Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mai bine il lasi asa ca nu are nimic . Nu e bine sa amesteci uleiul .
    In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
    sigpic

    Comment


    • "UnDeR" Nu completa cu ulei ELF, deoarece poate sa isi schimbe compozitia uleiul, poate sa devina spumoasa si atunci pierzi presiunea de ulei. Complecteza tot cu ulei Castrol full syntetic. Eu nu recomand la nimeni amestecarea uleuiurilor. Eu folosesc Castrol 5W40 pe benzina tot 4 litri, si nu complectez. Daca pe joja nu-i la maxim asta nu este problema, mai mult este daca este peste nivel.

      Comment


      • Mai bine il lasi asa. Nu afecteaza cu nimic. La uleiuri diferite pot aparea reactii chimice intre ele din cauza aditivilor sintetici folositi si face spuma.
        Am vazut la cineva in motor Castrol amestecat cu elf si dacia oil parca si arata tare urat.
        Last edited by yrman; 29 September 2011, 12:04.
        sigpic

        Comment


        • E bine atunci, va multumesc frumos de raspunsuri. Pana la urma ramane sa il las asa si daca in timp o sa mai am pitici pe creier cu treaba asta o sa completez cu un ulei de acelasi tip.

          Comment


          • N-are nici pe dracu. Cat timp e nivelul intre Min si Max, e in regula.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • Ca sa te linistesti si mai tare. Eu am 3L la mine in motor, in loc de 3,3 ... asa ca ... stai linistit. Ca mine sunt multi pe acilea.
              sigpic

              Comment


              • Cel ptutin la 1.4, cu 2 litri, nivelul este peste minim...asa ca idee.

                Comment


                • Nu stiu ce sa aleg:

                  - Aral HighTronic 5w-40
                  - Castrol Magnatec 5w-40 C3
                  - Mobil Super 3000 5w-40
                  - Elf Evolution SXR 5w-40

                  Loganu e de 1.6 8v, are trei anisori.

                  Deci, ziceti-mi vorbe intelepte.

                  Comment


                  • pentru castrolul si mobilul mentionate de tine pot sa iti dau niste review-uri foarte proaste.....am folosit si am fost foarte nemultumit de ambele
                    am revenit la dacia oil de care sunt mult mai multumit
                    aral si elf nu am folosit

                    Comment


                    • Pana acum am bagat Castrol Magnatec 5w40.
                      La ultimul schimb nu au mai avut si am bagat Dacia Oil. Saptamana viitoare fac schimbul
                      si o sa vad cat a fost de bun

                      Comment


                      • aaa... cum?

                        si cat tii un ulei in motor?
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Dacia Oil se gaseste doar la Dacia Service sau si in alta parte? Ca in comert nu prea am vazut.

                          Comment


                          • Este si in magazine Dacia Oil.

                            Comment


                            • Dacia oil nu as pune decat ca parte a reviziei in service Dacia. Altfel exista Elf sau alte marci mai bune.
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • ciudat!
                                n-ati pune dacia oil facut de total la brasov.dar si elf,total,mai nou sunt facute tot la brasov(adica acelasi lucru?).
                                oricum suna urat rau ulei "dacia" ,adica prost,se strica,tipic romanesc,la limita de jos.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google