Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cumparai si eu Motul x-cess 5w40 si pe spatele bidonului scrie in germana '' Vollsynthetisches motorenol''. O fi bune astea ?

    Adicalea ,o fi d-ala cu PAO ?
    Si am mai dat si 180 lei pe 4 kile adica 45 lei/kil, uleiul e cumparat de la importator... si acum intrebare: de unde este uleiul care se gaseste prin magazinase cu 37 lei/litru? daca eu am dat 45 lei/litru direct de la sursa ? Daca nu stiti voi o sa-l intreb pe Blejnar !

    Comment


    • de unde de la importator mai exact ?

      acum ceva vreme eu aveam 15% discount de la ei. si firmele care il vand cu 37-40 lei au discount mai mare

      P.S. nu esti cumva dan_viteza ?
      Last edited by alessandro; 25 July 2012, 22:25.

      Comment


      • Cine-i dan viteza ?
        L-am cumparat de la P&P Pol Distribution Turnu Magurele 270 D ,ma rog , e distribuitor autorizat.

        Si totusi pentru linistea mea sufleteasca, daca scrie in germana pe bidon(si chiar scrie) '' Vollsynthetisches motorenol'', este 100% sintetic , adica PAO ?

        Culoarea uleiului bate spre rosu

        De acord cu tine ca cine cumpara in cantitati mari beneficiaza de reducere, dar daca magazinasul isi permite sa vanda cu 37lei/ litru si trebuie sa faca si el profit, in astia 37 lei se regaseste si adaosul lui care sigur este de 30% ca doar nu o sa-l vanda cu acelasi pret doar de dragul de a vinde Motul, asta inseamna ca il ia de la importator cu 25 lei si daca importatorul isi permite sa il vanda cu 25 lei si sa obtina si profit inseamna ca pretul este cu 50% mai mic,adica 12,5 lei .Jos mafia uleiurilor!
        Last edited by xometru; 26 July 2012, 20:22. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Dan biteza este un user care vorbea cu foarte mult patos despre motul 8100

          P&p au cele mai mari preturi

          Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

          Comment


          • Eu iau Motul 8100 X-Cess 5w40 cu 33lei din magazin.
            Last edited by al!n; 26 July 2012, 21:44.
            AG 16 Y M A

            Comment


            • @xometru
              oare cati distribuitori s-or da la prima mana ?! daca Alessandro zice ca sunt cei mai scumpi, poti sa-l crezi ca pe Sf Andrei el e tata uleiurilor. nici nu stiu cand mai doarme... cred ca citeste mii de pagini. e pasarica lui

              Comment


              • Alessandro chiar bea dimineata 250 ml de Eneos 0w50 ..ii face bine la tranzit intestinal
                sigpic
                Sa nu ai incredere in femei si in franele de Dacie!
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu...da-t31364.html

                Comment


                • Sf Andrei, tatal uleiurilor....in afara de faptul ca am facut 10 schimburi de ulei in 60.000 km nu am facut nimic special

                  intre Motul 300V , Elf 10w60 si Eneos 0w50 este diferenta decat de pret. asta e concluzia mea. astea sunt cele mai bune 3 uleiuri folosite de mine

                  ca pret iese de departe in fata Eneos la 45 lei / litru si ce ofera........

                  Comment


                  • si ti se pare nomal ? 10 schimburi in 60 k ? oricum stii mai mult ca noi. si de citit cred ca ai citit mai mult decat pt bac.

                    Comment


                    • Eu fac la baba mea la 3000 km schimbul, si la urmatoare cred ca pe la 5000.
                      Totusi la 6000 la logan... Si benzina. Stii ca exagerezi, nu?

                      Comment


                      • Originally posted by Cezar View Post
                        Stii ca exagerezi, nu?
                        macar am gasit uleiul care imi place. e si asta ceva. 10-15 mii il tin de acum

                        Comment


                        • Am ~6.000 cu Castrol Edge 5w40 si n-am nici un motiv sa-l inlocuiesc mai devreme de revizia din toamna; asa cum am mai spus, un ulei care a corespuns asteptarilor.
                          Sincer nu am atata timp sa experimentez marci de uleiuri.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Se apropie prima revizie in luna septembrie la Loganul de 1.2 16v. Nu fac multi km/an (max. 7000), am vazut ulei bun la 4 Litri Mobil 1 ESP 5w30 la 180 ron, dar am vazut si Dacia Oil 5w30 la 95 ron, Elf Evolution SXR 5w30 la 140 ron si Eneos 5w30 Premium Hyper la atentie 116 ron. Ultimul cred ca este mai bun decat Dacia Oil, tinand cont ca nu fac multi km as merge pe asta Eneos 5w30 Premium Hyper vazut la reprezentanta din Pipera nr 44. Ce parere aveti ?

                            Comment


                            • La szakal metal ai vazut Eneos ?

                              De la ei am luat eu

                              Sent from my LG Optimus Net using Forum Runner

                              Comment


                              • Da, i-am sunat astazi si au spus ca au pe stoc Eneos Premium Hyper la bidon de 4L (exact atat intra la 1.2 16v) la pretul 116 ron. Acum am gasit pe net si fisa tehnica care arata valori peste Elf Evolution SXR 5w30, apropiate de Mobil 1 ESP 5w30. Eu vad un produs calitate/pret extraordinar.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google