Pete Caroserie!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pete Caroserie!

    Salut, sunt un membru nou dupa cum se vede si m-am gandit sa va cer ajutorul!Imi cer scuze daca am postat unde nu trebuie si rog ca un moderator sa mute topicul daca este postat gresit!

    Sunt proprietarul unui logan 1.6 16v de 2 luni!Masina este noua luata de la reprezentanta, are doar 760 de km la bord! Masina este neagra!Astazi de dimineata, dupa ce am fost la spalatorie am sesizat pe toata partea de sus a caroseriei ( capota, plafoniera, portbagaj) niste pete care arata ca si cum s-ar fi scurs ceva pe masina gen benzina/Motorina!Problema este ca petele nu dispar si se vad ingrozitor! Voi incerca sa revin cu niste poze imediat ce timpul imi permite! Daca ati putea sa-mi dati un sfat, v-as fi recunoscator! Ma intereseaza daca pete se pot scoate si daca nu este nevoie de revopsire! Repet masina are 2 luni de cand a iesit de pe poarta reprezentantei!

  • #2
    pot fi ramasite de ceara din fabrica, du-te si fa-i o degresare desi pana nu trec cateva luni si spalari bune s-ar putea sa nu se ia
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      Am fost acum la o spalatorie de la OMV, masina inca se spala in momentul de fata! Baiatul de la spalatorie zice ca o posibila cauza ar fi solutia folosita la spalatoria precedenta (mi-a zis ca a cam dizolvat lacul) vad ca portbagajul a iesit ok, dupa ce a luat pata cu pata la mana! In momentul de fata insista pe plafon si capota!Voi reveni cu un post la finalul spalarii sa va anunt daca am reusit sau nu! Mare atentie tuturor unde spalati masina!

      Scz de Double post dar nu prea gasesc butonul de Edit!

      Intr-un final au iesit petele dupa ce am fost la OMV! Am respalat masina nu iesea! Am vb cu baiatul de la spalatorie si mi-a zis ca incearca altceva, a scos o laveta (nu era obisnuita) a turnat ceva solutie gen balsam, si a frecat "la mana" absolut fiecare pata(avea cel putin 80-90 de pete per total) dar intr-un final a iesit! Bineinteles ca i-am platit munca (12 lei spalatul + 20 de ron-care e putin cred eu, pentru cat a frecat) ! Deci atentie unde spalati masina! Aparent solutia de la cealalta spalatorie a atacat lacul asta se intamplase!

      Sfat: NU SPALATI MASINA NICAIERI IN CARTIERUL MEDEEA!
      Last edited by kopkilooo; 12 November 2011, 14:11. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        Nu cumva ai tinut masina sub un dud?

        Comment


        • #5
          Nup, masina de obicei o parchez cum se vede si in poza de la avatar!Acela este un plop, dar fiind curatat de primarie, a ramas doar trunchiul! Deci nu e de la copac/copaci!

          Comment


          • #6
            Petele de genu asta sa stii ca apar si de la solutii de spalat parbrizu pentru iarna . De scos petele daca nu ies , incearca sa ii faci un polish .

            Comment


            • #7
              apar iar chiar daca dai si cu polish , tine maxim 5 spalari , asa am si eu , o tin in polish pana fac rost de bani sa o vopsesc

              Comment


              • #8
                Chestia este ca in momentul de fata n au reaparut, deci sper sa fie ok!
                Si daca ma gandesc bine, in ultima saptamana chiar am schimbat solutia de curatat parbrizu! Deci se poate sa fie si de la aia nu spun nu! Maine golesc bazinul si o voi inlocui!Va tin la curent, in cazul in care nu se inchide topicul!

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google