Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • pai, nu e mai bine sa dai 127 de lei, decat vreo 180 pe new life ?!
    tot il schimb pe la 8-9 mii ca nu pot tine filtrul ala de motorina la nesfarsit.
    ca sa nu mai zic cum arata ala de aer dupa atatia km prin Bucu

    Comment


    • tot elf d-asta folosesc si io si tot 8-9 mii maxim il tin in motor. uneori l-am dat afara si la 7 mii +
      da' ma bate gandu sa trec la mobil 1 si sa-l tin 14-15 mii. filtrele de aer si polen, clar trebuie schimbate cel putin de 2 ori pe an.
      m1 se gaseste si la 165lei, parca chiar tu pusesesi link.
      Last edited by Kojak; 20 March 2014, 01:09.

      Comment


      • cred ca nu sughite daca mai am un litru de evo ph1 nu ?
        ma batea gandul sa fac comanda ca nu cred ca voi gasi mai ieftin de 127 lei.
        dar poti avea incredere in astia ?! anul asta am luat de pe uleideulei, si e ok.
        de elf shop. n-am auzit. ce le mai place alor nostri sa se dea reprezentante.
        cum au facut aia din cluj un site "baterii rombat" plin de sigla rombat. poate pune lumea botul.
        Offtopic: stiu ca trebuie schimbate filtrele de polen si de aer, dar mi-e asa o leneee...
        ar cam trebui sa ajung cat mai curand la service.

        Comment


        • ia vezi, la emag n-are mai eftin, la de-ale resigilate?

          Acu' fara gluma, incearca p-aici pe forum pe la baieti ca mai vand la pret bun am vazut...parca in jur de 110lei bidonu' de 4 l

          Comment


          • eu cu increderea stau destul de prost. daca il dai cu 110 lei, cu cat il iei ca sa mai mananci si tu o ciunga ?! cand e prea ieftin, devin circumspect.
            te stiu baiat destept. nu trebuie sa-ti "traduc" ce inseamna.
            glumesc...

            Comment


            • Di ce cumparati 4 litri pt un schimb de ulei la 1.4? Ce faceti cu aia 800 gr rest?

              Cu 3 litri n-am fost niciodata nevoit sa completez intre schimburi (facute intre 10-15000 km).
              Deja cu 2 litri bagati nivelu e peste minim, adica ar functiona in parametri si cu atat...

              Nu mai bine 3 litri la aceiasi bani dar ceva mai bun decat 4 litri?
              Sau 3 litri si mai ramane rest aproape total si de filtru ulei...?
              Last edited by Octavian; 22 March 2014, 10:48.

              Comment


              • black weekend pe elfshop am dat click mai sus si am vazut reduceri

                Comment


                • Salut, am un Logan diesel, iar de la revizia facuta in ianuarie a inceput sa consume ulei f mult, 1l la cateva sute de km de oras. Nu stiu ce ulei a avut inainte deoarece am cumparat`o in decembrie, dar i`am pus 5w40 Castrol full sintetic. Este vreo problema in a completa cu 10w40 tot de la Castrol ?!
                  Last edited by excentric; 27 March 2014, 14:08. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Nu este indicat sa amesteci uleiuri de consistente diferite. Diesel-ul mai papa cate oleaca de ulei, nu e de speriat, doar sa nu pape exagerat de mult, atunci chiar e o problema.
                    I don't ride low, I fly high...

                    Comment


                    • Macs, 1 litru la cateva sute de km e mult sau putin?
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Mi se pare prea mult. E bai cu motorul.
                        I don't ride low, I fly high...

                        Comment


                        • La 1,2 16oV cati litri de ulei intra?Cumva 3,8?sau 4 fix?
                          Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                          Comment


                          • La motorul de 1.2 16v D4f-732(cel de pe logan) , intra 3.8 litri fara filtru si 4.0 litri cu filtru.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Ms mult!Am dat comanda. de 4L Dacia Oil plus filtru plus garnitura..
                              Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                              Comment


                              • Dacia Oil Plus Extra, sau Dacia Oil Plus Premium?
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google