiu cine ti-a zis asta ca nu e adevarat. Nici macar Dacia Oil 5W30 nu ti-l mananca vara, cu atat un 5W30 mai bun sau unul de top. E basm toata ziua. Sunt masini care merg cu 0W20 in desert si la temperaturi mult mai mari decat avem noi vara.
                            '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                            Comment


                            • am avut sxr 5w40 si mi-a placut. numai ca e imbuteliat in romania. si am bagat excellium 5w40 fabricat in franta. e mai zgomotos motorul, a scazut nivelul pe joja cu 1 cm la 10 000 km. o sa bag tot sxr5w40 saptamana viitoare.
                              fara

                              Comment


                              • 1 cm pe joja inseamna juma de litru de ulei, vezi ca e ceva putred la motorul tau, la mine de la schimb la schimb nivelul pe joja ramane la fel indiferent de uleiul folosit
                                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google