Am Facut O Prostioara...:P

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Am Facut O Prostioara...:P

    Salut. Dupa cum stie la majoritatea loganurilor sub chederele de la geamurile portierelor mai apare cate un punct de rugina.Ce mi a venit mie in cap......sa pun niste vaselina pe sub cheder.Dupa vreo 4 zile sa u largit chederele,am sters vaselina de acolo dar au ramas la fel ......Astept solutii :P......una pe care o stiu e sa mi le schimb
    Attached Files

  • #2
    ai vazit ca stii ce-ai de facut, simplu,,ce mai intrebi,,dar sa repari ruginica intai. succese

    Comment


    • #3
      rugina....doua puncte la o portiera si alea foarte mici ......dar eu sa fiu precaut sa pun vaselina la toate . Acum cine are chedere de vanzare

      Comment


      • #4
        am pus si eu un strat f subtire exact cat sa acopere putin tabla ,chederele si sunt la fel ca inainte

        Cred ca ai pus prea multa vaselina sau a fost de vina vaselina folosita

        Comment


        • #5
          Depinde ce vaselina ai pus exista vaselina care ataca plasticu \ cauciucul . Daca ar fii avut instructiuni si ai fii citit ai fii vazut ca era interzis utilizarea pe materiale din plastic , garnituri , simeringuri etc.
          sigpic

          Comment


          • #6
            cred ca vaselina a fost de vina........nici pe cutie nu mai scrie nimic ca o am de mai demult dar e invatatura de minte pt mine si pt altii . Cum a spus si felix.m trebuie citit inainte instructiunile

            Comment


            • #7
              Multumesc ca mi`ai deschis ochi vreau sa fac si eu treaba cat mai repede. O sa fiu atent ce vaselina o sa cumpar.Urata prostioara

              Comment


              • #8
                Ala nu e cheder, este perie/culisa de geam
                _
                B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                sigpic

                Comment


                • #9
                  Si eu am pus vaselina sub toate chederele desi nu aveam rugina si nu am avut nicio problema. Am pus cat sa fie pe toata suprafata metalului de sub cheder, nimic sa nu "respire" aer/apa in timp.

                  Probabil ca vaselina aceea ataca garniturile de cauciuc sau chestiile de genul. Data viitoare pune alta vaselina dar sa fie tot consistenta asa.
                  4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                  Comment


                  • #10
                    Gata am reparat prostioara .Mi am cumparat de la dezmembrari toate chederele si le am schimbat

                    Comment


                    • #11
                      Adrian in maxim o luna de zile isi reveneau la loc, iti garantez asta ca si eu am trecut prin asa ceva dar cei drept nu asa de rau.

                      Comment


                      • #12
                        Am sa le spal cu detergent si sa vad daca isi mai revin

                        Comment


                        • #13
                          La cum aratau acum nu mai erau de protejat ci de colectat apa sunt orientate in sus .
                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            le scoti,le pui la cald si le lasi vreo 24 de ore presate de ceva si isi revin !
                            Logan Forum consiliaza nu si repara!
                            [/SIGPIC]

                            Comment


                            • #15
                              nu si au mai revenit.......cauciucul deformat este mult mai moale decat cel din interior......

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google