Evacuare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Evacuare

    La cati km se schimba evacuare la un logan 1.4?

  • #2
    Cand se rupe sau se sparge in rest nu am auzit ca ar fi obligatoriu sa il schimbi la un anumit interval de timp sau la un anumit numar de km.
    sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

    Comment


    • #3
      Pana la 210.000 km. cel putin, tine garantat, n-are moarte oricum.
      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

      Comment


      • #4
        e prima data cand aflu ca se schimba evacuarea ) la mine se aude ciudat in ture mari, gen ca s-au rupt sitele din interior, dar nu ma deranjeaza ca nu ii dau tot timpul talpa ( asa face toate ) )
        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

        Comment


        • #5
          mersi de raspunsuri.acum urmeaza revizia de 75.000 ce trebuie schimbat?(bujiile le-am schimbat la 60.000 odata cu distributia)

          Comment


          • #6
            Ulei si filtre, care acasa te-ar costa cateva beri.

            In service dai manopera vreo 100-150 lei pentru ca se uita si verifica (dar mai mult se uita) sa vada de ce functioneaza becurile, stropitoarea, frana, ambreaju...si te taxeaza vreo 100-150 lei manopera pentru niste chestii care functioneaza foarte bine si n-au nevoie de interventie...

            Comment


            • #7
              Mie la 160.000 mi-a crapat galeria de evacuare in 2 locuri si sa dus inelul de etansare, se auzea ca un diesel.
              Last edited by crull; 12 July 2011, 00:18.

              Comment


              • #8
                Pai acasa le si montez nu mai fac revizia la reprezentanta....am facut-o numa de 3 ori la ei si atat

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google