Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate deschizi si linkul inainte sa pui intrebari retorice. 35 de lei pe litru la elf 5W40 nu e pret de M1.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • diferenta de 25lei la 4 litri intre el...oare care merita bagat?

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Poate deschizi si linkul inainte sa pui intrebari retorice. 35 de lei pe litru la elf 5W40 nu e pret de M1.
        Tot e mult. Fara reducere 43,75 lei/l WTF?!?!?
        http://www.ltrom.ro/produs/elf-evolu...-sxr-5w-40-1l/
        Last edited by Cromatic; 5 May 2014, 11:48.

        Comment


        • Am facut schimbul de ulei saptamana trecuta si am pus Elf Evolution 900 SXR 5W40 : 42 RON litrul.
          Cred ca am sa schimb marca de ulei (chiar daca in ultimii 5 ani am pus doar Elf); astia de la Elf au modificat eticheta de pe ambalaj si au crescut pretul cu 10 RON (anul trecut acelasi Evolution 5w40 a costat 32 RON litrul).
          Probabil la anul voi alege Motul.

          Comment


          • Da, cand ai un service fizic mai trebuie sa platesti si chirie and shit, e mai scump decat vandut dintr-o garsoniera din ferentari. E ca diferenta intre a lua o sticla de vin la restaurant (nu esti obligat sa o bei acolo) si a o lua de la Auchan.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • cu asta iesi cel mai convenabil.

              ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-40 208L – Lubrifiant sintetic cu performanţe foarte ridicate, destinat motoarelor pe benzină şi Diesel cu aspiraţie naturală sau supraalimentare. Special conceput pentru a asigura intervale de schimb extinse.


              vreo 50-52 de schimburi.

              Comment


              • Schimbul uleiului la reprezentanta nu are nicio justificare logica sau cum vreti sa-i spuneti, distributia o mai inteleg dar uleiul, niciodata.
                Last edited by Niki; 5 May 2014, 12:19. Reason: nicio

                Comment


                • Originally posted by Loleck View Post
                  Am facut schimbul de ulei saptamana trecuta si am pus Elf Evolution 900 SXR 5W40 : 42 RON litrul.
                  Cred ca am sa schimb marca de ulei (chiar daca in ultimii 5 ani am pus doar Elf); astia de la Elf au modificat eticheta de pe ambalaj si au crescut pretul cu 10 RON (anul trecut acelasi Evolution 5w40 a costat 32 RON litrul).
                  Probabil la anul voi alege Motul.
                  ti-a pus cromatic mai sus linkul cu elf la 29 de lei. Ce mai vrei ?

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    cu asta iesi cel mai convenabil.

                    ELF EVOLUTION 900 SXR 5W-40 208L – Lubrifiant sintetic cu performanţe foarte ridicate, destinat motoarelor pe benzină şi Diesel cu aspiraţie naturală sau supraalimentare. Special conceput pentru a asigura intervale de schimb extinse.


                    vreo 50-52 de schimburi.
                    Planuiesti sa lasi Loganul la nepoti?

                    Cat despre promotie, nu e nationala.
                    Pana la urma, nu toti au chef sa caute ulei prin magazine...merg direct la restaurant sa manance, indiferent cat costa.

                    Comment


                    • Originally posted by Cromatic View Post
                      Schimbul uleiului la reprezentanta nu are nicio justificare logica sau cum vreti sa-i spuneti, distributia o mai inteleg dar uleiul, niciodata.
                      Eh, astia mai ofereau si niste verificari pe ici pe colo (poate gasesc ceva stricat si repari la ei). Nu am zis ca e mai ieftina decat pe bordura.
                      Last edited by einstein1984; 5 May 2014, 12:40.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Uleiul, pentru K4M-ul de pe loganul meu.
                        Attached Files
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • sa-l forjezi sanatos, domnu'!

                          Comment


                          • Deci nu te-ai lasat pana n-ai luat Ravenol, asteptam impresiile.

                            Comment


                            • Prefer un ulei cu fabricatie asistata (unii stiu ce vreau sa spun), in defavoarea altuia produs in locatii diferite, sub un brand consacrat.

                              Proprietatile tipice sunt cele care sunt obtinute prin tolerenta de productie normala si care nu se constituie in specificatii. Variatii care nu afecteaza performantele produsului sunt de asteptat in timpul procesului de productiei si la diferite locatii de amestecare. Informatiile continute in prezentul document pot fi modificate fara informare prealabila. Toate produsele prezentate pot sa nu fie disponibile pe plan local. Pentru mai multe informatii, contactati reprezentantul ExxonMobil din zona sau vizitati http://www.exxonmobil.com/
                              Compania ExxonMobil este alcatuita din mai multe entitati afiliate si subsidiare, multe cu denumiri care includ Esso, Mobil sau ExxonMobil. Nici o informatie din acest document nu intentioneaza sa inlocuiasca sau sa faca abstractie de divizarea institutionala a entitatilor locale. Responsabilitatea pentru actiunile locale ramane in sfera entitatilor locale afiliate ExxonMobil.
                              © 2001-2010 Exxon Mobil Corporation. Toate drepturile rezervate.
                              "Tolerantele" alea pot sa insemne mult uneori, iar responsabilitatea pare sa fie o alta problema; deci liber la produs uleiuri, ca se vand bine daca scrie Mobil1 pe eticheta.
                              Last edited by IancuMIC; 5 May 2014, 19:50.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Am pus Mobil 1 NL 0w40 si filtru Mann, l-am schimbat la reprezentanta, s-au uitat mecanicii la ulei si m-au intrebat daca il pun in Logan, le-am spus ca da, se citea o oarecare uimire pe fata lor... Am 200km parcursi de la schimb, merge perfect, inainte am avut 2 schimburi M1 esp.
                                Inginerul incerca sa imi arate ca in carte scrie ca trebuie dacia oil, evident nu i-a iesit pt ca nu scria nicaieri, si s-a lasat pagubas chiar el dupa ce a rasfoit cateva pagini si tot n-a gasit. L-am asigurat inca odata ca nu scrie nicio marca de ulei, ci doar ca trebuie fluide agreate care sa indeplineasca sau sa depaseasca normele date de producator.
                                Treaba asta cu uleiu e ca si cum m-ar obliga sa alimentez numai de la o anumita retea de benzinarii...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google