A-II-a Revizie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • A-II-a Revizie

    Trebuie sa ma duc la a doua revizie dar problema este ca am sifonat un pic masina mai exact pe partea dreapta am zgriiat un pic aripa si cele doua usi le-am infundat un pic in parte de jos dar nu prea este vizibil.
    INTREBARE:
    CARE SUNT URMARILE ACUM CIND MA DUC LA REVIZIE ? MA OBLIGA SE O REPAR PE LOC ? IMI PIERD GARANTIA LA MASINA ? dati-mi un sfat ce sa fac
    MULTUMESC

  • #2
    Nu te obliga nimeni, (doar Politia se poate lipi de certificatul de inmatriculare), sa-ti repari masina(doar la ITP), cu ocazia reviziilor periodice in service; ei se vor ocupa de motor, sistemul de franare, lumini, si alte observatii pe care doresti sa le faci sau anomalii pe care le-ai observat la diferite echipamente ale masinii.
    Se face totusi o atentionare cu privire la aspectul exterior, o sa primesti un fluturas cu un semafor pe el.
    Last edited by IancuMIC; 4 February 2012, 18:42.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Probabil in carnetul de intretinere, la "control anticoziune" iti vor bifa Nu la stare si iti mentii garantia in conditiile reparatiei.
      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

      Comment


      • #4
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Nu te obliga nimeni, (doar Politia se poate lipi de certificatul de inmatriculare), sa-ti repari masina(doar la ITP), cu ocazia reviziilor periodice in service; ei se vor ocupa de motor, sistemul de franare, lumini, si alte observatii pe care doresti sa le faci sau anomalii pe care le-ai observat la diferite echipamente ale masinii.
        Se face totusi o atentionare cu privire la aspectul exterior, o sa primesti un fluturas cu un semafor pe el.
        Si ce reprezinta acel fluturas cu semafor??? MERSI PT RASPUNS

        Comment


        • #5
          Este un Certificat de control, unde sunt bifate operatiunile efectuate, precum si atentionari; am mai pastrat unul din acestea de la prima revizie la 16v.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            Daca "nu prea este vizibil", atunci cel mai probabil nu vor observa, pentru ca nu se uita uita nimeni cu atentie la caroserie, desi te texeaza pentru asta. Iar la control anticoroziune vor scrie ca e totul ok.
            http://images.spritmonitor.de/428841_5.png Logan 1.4 MPI

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google