distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa 8 ani si aproape 60k km...se cam impune.

    Comment


    • Am fost astazi la Dacia Autoservice;kit-ul de distributie(curea,rola,etc) fara pompa de apa mi-au zis ca este 430 lei cu tot cu manopera,garantie 1 an de zile;referitor la pompa de apa,dupa demontare se va schimba,daca e cazul,impreuna cu curea de accesorii
      Ce ziceti,este un pret bun?

      Comment


      • Si kitu' de accesorii? Ca si-ala tre' sa-l schimbi musai.

        Comment


        • La accesorii schimbi cureaua si rolele daca este cazul.
          [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

          Comment


          • Rolele de la accesorii se uzează, în general, cu mult înaintea celor de la distribuţie, dar sunt oarecum neglijate pentru că pagubele in cazul unei avarii sunt cu mult mai mici decat in cazul celor de la distributie.
            O treaba facută gospodăreşte, implică înlocuire la termen, kit distributie+ accesorii.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Ziceam ca este inutila schimbarea galetului intinzator "cu totul", doar rola se uzeaza.
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • Si se gaseste doar rola separat de vanzare, fara tot ansamblu' intinzator?

                Comment


                • A schimbat cineva distributia la simpotrans colentina si la ce pret? Multumesc!

                  Comment


                  • da Kojac, rolele sunt identice.
                    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                    Comment


                    • Astazi am facut schimbul la distributie ( curea, rola si pompa de apa)si schimbul de ulei.Cost total 700 ron .
                      Masina are 25400 km si 5 ani vechime.
                      Mi-am luat o grija de pe cap
                      Va multumesc de sfaturi.

                      Comment


                      • Pompa schimbata la 25 de mii? Tu chiar n'ai ce face cu banii!
                        [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                        Comment


                        • Originally posted by usr1 View Post
                          Vreau sa va arat o distributie de logan 1.4 schimbata la 6 ani insa avea numai 16.000 KM.
                          Dupa cum arata eu zic ca mai mergea cel putin 1 an fara probleme.
                          Se putea vedea pe cureaua de distributie si rola ce marca sunt?
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by vi_escu View Post
                            Pompa schimbata la 25 de mii? Tu chiar n'ai ce face cu banii!
                            Poate scapa antigel pe la presetupa, n-ai de unde sa stii.

                            Comment


                            • distributie schimbata la motor din 2008 si care avea aproximativ 35000 km. Am schimbat si simeringul de la rola pentru ca era murdar cu ulei in jur.

                              Am asistat la o schimbare de distributie si pompa de apa la un taxi care nu stia daca a schimbat vreodata pompa de apa si zicea ca avea 200 000km. Curgea lichidul de racire ca la robinet. 2 suruburi erau gripate si au fost scoase cu greutate prin batai si bagat rangi si alte chestii cat mai dure:d
                              Attached Files

                              Comment


                              • Si pozele de la care sunt..?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google