TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • foarte secretosi ...

    Yellowstuff ... cineva, candva, cumva??? o parere daca se poate...
    sigpic

    Comment


    • greenstuff au fost bunicele, dar lui conu' Marx ii pute marca asta. frana bunicica la rece, buna la cald. yellowstuff vor fi deci mai proaste la rece si mai bune la cald decat greenstuff. totusi, greenstuff sunt peste sistemul de franare de origine.

      Comment


      • Am green acum. Ma interesa daca face precum trenul cu yellow. Altceva decat EBC nu o sa pun, doar ca in momentul asta sunt intre green si yellow. Discurile le suporta foarte bine pe amandoua.

        Stiu ca nu ii plac, dar nici nu a incercat niciodata ... decat placutele cu alte discuri.
        Last edited by yrman; 11 April 2013, 15:26.
        sigpic

        Comment


        • Nu am incercat la mine pe masina.
          Din punctul meu de vedere GS sunt un soi de FSL uri de la Ferodo.

          Comment


          • si blackstuff ce sunt? ...
            sigpic

            Comment


            • Sunt EBC, aia sunt si blacstuff... Niste desculti care vopsesc placutele in culorile curcubeului, atat. De aia alearga profesionistii cu DS-uri !
              _
              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

              sigpic

              Comment


              • ya ... right.
                Discuri ferodo distruse de placute verzi am vazut, dar discuri EBC distruse de ferodo fsl, fdb fcasdf nu am vazut inca ;)
                DS-urile fac precum trenul in gara, asta e principalul motiv pt care nu le pun pe masina.
                sigpic

                Comment


                • corect aici. lasa ca va zic eu in curand cum face Fermit pe Brembo easy-check cat de curand. una din placutele "verzi" are materialul crapat, deci va fi schimbata cat de curand, nu ma joc cu franele.

                  Comment


                  • Am schimbat si eu la MCVul meu discurile de frana si placutele (logic):
                    - Discuri frana TRW ventilate (pt MCV): 298 lei (2buc.);
                    - Placute frana TRW: 130 lei (4 buc.).

                    Toate astea le-am luat de la daciashop (pt cine e curios).

                    Comment


                    • Originally posted by yrman View Post
                      DS-urile fac precum trenul in gara

                      Uf, ce-as mai vrea sa faca troaca mea asa... Numai ca eu mi-s cam scartsar si nu dau atata banet pe placute, atat timp cat nu (mai) merg la curse.
                      _
                      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                      sigpic

                      Comment


                      • @ dsign

                        Intre placutele ATE, TEXTAR si FERODO FDB 1781 , ce ai alege ? Pentru un mers normal , dar discurile sunt ventilate ( daca are vreo importanta ).Multumesc.

                        Comment


                        • Daca ai bani de ATE, mergi cu ATE
                          _
                          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                          sigpic

                          Comment


                          • maine montez eu discuri ate,placute ferodo premier,etrieri van.O sa revin dupa ce montez sa va spun cum se comporta.stima

                            Comment


                            • De ce n-ai pus placute tot ATE? Daca tot pui discuri ATE.

                              Comment


                              • Colegi de la DACIASHOP au recomandat placute ferodo.probabil sunt mai bune.!?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google