distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • de la sandero 2008 cu 35 000km

    Comment


    • Ma poate ajuta cineva?

      Astazi, am ridicat Kitul de distributie + pompa de apa SKF de la un cunoscut magazin specializat in piese auto de import din oras (474 lei) si credeti-ma ca la un studiu mai atent al componentelor, am cam intrat in ceata: Curea distributie SKF-made in UE; Rola de intindere-made in Argentina: Pompa de apa are inscriptia SKF, iar pe cutia ambalajului apare inscriptionat Made in Italy. Poate cineva sa faca lumina in ghiveciul asta? Stiam ca brandul SKF este... suedez! Cu multumiri anticipate!

      Comment


      • Ai descoperit globalizarea

        Sunt facute de corporatii din lumea 1, sub licenta in tari din lumea 3 = > calitatea 2

        Toate piesele sunt fabricate dupa aceasta tehnologie.

        Comment


        • Originally posted by _mircea View Post
          Astazi, am ridicat Kitul de distributie + pompa de apa SKF de la un cunoscut magazin specializat in piese auto de import din oras (474 lei) si credeti-ma ca la un studiu mai atent al componentelor, am cam intrat in ceata: Curea distributie SKF-made in UE; Rola de intindere-made in Argentina: Pompa de apa are inscriptia SKF, iar pe cutia ambalajului apare inscriptionat Made in Italy. Poate cineva sa faca lumina in ghiveciul asta? Stiam ca brandul SKF este... suedez! Cu multumiri anticipate!
          De unde l-ai comandat?

          Ceva poze se poate?

          D-aia mi-a placut mie ala original, Made in France si Made in UK si gata ))

          Comment


          • Kitul a fost comandat de la magazinul Unix- Constanta.

            Nu vreau sa fiu de rea credinta, am mai comandat piese de la ei si nu au fost probleme, dar de data asta nu inteleg ce piese voi monta pe masina! Mi-ar parea rau sa fie cum spune Alessandro, fiindca nu m-am zgarcit la bani si am vrut un kit de calitate, ori SKF este recunoscut ptr calitatea rulmentilor, pompei de apa, etc.
            Last edited by _mircea; 17 May 2013, 20:41. Reason: Automerged Doublepost

            Comment


            • Nu ma intelege gresit...toate piesele cumparate in zilele astea sunt calitatea 2. Mai are cineva interes sa fabrice calitatea 1 ?

              Cine mai face de exemplu pivoti care sa tina 300.000 km ? Ar muri de foame.

              Asa ca...consumati, consumati, consumati.

              Comment


              • Pai cel putin in cazul distributiei poti sa cumperi ce ai pe masina din fabrica.

                Chiar nu stiu de ce m-as complica cu altceva pt nici o economie cateodata, sau e asa de mica incat chiar nu merita riscul, vezi provenienta incerta, lipsa de informatii, etc.

                De ce sa ma complic?

                Comment


                • la ce diferenta mica te referi ? stii cat sunt doar piesele la dacoserv pt un dci ? + manopera la 200-300 lei.

                  Buna ziua,

                  KIT DISTRIBUTIE =505 ron .

                  POMPA APA = 338 ron.

                  MANOPERA = 215 ron .

                  Daca le cumparati si le montati la noi in service beneficiati de o reducere de 15% la piese .

                  O zi buna .

                  VALENTIN TRANDAS

                  Sef dep. piese schimb

                  DACOSERV SA

                  aici nu zic nimic de kit accesorii +manopera

                  Comment


                  • am schimbat eu azi distributia la al meu logan la 91 000km. cureaua chiar arata bine, in schimb rulmentul, dupa cum zicea si mecanicul, incepuse sa "fashaie"(nu juca). pompa de apa se prezenta foarte bine si am sarit-o din schema. piesele erau gates, curea powergrip si rola gates cu rulment ngk made in china.
                    schimbul l-am facut cu 350 de lei (100 manopera) si a constat in curea contitech si rola ina. mi-a garantat 60 000km la ea.

                    Comment


                    • Originally posted by B997NDL View Post
                      la ce diferenta mica te referi ? stii cat sunt doar piesele la dacoserv pt un dci ? + manopera la 200-300 lei.

