Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Grija mare sa nu te imbeti de la mirosul Castrolului
    sigpic

    Comment


    • Ce parere aveti de elf competition 10w40?

      Comment


      • Ca-i mai prost decat oricare 5w40. Ai cate pareri vrei in paginile din urma.

        Comment


        • chiar si decat dacia oil 5w30?

          Comment


          • chiar si decat dacia oil 5w30!
            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

            Comment


            • acum vin din cora militari si era oferta Halvoline dupa cum urmeaza :

              synthetic 5w40 127,5 la bidon de 5 litri -are normele RN 0700/ 0710

              synthetic 5w30 135 lei/4 litri si 147 lei/5 litri -norma A1/B1

              super S (super sintetic cred... ) 34,8 lei/litru - are norme RN 0700/ 0710

              mai era si unul part synthetic (semisintetic) 10w40 nu mai atiu la cat 5 litri si

              turbo diesel 10w40 ..iar nu stiu pretul ca nu bag niciodata turbo diesel. am inteles ca sunt preponderent pt dpf...

              Comment


              • Daca au norma Cx sunt SI PENTRU DPF nu exclusiv DPF. Din cate imi aduc eu aminte parca am vazut uleiuri Diesel, Turbo Diesel si cu A3/B4

                Comment


                • Nu are ce cauta un 10w40 intr-un motor cu filtru de particule. La astea ce cere 5w30 in general cam la orice marca...

                  Comment


                  • stiu dar cand vad sintaxa "turbo diesel" fug de el..

                    Comment


                    • Am folosit cam toata gama de uleiuri prezentata aici pe diferitele DCi-uri ce le-am avut pana acum si cel mai multumit am fost de liqui moly si aral, ambele 5w-40.
                      Loganu' regele taxiurilor.

                      Comment


                      • Recomandati-mi si mie un ulei bun pentru motorasul meu 1.4mpi, am cumparato sh pe la vreo 60mii km, in prezent am 63mii.
                        Ca orice pasionat de masinutze incerc sa o rasfat cu un ulei bun, am si un stil de condus mai sportiv, ce parere aveti despre MOTUL 8100 XCESS 5w40? Ar mai fi castrol, dar din cate am inteles ca se gasesc in multe "arome" daca nu stii de unde sa cumperi uleiul nu faci treaba.
                        Uleiul Motul am de gand sa il iau de pe daciashop, am mai avut comenzi la ei si mi se par ok.
                        Astept pareri si de alte uleiuri.
                        Last edited by florinel92; 15 June 2012, 19:56.

                        Comment


                        • Castrol Edge 5w40 sau 0w40, Mobil 1 New Life 0w40. Motul 8100 Xcess e bunisor si el, daca te incanta ideea de Motul, au ei altele mai bune pe la 250-300 de lei 4 litri.

                          Comment


                          • Eee nici chiar asa scump dar am citit de Motul 8100 Xcess ca este peste castrol edge si mobil 1, sau am citit gresit?

                            Comment


                            • Peste Mobil 1 New Life 0w40 nu cred ca este, peste Edge 5w40 este la cald, dar la rece, cand e ger, Castrolul ii da clasa. De la Castrol ceva foarte bun e Edge 0w30 sau Edge 0w40. De la Motul era foarte bun Motul Ester-Etech 0w40 dar nu se mai gaseste.

                              Comment


                              • Originally posted by florinel92 View Post
                                Eee nici chiar asa scump dar am citit de Motul 8100 Xcess ca este peste castrol edge si mobil 1, sau am citit gresit?
                                Unde ai citit?

                                "Peste" Mobil1 si Castrol EDGE de la Motul e gama 300V.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google