Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ce poate strica? MoS2 se afla in compozitia tuturor uleiurilor, dar in cantitati reduse si asta din cauza normelor stricte.
    Liqui-Moly are chiar un sortiment de ulei bazat in totalitate pe MoS2.

    Last edited by Kojak; 8 May 2014, 00:22.

    Comment


    • Originally posted by L3on_rgby View Post
      Îmi poate spune cineva ce diferența e intre Castrol edge și magnatec? Mulțumesc
      Magnatecul este mineral deceruit si edge este hidrocracat dar la un nivel superior gen Mobil 1.

      Comment


      • Multumesc, da m-ai bagat in ceata. Care e mai bun?

        Comment


        • edge clar. mult mai bun.

          Comment


          • Io zic ca Edge.

            NDL-u' mi-a luat fatza

            Comment


            • Am vazut oferta la 5w30 edge la 30 euro. Inseamna ca imi iau un bidon.

              Comment


              • Cauta la gama edge ca sunt unele cu aprobari Renault RN0700, RN0710.

                LE
                Acum am vazut ca ai si GPL, merge foarte bine si un Valvoline la tine - au unul recomandat si pentru GPL.
                Last edited by Cromatic; 8 May 2014, 00:36.

                Comment


                • Ma refeream la pachetul de aditivi din uleiul M1.
                  sigpic

                  Comment


                  • Si intre 5w30 si 5w40? Care e mai indicat pentru 1.2 gpl si o temperatura ambientala de 40 grade vara si 0 iarna?

                    Comment


                    • Originally posted by dr_mke View Post
                      Ma refeream la pachetul de aditivi din uleiul M1.
                      Scrie ca a compatibil cu toate tipurile de ulei comercializate pe piata.

                      Comment


                      • Scrie, că doar toţi producătorii vor să-şi vândă produsele.

                        Comment


                        • Scrie ca e compatibil, dar evident ca daca il amesteci cu alte zemuri ii scazi performantele, nu le ameliorezi.
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • Preţuri foarte bune şi livrare gratis până pe 11 Mai la "uleideulei".
                            Mi-am comandat şi eu un bidon de 5 litri de ulei ELF Solaris FE 5W30 DPF la un preţ foarte bun de 160 lei.

                            Comment


                            • preturi f. bune si f. prompti baietii, nimic de reprosat.

                              @Ampt, avand masina inca in garantie, nu esti conditionat sa iei uleiul din reprezentanta? Nu macane daca vii cu el in portbagaj?

                              Comment


                              • Este prima oară când voi cumpăra de la ei, însă îţi mulţumesc pentru feedback.

                                Absolut deloc, mă taxează însă la manoperă.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google