Ce Tip De Ulei Folositi?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu are cum sa piarda garantia pentru ca nu e legal ceea ce fac dealerii. Cat timp uleiul are specificatiile date de constructor (normele si criteriile in functie de clima) , nu conteaza marca.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • te pune sa semnezi o hartie in care este specificata marca modelul vascozitatea uleiului. mai este mentionat in acea hartie cum ca, in caz de defectiune din cauza uleiului se pierde garantia la motor

      Comment


      • deci am dreptate sau nu?!

        Comment


        • Eu nu stiu la ce dealeri ati fost dar au facut aia misto de voi. Vreti scan dupa Carnetul de Garantie cu ulei Aral HT 5w40(nu Dacia Oil, nu Elf), semnat si stampilat de Auto Marcus Grup?
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • Vizavi de uleiul folosit in perioada de garantie( am garantie extinsa); la revizia de 3 ani am sunat la service si
            mi -au spus ca pot aduce oricare ulei care respecta recomandarile din Carnetul de intretinere.Asa am si facut. Conteaza si de service.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Evident ca service-ul conteaza dar in sensul de a nu-si bate joc de clienti. E ilegal sa accepti doar anumite marci de ulei, punct. Orice "hartie" semnata in speta asta, nu are nici un fel de valoare juridica.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Eu nu stiu la ce dealeri ati fost dar au facut aia misto de voi. Vreti scan dupa Carnetul de Garantie cu ulei Aral HT 5w40(nu Dacia Oil, nu Elf), semnat si stampilat de Auto Marcus Grup?
                si mie mi au stampilat carnetul de revizii cu Motul si Mobil. in acelasi timp mi au spus daca nu sunt de acord sa sa semnez sunt liber ma duc in alta parte.
                ce am semnat a fost un formular tip pentru aceste situatii. o declaratie pe proprie raspundere cum ca clientul a adus uleiul si ca este de acord sa se faca expertiza si bla bla bla

                asta s a intamplat tot la AMG. din "n" motive nu am ce sa le reprosez celor de la AMG. in trecut eram impotriva lor. dar cu anumite faze si au spalat toate pacatele.
                Last edited by alessandro; 28 January 2012, 21:48.

                Comment


                • Aral HT 5w40 le-am dus si eu, au mormait ca imi asum raspunderea. Le-am zis ca ei oricum n-au nicio raspundere si a ramas la stadiul asta. Au consemnat in carnetul de intretinere, n-am semnat nicio alta hartie.

                  Comment


                  • Originally posted by alessandro View Post
                    si mie mi au stampilat carnetul de revizii cu Motul si Mobil. in acelasi timp mi au spus daca nu sunt de acord sa sa semnez sunt liber ma duc in alta parte.
                    ce am semnat a fost un formular tip pentru aceste situatii. o declaratie pe proprie raspundere cum ca clientul a adus uleiul si ca este de acord sa se faca expertiza si bla bla bla

                    asta s a intamplat tot la AMG.
                    Bre, mai mergi pe la Biserica ca prea s-au abatut toate stihiile mecanice/tehnice/ de mentenanta, asupra ta
                    Expertiza oricum se va face si te intreb, prin absurd, daca vin cu un bidon de Elf si continut de Bunica, apoi phout motorul, ce fac aia de la expertiza? Ai inteles ideea?
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • pai in orice situatie...daca vin eu cu uleiul ma pune sa semnez ca l am adus eu. chit ca e ulei bunica in ambalaj de Dacia Oil sau ulei de F1.

                      a fost si tata cu masina lui tot la AMG si a luat elf din cora. l a pus sa semneze

                      Comment


                      • Faci pariu ca, daca la expertiza se dovedeste ca uleiul a fost de vina, indiferent c-a scris Dacia Oil sau Elf, tot nu vor repara stricaciunea, pe garantie?
                        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                        Comment


                        • bineinteles si logic ca nu vor repara stricaciunea. daca am semnat mi am asumat ca eu sunt responsabil de calitatea uleiului si stricaciunile produse

                          daca am cumparat uleiul de la ei si s a stricat din cauza uleiului sa fie sanitari. se repara pe garantie

                          Comment


                          • Problema e ca nu prea au existat probleme pe tema asta sau cel putin, statistic este o cifra insignifianta, raportat la numarul de bucati vandute sau in comparatie cu alte defectiuni ce apar.
                            Last edited by darksid3; 28 January 2012, 22:03.
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • corect. si mie mi se pare hilar sa te puna sa semnezi dar sunt o gramada nebuni pe lumea asta care profita si abuzeaza de garantii.

                              hai ca in curand toicul asta bate serparia. are audienta maxima iarna si vara

                              Comment


                              • Eu mi-am facut reviziile (pe perioada garantiei) la Meridian Vest si nu au zis absolut nimic ca am venit cu uleiul de acasa. De semnat ceva nici nu poate fi vorba.
                                sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google