Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 45 lei / litru ? Foarte scump.

    Ce tip de LM e ?
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • Liqui Moly 5w40 synthoil high tech.
      E foarte bun si pretul e OK.

      Comment


      • scuze am gresit eu pret/L
        uitativa aici http://www.oilmag.ro/uleimotor/ulei-...p-1100550.html

        Comment


        • Ce vrei sa faci cu 20 litri?
          Asta e oloi pt camioane, tine mult la turatii mici (1500-2000 rpm).

          Comment


          • Apai sa nu fie la fel de bine actulizate ca site-urile de anvelope.

            Comment


            • dar ce parere aveti despre acest ulei?
              un mecanic de la bmw mi la recomandat.
              nu m-am uitat cu atentie la bidonul ala

              Comment


              • Originally posted by Octavian___32 View Post
                Daca ai avea un Ferrari as mai zice, dar la ale noastre nu-si prea are rostu.

                Eu am mers si merg in continuare pe Mobil1 (5W30 cat era mai nou si 0W40 in prezent, 100.000+ km).


                Tot ala e.
                Ai dreptate! Dar e totusi un ulei mai bun.Personal folosesc un ulei Top 5w-40 la 48 lei litru.Si-l schimb la 15000 km odata cu filtrele de ulei si motorina.

                Comment


                • pentru mine elf evolution 5w40 e foarte bun. si l-am gasit acum, la un magazin cu piese dacia, la 120 lei/ 4 litri. asa ca tot pe asta o sa merg. nu cred sa fi avut cineva probleme cu el si de ce sa experimentez pe masina mea un alt ulei timp de un an?!

                  Comment


                  • Eu m-am hotarat, de fapt am prins okazia si am luat acest ulei :

                    Specificatii si certificari Mobil 1 ESP FORMULA 5W30:API SM/SL/CF ; ACEA C2,C3, A3/B3/B4 ; ACEA



                    O fi bun ? )) Macar l-am luat la pret de Aral 5w40/dacia oil

                    Comment


                    • Sa nu fie "Floriol" in ambalaj de M1
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • de care Floriol, clasic sau Mediteraneo "care este" mai bun si sanatos pt motor, face parte din gama premium... )

                        Comment


                        • Originally posted by Drogas View Post
                          Eu m-am hotarat, de fapt am prins okazia si am luat acest ulei :

                          Specificatii si certificari Mobil 1 ESP FORMULA 5W30:API SM/SL/CF ; ACEA C2,C3, A3/B3/B4 ; ACEA



                          O fi bun ? )) Macar l-am luat la pret de Aral 5w40/dacia oil
                          Cel mai mic pret pentru ESP Formula, pe care l-am vazut vreodata, a fost 165 de lei -4 L.

                          Comment


                          • Baieti stati relax, e Mobil 1, am pus linkul ca sa va oftic putin ( sa-mi fie rusine )

                            A fost o okazie unica un singur bidon avea omul, nu e pret de magazin, era primit cadou dar el avea o masina vechiuta in care baga 10W40 sau ceva de genul, si pe asta l-ar fi consumat repede

                            Bidonul era sigilat, imposibil de facut vreo smecherie de catre vanzator, daca era sigilat la scara larga prin vreun garaj de prin Pantelimon sigur avea mai multe bidoane de vanzare si era plin autovitu' .

                            Caut ulei de vreo 3 luni aproape zilnic pe mai multe site'uri -si caut pretul cel mai mic la cate o ocazie indiferent de marca, caut anumite vascozitati, si nu caut sa cumpar ulei de la magazine care vand online ci doar particulari care il au din diverse surse.

                            Va vand un pont se mai poate gasi ESP formula lasau 154 pe okazii la userul "pieseautoaxs" pe sos Giurgiului, eu a mai cumparat de la acest magazin si e ok

                            Last edited by Drogas; 24 January 2012, 12:32.

                            Comment


                            • daca te duci in Vitan vei constata ca duduie de Mobil 1 5w30 ESP formula

                              asa cum duduie si de filtre Mann "originale" cum am luat eu. ce supapa by-pass sau de sens....era gol inauntru. ma mir ca avea si element filtrant

                              Comment


                              • duduie de ESP formula la magazinase dar ai gasit tu ESP formula la aia care vand duminica pe cearsaf ?

                                Pune o poza te rog cu filtrul Mann si iti fac si eu o poza la al meu luat din autovit de la magazinele de pe centru chiar de la intrare ( deci nu de la tarabele din dreapta)

                                E un magazin pe centru care se ocupa numai de filtre si uleiuri si are numai MANN, sute de filtre pentru orice model de auto( motorina, aer, polen, ulei) ... sa fie toate contrafacute?
                                Last edited by Drogas; 24 January 2012, 12:43.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google