                      Buna ziua,

                      KIT DISTRIBUTIE =505 ron .

                      POMPA APA = 338 ron.

                      MANOPERA = 215 ron .

                      Daca le cumparati si le montati la noi in service beneficiati de o reducere de 15% la piese .

                      O zi buna .

                      VALENTIN TRANDAS

                      Sef dep. piese schimb

                      DACOSERV SA

                      aici nu zic nimic de kit accesorii +manopera
                      ...si cat ai vrea sa fie la dizal????
                      Vezi cat costa piesele astea de uzina la alte magazine si revin-o te rog frumos.

                      Cred ca nu ai socotit bine.
                      Manopera mi se pare de bun simt.

                      Comment


                      • uite cat e complet: pompa de apa, kit distributie, kit accesorii.
                        ti se pare apropiat ? si sunt de origine. daca caut gates, skf..etc e si mai putin.


                        deci din start kitul de accesorii e gratis si mai ramane si putin peste 100 de lei pt manopera

                        Originally posted by B997NDL View Post
                        uite cat e complet: pompa de apa, kit distributie, kit accesorii.
                        ti se pare apropiat ? si sunt de origine. daca caut gates, skf..etc e si mai putin.


                        deci din start kitul de accesorii e gratis si mai ramane si putin peste 100 de lei pt manopera
                        kit distributie si pompa de apa de origine sunt 480 de lei impreuna.
                        mai putin decat kit distributie ls dacoserv..
                        Last edited by B997NDL; 17 May 2013, 23:36. Reason: Automerged Doublepost

                        Comment


                        • Cand o sa comand de la piesenet o sa cred cu ochii mei originea, momentan te cred.

                          DAR, nu e ceea ce am spus, de ce sa comanzi piese de la alti producatori cand ai de la uzina tot ce trebuie si e dovedit de fabrica..?

                          Comment


                          • Si kit-ul complet pentru benzina 1,4 si 1,6 cu ac si servo la 600 lei e super convenabil - pe bucati te ajunge mult mai mult. Cat de incredere e site-ul asta? - nici-o prezentare nimic, doar ca "va oferim piese originale" bla, bla bla... Deci, cine suntem noi?

                            Comment


                            • Originally posted by B997NDL View Post

                              Buna ziua,

                              KIT DISTRIBUTIE =505 ron .

                              POMPA APA = 338 ron.

                              MANOPERA = 215 ron .

                              Daca le cumparati si le montati la noi in service beneficiati de o reducere de 15% la piese .

                              O zi buna .

                              VALENTIN TRANDAS

                              Sef dep. piese schimb

                              DACOSERV SA
                              Foarte buna oferta de la Dacoserv ptr. piese cu reducerea aia de 15%.

                              Manopera la putin peste 200lei, e "chilipi" ptr. service reprezentanta. Lux....totusi vorbim de dizal, unde preturile sunt sensibli mai mari ca la benzina.

                              Nu inteleg de ce va tot plangeti, scorurile sunt bune!

                              De exemplu, luna trecuta cand ceream scoruri la manopera si piese in reprezentante dacia-reno, astia de la Nesti, mi-au facut o mega - super - extra oferta de "numai" 440lei manopera (!!!) ptr. schimb kit distributie complet, kit accesorii complet si pompa de apa. Preturile la piese cam ca peste tot in reprezentante, nu ieseau in evidenta cu nimic in plus sau in minus.
                              Deci aproape ca i-am refuzat
                              Last edited by Kojak; 18 May 2013, 00:36. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Originally posted by Cromatic View Post
                                Si kit-ul complet pentru benzina 1,4 si 1,6 cu ac si servo la 600 lei e super convenabil - pe bucati te ajunge mult mai mult. Cat de incredere e site-ul asta? - nici-o prezentare nimic, doar ca "va oferim piese originale" bla, bla bla... Deci, cine suntem noi?
                                sunt de incredere. multi de aici cumpara de mult timp de la ei. cei ncare au cumparat pot sa confirme aici.

                                @kojak
                                aia e fara accesorii. mai pune min 300 si inca 100 manopera schimb accesorii.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google