TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • poate gresesc, dar din cate stiu eu ventilate sunt doar de 259/260 alea de 238 sunt doar lise

    Comment


    • Gresesti !
      sigpic

      Comment


      • adica sunt ventilate si de 238????

        Comment


        • Da, dar nu pe Logan, pe la Renault gasesti
          _
          B 48 C U P - Ligheanul Agitat

          sigpic

          Comment


          • adevarat.symbolul diesel, fie ca e de 65 sau 85cp au 238 ventilate.Tot 238 ventilat are si 1.4 16V de la symbol

            Comment


            • pe 1.5 dci stiu ca sunt ventilate dar ce dimensiuni au ?
              Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

              Comment


              • Si eu am pe masina (1.5dci laureate din 2006) discuri ventilate de 259.
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • la ce te referi??? Renault sau Dacia.
                  la renault 238 la symbol - berlina
                  259 la bicorp - hatchback (clio II)

                  Comment


                  • la dacia 1.5 dci
                    Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                    Comment


                    • Originally posted by alexalin2009 View Post
                      Salutare tuturor!Am un preferance 1.4 din 2006 fara abs.Vreau sa-mi schimb discurile de frana cu unele ventilate dar nu stiu care sunt dimensiunile corespunzatore masinii mele.Daca cineva ma poate ajuta.Va multumesc!
                      pai bine mai oameni buni dar ce are sula (symbol) cu prefectura (logan) ca omul asta are nevoie de discuri de logan nu de clio
                      practic de aici a plecat discutia iar pe logan nu stiu sa existe ventilate de 238, pe clio nu ma intereseaza, e posibil sa aiba cum ziceti voi, doar are si jante pe 14''

                      Comment


                      • Deci omul vrea ventilate, atunci ii trebuie de 259 sau de 260, depinde ce etrieri isi pune
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • trebuie sa schimb discurile de frana si placutele , la un logan 1.6 8v ,2005 cu 60.000 km . Discurile sunt cele din fabrica . M-ar interesa sa stiu daca trebuie sa schimb si alte piese daca pun discuri ventilate . Ma gandeam la niste discuri brembo 259mm , ventilate . Se pot monta fara sa schimb etrierii ?

                          Comment


                          • Discurile le poti poti monta perfect, dar etrierii nema. Ai nevoie de alti etrieri si portetrieri.
                            sigpic

                            Comment


                            • deci va trebui sa montez discuri pline . Ce parere aveti de cele brembo ?

                              Comment


                              • Excelenta ! Citeste topicul ;-)
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google