Problema maner deschidere capota

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema maner deschidere capota

    In aceasta dimineata am intalnit o problema la deschiderea capotei.. Mai exact sa rupt acel maner de care tragi. Ce imi recomandati sa cumpar un maner de pe net sau sa caut la dezmembrari? Am vazut ca se invarte undeva la 5-10lei si mi-e sa nu raman cu el in mana la prima deschidere...

  • #2
    eu zic sa-l iei de la dezmambrari ca iesi mai ieftin, si sa ai grija data viitoare cand tragi de ea.

    Comment


    • #3
      stii ca un "rahat" din-ala de origine e 40 de lei pe bune zic. Cauta pe la dezmembrari, acolo o sa il gasesti pe bani putini.
      Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

      Comment


      • #4
        Am sunat acum la unii cu dezmembrari si este 30lei si 50lei cu cablu cred ca pana la urma cumpar o pocnitoare dasta la 10 lei si ung bn cablul . Ms frumos de sfat.

        Comment


        • #5
          Nu strica nici o curatare+gresare periodica a mecanismului de inchidere a capotei.
          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

          Comment


          • #6
            Da sa stii .. Acum dupa ce o sa cumpar o sa dau cu putin spray din acela .. pe unde pot .. Dar tot nu sunt decis daca este suficiet de rezistent acel manel de max 10lei ..

            Comment


            • #7
              intareste-l cumva , prinde ceva metalic de el . O alta idee ma gandesc ar fi sa faci doar pe cablu , cand tragi de cablu sa se deschida .. in faci un inel si gata , oare merge ?
              totusi , 30 de lei nu e exagerat .. in fine , fiecare dupa posibilitati.. O seara buna !

              Comment


              • #8
                daca gresezi din cand in cand cablul si mecanismul capotei nu se va mai rupe

                Comment


                • #9
                  eu am gasit in iasi la 5 dar nui de origine lam lot de or ce eventualiate

                  Comment


                  • #10
                    eu zic sa iei de origine de la dezmembrari si cum a spus un coleg,din cand in cand mai "ungel".Stima
                    http://www.loganclub.ro/forum/album.php?albumid=910

                    Comment


                    • #11
                      un tutorial de ungere a cablului de la capota stie cineva?
                      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

                      Comment


                      • #12
                        salut,eu l-am facut din sufa de la bicicleta si camasa merge super

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Anulare DPF
                        Politica de Securitate Google