distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PRETURI DISTRIBUTIE DCI: adras (moghioros) 580 Ron, Dacoserv salaj 750 ron, ambele preturi includ piese+manopera!!

    Comment


    • cred ca e vorba si de diferente intre piese. altfel n-ar fi diferenta aia, mai ales ca cei de la adras sunt mari nesimtiti la preturi. m-as mira sa se fi intors la 180 de grade.
      dacoservul mi s-a parut mai rezonabil si mai meseriasi. cel putin intre dacoserv preciziei si adras valea lunga.

      Comment


      • imi pare rau pt colegu ibuzescu,dar masina mea are 7 ani si 54k si nu am schimbat decat uleiul la ea ,masina a stat 3 ani in garaj pana sa o iau eu.Intradevar acum pompa de apa a inceput sa curga de mai bine de un an,dar de curs a curs in acest an din punctul de MAX la MIN.
        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

        Logan din Bicaz (Neamt)

        Comment


        • eu cred ca unii ti-au dat pretul doar pentru distributie iar ceilalti au adaugat si cureaua de accesorii . Ca daca puneau kit de accesorii complet sareai de 1.000 lei
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • eu cred ca unii ti-au dat pretul doar pentru distributie iar ceilalti au adaugat si cureaua de accesorii . Ca daca puneau kit de accesorii complet sareai de 1.000 lei
            Pai nu da niciunul fara sa intrebi, pretul pentru o distributie+accesorii schimbata complet, adica inclusiv galetii, ca se sperie clientii si fug.

            Si apoi apare cate unul cu benzinar pe aici laudandu-se ca el a schimbat tot ce trebuia cu mai putin 500 de lei piese si manopera. Acum depinde ce inseamna pentru el tot, raportat la manualul de intretinere, nu conform principiului "schimb ce vreau ca merge si-asa".
            Last edited by mr.K; 7 June 2012, 09:33.

            Comment


            • Salut.Se apropie revizia de 4 ani la loganul meu (1,6 16v)si,ca sa nu pierd garantia(extinsa)trebuie sa ii schimb si distributia.
              Am trimis mail sa intreb cat costa revizie 4 ani +distributie la dealerul Dacia din Arad(Verbita) si la cel din Timisoara(Auto Europa)si am primit doua raspunsuri foarte interesante:la Verbita pret total(piese+manopera revizie si distributie) 990 lei,iar la Auto Europa aceeleasi lucru 2100 lei.
              Nu inteleg cum pot avea dealerii aceste diferente de preturi.A schimbat cineva la Auto Europa distributia?

              Comment


              • cer japca incearca unele serviceuri))))

                Comment


                • Originally posted by dan_bruj View Post
                  Salut.Se apropie revizia de 4 ani la loganul meu (1,6 16v)si,ca sa nu pierd garantia(extinsa)trebuie sa ii schimb si distributia.
                  Am trimis mail sa intreb cat costa revizie 4 ani +distributie la dealerul Dacia din Arad(Verbita) si la cel din Timisoara(Auto Europa)si am primit doua raspunsuri foarte interesante:la Verbita pret total(piese+manopera revizie si distributie) 990 lei,iar la Auto Europa aceeleasi lucru 2100 lei.
                  Nu inteleg cum pot avea dealerii aceste diferente de preturi.A schimbat cineva la Auto Europa distributia?
                  eu cred ca e la mijloc. daca cauti pe net sau pe daciashop care sunt colegi de-ai nostri si au preturi mai mici, o sa vezi ca numai piesele de origine pt 1,6 16v costa 920 lei. cu revizie cred ca iese undeva la 1400-1500 de lei. nu m-as astepta la mai putin daca vrei sa folosesti piese care sa iti de o oarecare siguranta. e posibil ca cei ce au zis 990 sa nu includa tot sau sa lucreze cu piese ieftine. mai e posibil sa fi zis atat ca sa-ti dea nada si cand ajungi acolo lucrurile se schimba. asa e la noi... intreaba un zugrav cat te costa un apartament si o sa vezi la cat ajungi cand il faci efectiv.

                  Comment


                  • eu am vb la dacia pt kit distributie + curea accesorii si manopera 650.

                    cine a schimbat la dci distributia ce se mai schimba pe langa?tot kitul accesorii sau doar cureaua?pompa de apa?
                    masina are 59 ooo.face 4 ani in octombrie.
                    http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                    Comment


                    • poti sa nu schimbi pompa de apa dar kitul accesorii ar trebui schimbat cu totu: curea +role

                      @dan_bruj
                      uite aici preturile pieselor..
                      Last edited by B997NDL; 8 June 2012, 17:56. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • la kitul de accesorii se poate schimba separat numai galetul( rulmentul ) , fara sa schimb si intinzatorul?

                        Comment


                        • e vorba de piesa asta
                          Attached Files

                          Comment


                          • Schimba doar rola, nu are rost sa schimbi tot ansamblul.
                            [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                            Comment


                            • Eu n-am vazut la vanzare doar rola.

                              Comment


                              • am eu...pt dci 50 ron dar de la distributie rola de distributie pt dci originala cu care a iesit masina din uzina

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google