Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ursamajor, tu trebuie sa stai la loc de cinste alaturi de nec 100 cel cu expertiza certificata si 30 de ani experienta in ,,fenomen''. Chiar asa unde o fi disparut ?

    Eu nu ma iau de nimeni, nu inseamna ca daca i-am amintit lui mr.k , 827sam sau Octavian ce au spus si cat de credibili sunt, am ceva cu ei.

    Cezar daca eu sunt mancator de rahat - la figurat desigur - voi ceilalti, elita, de ce va coborati la mintea mea ?

    Comment


    • Nu a zis nimeni ca as fi elita
      , ba din contra.
      Si nu ma cobor la mintea dumitale, ci doar iti arat ce face un vanzator slab
      Daca as relationa pe termen lung in speranta ca-ti vei creste skill-ul in vanzare, atunci poti sa aduci in discutie "coborarea".
      Pana atunci, succes.
      Pe mine unul nu m-ai convins, desi sunt printre cel mai usor de convins, eu neavand dorinta si placere in a cerceta ce fac uleiurile.

      Comment


      • Bre', eu nu ma complic. Uleiul Motul 300V este deja pre-innegrit !
        sigpic

        Comment


        • dr-mke, tu vorbesti serios ? Ai curaj sa bagi ulei ,,mincinos'' in motor ?
          Pe ce lume traiesti ?! Tu nu ai citit despre ,,Marea Gogoasa Motul 300V '' pe forumul Softpedia, VW, si Renault ?
          Last edited by doso; 21 August 2014, 20:57.

          Comment


          • Vezi, de genul asta de atitudine vorbesc.
            Pai tu cam cat de prost crezi ca-i clientul? Crezi ca nu face diferenta intre un ulei de top cum este motul 300v si unul mediu ca xcess?
            Plus ca asocierea calitatii cu nume, ramane apanajul samsarului.

            Comment


            • Bre', pe lumea in care am 225.000 km doar cu Loganul.
              sigpic

              Comment


              • Motul excess: E un ulei la fel ca oricare altul din clasa lui, cu nimic mai prejos si cu nimic mai prost.
                Ramane un ulei de 30 lei litru
                Astept o replica, cum ca am o viziune despre calitatea unui lucru doar prin prisma pretului.

                Comment


                • Motoarele alea de FauVe, au probleme cu orice ulei, anyways.
                  sigpic

                  Comment


                  • Eu am incercat sa trec pe Motul d-asta ieftin si bun Xcess, am facut o umplere cu el si am ramas la Mobil d-asta mai scump, mi s-a confirmat din nou ca ieftin si bun nu exista.
                    Dupa atatea umpleri cu Mobil, cam stiu ce comportament are polizoru si am putut face o comparatie (subiectiva) cu Xcess.

                    Nu mai dau explicatii ca sunt prea obosit psihic, bagati fiecare ce vreti, e greu sa gresesti atata timt cat bagi ce spune producatorul ca norme.

                    Comment


                    • Originally posted by Octavian View Post
                      Nu mai dau explicatii ca sunt prea obosit psihic, bagati fiecare ce vreti, e greu sa gresesti atata timt cat bagi ce spune producatorul ca norme.
                      Ironia este ca Xcess-ul are aprobare RN0700/0710, iar Mobil-ul nu ...

                      Acuma, nu trageti in mine, era doar o observatie. Cine are chef sa se urzice sau sa umfle in pene pe marginea acestui post, isi asuma si responsabilitatea unui flame sau a altor discutii despre care nu se stie unde duc !!!

                      Eu EXACT asta am vrut sa spun, fara vreun inteles ascuns, sau "cu bataie" pe undeva.
                      Last edited by guido; 21 August 2014, 23:15.

                      Comment


                      • Are aprobarea Reno 0700/0710, sa intelegem de aici ca este superior sau?

                        Nu stiu ce vedeti voi la o aprobare d-asta

                        Comment


                        • Repet:
                          Originally posted by Octavian View Post
                          [...] e greu sa gresesti atata timt cat bagi ce spune producatorul ca norme.
                          adica "mai binele" nu este intotdeauna dusmanul "binelui" ...

                          Am incercat sa depersonalizez un pic postul, tocmai pentru a nu naste flame ... Era doar o constatare vizavi de "normele" amintite de tine. Adica, aprobari.
                          Last edited by guido; 21 August 2014, 23:27.

                          Comment


                          • Pentru ca nu i-a interesat pe cei de la Mobil sa plateasca lui Reno sa le verifice uleiul ?
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by doso View Post
                              Ursamajor, tu trebuie sa stai la loc de cinste alaturi de nec 100 cel cu expertiza certificata si 30 de ani experienta in ,,fenomen''. Chiar asa unde o fi disparut ?

                              Eu nu ma iau de nimeni, nu inseamna ca daca i-am amintit lui mr.k , 827sam sau Octavian ce au spus si cat de credibili sunt, am ceva cu ei.

                              Cezar daca eu sunt mancator de rahat - la figurat desigur - voi ceilalti, elita, de ce va coborati la mintea mea ?
                              Uite aici mai mancatorule de motul, cum arata uleiul din masina mea la aproape 15.000 km uzura, pai rahatul tau de motul nu unge la 0km cum unge m1 0w40 la 10.000 km uzura.
                              Ti-am urcat poza ca sa nu mai aberezi cu privire la afirmatiile mele.
                              Mi se rupe mie cat sunt de credibil, aici ne expunem parerile si situatiile prin care am trecut, nu facem impresii si reclama pro sau contra unui ulei.
                              Si da, inafara de gama 300V, Motul sucks.
                              Attached Files
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Tocmai ce v-am rugat ceva...
                                Putina decenta in exprimare nu face rau nimanui, ma gandesc.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google