Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 827sam View Post
    Eu n-am schimbat-o niciodata si pe acolo rar sa piarda ulei, nu stiu daca a avut cineva problema asta cu scurgerea uleiului pe la garnitura de jos, am 7 schimburi de ulei la activ si nu am avut nicio problema.
    Garnitura care o avem noi, postata de Kojak, nu e musai sa se schimbe la fiecare revizie insa cea de Cu da, oricum, de la 1leu la 10 lei e o mica mare diferenta.

    Comment


    • Daca stau bine sa ma gandesc eu nu cred ca am schimbat-o vreodata, ba mai mult cel putin la ultimele 2 revizii nu am mai vazut sa fie vreo saiba pe surubul de pus inapoi pe baie, deci nici nu cred ca o mai am ), pur si simplu nu am stiut si nici nu am bagat de seama
      cand o curge pe acolo, rezolvam ...
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • o ai sigur, fara garnitura curge.
        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

        Comment


        • o ai dar este 'sudata' de buson si fiind ulei pe ea nu o mai vezi

          Comment


          • Originally posted by 827sam View Post
            Eu n-am schimbat-o niciodata si pe acolo rar sa piarda ulei, nu stiu daca a avut cineva problema asta cu scurgerea uleiului pe la garnitura de jos, am 7 schimburi de ulei la activ si nu am avut nicio problema.
            Idem.
            Garniturile originale se vand doar cu tot cu surub. Iar surubul si garnitura costa cred ~17 lei daca imi aduc aminte.

            Cele separate nu sunt originale si nu se potrivesc perfect acolo. Posibiliatea de a curge ulei e mult mai mare daca pui o garnitura nou care nu e originala, decat sa o lasi pe cea veche, originala.

            Comment


            • @mr.K, cu tot respectu', da' nu-i adevarat ce spui!
              Io la fiecare schimb de ulei iau garnitura aia SEPARAT, are cod, tot...si se potriveste perfect.
              Achizitionata din reprezentanta dacia reno...de fiecare data.
              Last edited by Kojak; 24 October 2013, 09:17.

              Comment


              • Achizitionata din reprezentanta dacia reno...de fiecare data.
                Acolo n-am cautat, pentru mine reprezentantele sunt teren minat.

                Ce sa mai caut eu la reprezentanta, dupa ce am iesit din garantie? Doar distributia am montat-o acolo, cu piesele mele, normal.

                Dar la magazine toti imi ofereau garnitura cu surubul.

                Comment


                • La un schimb de oloi, doar garnitura aia o iau de la ei, am o reprez. aproape de casa.
                  Nu fumez...si garnitura aia la 9lei e mai putin decat un pachet de tigarete pe care un fumator inrait il topeste in juma de zi
                  Tocmai ptr. ca stiu ca pe la magazine vand astia toate prostiile.

                  Comment


                  • Originally posted by Kojak View Post
                    ...
                    Io la fiecare schimb de ulei iau garnitura aia SEPARAT, are cod, tot...si se potriveste perfect.
                    ...
                    Codul respectiv fiind ...?
                    Merci.

                    Comment


                    • N-am, ca am aruncat ambalaju'...

                      Comment


                      • la logan am cumparat garnitura separat de la magazin de reprezentanta, la skoda garnitura originala s-a uzat (subţiat) foarte tare, dupa schimbul de ulei am observat picaturi de ulei sub masina, am pus ulterior saiba de cupru cumparata de la magazin de instalaţii, dupa asta nu mai curge defel

                        Comment


                        • Originally posted by parizer View Post
                          codul respectiv fiind ...?
                          Merci.
                          8200641648/7700266044

                          Comment


                          • La mine, dupa mai bine de 6 ani si 10 schimburi de ulei garnitura inca isi face treaba perfect.
                            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                            Comment


                            • de la uleiuri am ajuns la garnituri.

                              Comment


                              • Castrol magnetec 5w40 tinut un an in motor in care am mers doar prin oras e negru-negru, fara nici o umbra de transparenta .
                                De acum pun doar elf.
                                Laureate albastru Egee.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google