TIPURI DE DISCURI DE FRANA - Ce Folosim ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am cumpărat si eu discuri si plăcute klaxcar sa vedem cat țin . cele originale au ținut 100.000 km de doua am schimbate plăcutele.

    Comment


    • De curiozitate, cat ai dat pe ele ?

      Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

      Comment


      • Grija mare cu rasinile alea de klaxcar ca se ovalizeaza foarte repede
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Foarte multumit de combinatia mea: Brembo PVT + TRW, chiar sunt foarte ok franele, m-au scos din cateva belele pe la semafoare.

          Comment


          • pune si tu niste poze sa vedem si noi.

            ce TRW uri ai folosit ?

            Comment


            • Da n-am facut decat o poza cand mi le-a montat si e poza de la avatar, facuta cu un amarat de telefon mobil. Am TRW Cotec alea de 60 de lei de pe Daciashop, dar mi se par foarte ok placutele raportat la cat costa.
              Attached Files

              Comment


              • sunt placute moi, te vor tine discurile astea o gramada, mai ales daca le ai facut un rodaj corect.

                Comment


                • Cred ca o sa tina mai mult discurile decat masina de acum )

                  Comment


                  • Pe discuri si plăcute klaxcar am dat 220 ron .Toti de la magazin le lauda ca sant bune pret si calitate, vedem daca sant bune scrie pe ele Made in France.Va anunț când le montez sa vad ce randament dau.

                    Are cineva montat asa ceva pe mașina discuri si plăcute klaxcar sper ca nu am luat teapa cu ele.Nu dau randament îmi cumpăt ATE discuri si plăcute care costa 500 ron.
                    Last edited by MARIUS692; 27 October 2012, 12:13. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • randament vor da...cat ? ramane de vazut

                      cu 500 lei iti iei niste discuri bune si placute dintr o gama superioara

                      Comment


                      • [QUOTE=MARIUS692;1360063]am cumpărat si eu discuri si plăcute klaxcar sa vedem cat țin . cele originale au ținut 100.000 km de doua ori am schimbat plăcutele.

                        Comment


                        • Am si eu o curiozitate. Ce grosime mai aveau discurile dupa 100.000km?
                          -Un disc plin nou are 12mm iar grosimea minima este 10.6-10.5mm.
                          -un disc ventilat nou are 20.7mm iar grosimea minima este 17.7mm.
                          Dupa acei km banuiesc ca erau trecute se mult de grosimea minima admisa.

                          Sent from my GT-I9070 using Forum Runner

                          Comment


                          • discurile mele pline si originale au fantastica dimensiune in grosime de 9,2 mm , trebuiesc schimbate luni comand de pe daciashop ceva trw ventilat , eu avand discuri pline si 93400 km cu masina facuti din 2005. ce fac cu placutele de frana sunt de origine luate din magazin si au vreo 10.000 km maxim le pun pe noile discuri ori cumpar si placute noi si pe cele vechi le pun la urmatorul schimb .

                            Comment


                            • Nu folosi placute vechi pe discuri noi, nu e recomandat si cu siguranta distrugi discurile noi. Foloseste-le la un schimb viitor daca chiar vrei asta, dar iarasi e recomandat sa nu se foloseasca placute de frana deja pasuite pe un disc pe altul.
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Nu stiu daca chiar distrugi discurile dar, cu siguranta o perioada foarte mare nu vei avea frane; pasuirea placutelor care deja au o configuratie dupa vechiul disc.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google