distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • m-ai spart cu exemplul asta. ti se pare ca sunt la fel de usor de contrafacut un "treling" si un kit de distributie?! si numai ca sa alergi dupa cutii "de origine" si tot e greu.

    Comment


    • Voi sunteti in stare sa mergeti la terasa cu berea luata de la carrefour si sa va suparati ca va cere taxa de dop.
      Oricum nu ofera NIMENI garantie la piese care nu le cumperi de la el dar ii ceri doar sa le monteze.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Ca fapt divers, filtrul de motorină din echiparea de fabrică avea cod de China, spre deosebire de cel care l-am cumpărat, made in India.
        Important este ca ambele au fost produse în fabrici agreate de Renault, cu CTC-ul de rigoare !
        Deci, totul este relativ !

        Originally posted by mr.K View Post
        Sa ma bati cu şapca uda daca te cred ca la reprezentanta aveau curea si role "MAI ORIGINALE" decat alea cumparate de mine.
        Oricum, Service-urile de marcă nu prea mai stau pe roze !
        Last edited by Ampt; 23 March 2012, 20:08. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • La loganul Euro3, exista doar un model de filtru de motorina zis original facut in Austria, asa au fost de cand stiu eu de 3ani.

          Comment


          • curea distributie

            Originally posted by mr.K View Post
            Bun. Cat e garantia la o distributie facuta integral la service?
            Eu cred ca daca se rupe distributia aia dupa o perioada mai lunga, am zis si eu 12 luni, nimeni de la service nu te mai cunoaste cand mergi cu supapele in buzunar. Motive sa se fofileze se gasesc, stii bine.


            La distributie si tren de rulare nu prea are rost sa cumnperi ceva ieftin si prost. Deci iese din discutie.
            Eu asta intrebam, daca mecanicul e din specia bovina si face o boacana cu distributie, se rupe, normal ca e de vina cureaua, nu?
            60000 km sau 4 ani.Si-au pus semnele lor pe curea.

            Comment


            • Originally posted by mr.K View Post
              Dumneata nene Iancule, dumneata votezi tot timpul impotriva mea. Te umezeste cu ceva sa fii vesnic impotriva mea?
              Daca da, o sa spun ca acum e noapte, sa poti fi impotriva.
              Pentru mine e un mister ca, nu te-ai inrosit de rusine, pentru asemenea trivialitati, de neacceptat si mai ales de neinteles.
              Nu comentez si nu raspund la acest derapaj,(exprimarea eleganta) pentru ca nu ma cobor pana aici, desi unii au explicatiile proprii.
              Originally posted by EUGEN2008 View Post
              mr. K se vede clar ca esti frustrat
              Revenind la topic, fiindaca anul acesta va trebui sa fac distributia, m-ar interesa daca cineva, care detine tot 16v, a cumparat de curand un kit asa zis de origine de pe dacia shop, carei firme apartin produsele(curele, role).
              Multumesc
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • si eu sunt interesat de distributie la 1,6 16v,asteptam cu nerabdare
                Duster 4X4 1.5 dci 110 magarusisigpic

                Comment


                • Citat:
                  Original a fost postat de EUGEN2008
                  mr. K se vede clar ca esti frustrat
                  Revenind la topic, fiindaca anul acesta va trebui sa fac distributia, m-ar interesa daca cineva, care detine tot 16v, a cumparat de curand un kit asa zis de origine de pe dacia shop, carei firme apartin produsele(curele, role).
                  Multumesc
                  @Iancu
                  Adica tu revii la topic CITAND o remarca a cuiva despre mine? Te cam cobori vad la ce declari ca nu te cobori.
                  Distributia ta are legatura cu ce a zis Eugen? Nici macar n-am motorizarea ce te interesa.

                  Originally posted by vily pisica View Post
                  60000 km sau 4 ani.Si-au pus semnele lor pe curea.
                  Si marmota invelea ciocolata in cea mai fina foita de staniol.
                  Atat ai din fabrica.
                  Niciun service nu-ti ofera 4 ani garantie la schimbarea distributiei.
                  Last edited by mr.K; 26 March 2012, 11:11. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Originally posted by B997NDL View Post
                    m-ai spart cu exemplul asta. ti se pare ca sunt la fel de usor de contrafacut un "treling" si un kit de distributie?! si numai ca sa alergi dupa cutii "de origine" si tot e greu.

                    Eu ti-am dat exemplu ca sa intelegi ca garantia ocazii e nimic de fapt ... daca vrei iti pot desena ce am vrut sa zic.

                    Daca esti client al siteului respectiv asta nu inseamna ca trebuie sa recomanzi altora sa cumpere cu argumentul asta. Daca cineva nu stie ce reprezinta garantia aia te crede pe cuvant ca o sa primeasca inapoi ... fix ... pune ce vrei tu.
                    sigpic

                    Comment


                    • vad ca tu nu pricepi nici cu desen facut. ala e un magazin ca orice magazin de piese dar unde proprietarul a fost mai destupat si nu vrea sa astepte clientii in magazin care de altfel exista si fizic. cand vinzi pe net ai clienti din toata tara si deci si vanzari mai mari iar okazii e mult mai promovat decat ar fi fost site-ul personal. avand 100% calificative pozitive mi-e greu sa cred ca sunt contrafacute ca n-or fi toti nepriceputi.

                      Comment


                      • Nu ai inteles nimic. Eu m-am referit la afirmatia ta "are garantia ocazii"!!! . Si incercam sa iti explica ca este zerooo treaba asta. Problema nu este ca tu crezi in ea, problema e ca ii inveti pe altii ca si cum garantia aia ar fii un fel de TUV ceva, asa de importanta este. Mai pe romaneste, te 3,14 3,14 pe ea de garantie ocazii, ca nu faci nimic cu ea.

                        Legat de calificative- toti le dau la primirea coletului, nu cred ca da cineva calificativul dupa 10 000km, e normal si natural ca toti sa dea calificative "de bine" cat tin in mana un produs nou care este sau pare ca este bun.
                        Last edited by yrman; 26 March 2012, 13:32.
                        sigpic

                        Comment


                        • curea distributie

                          Originally posted by mr.K View Post
                          @Iancu
                          Adica tu revii la topic CITAND o remarca a cuiva despre mine? Te cam cobori vad la ce declari ca nu te cobori.
                          Distributia ta are legatura cu ce a zis Eugen? Nici macar n-am motorizarea ce te interesa.



                          Si marmota invelea ciocolata in cea mai fina foita de staniol.
                          Atat ai din fabrica.
                          Niciun service nu-ti ofera 4 ani garantie la schimbarea distributiei.
                          O fii cum zici!Eu i-am intrebat si asa mi-au dat termenul La scris si-n carnetul de intretinere .

                          Comment


                          • Cel mai probabil ai 12 luni garantie, sau 60k in termenul de 12 luni.

                            Ce ti-au scris in carnetul de garantie e urmatorul termen cand va trebui sa schimbi distributia: peste 4 ani sau 60k.

                            Comment


                            • Chiar nu inteleg de ce va complicati la distributie cu alte piese(producator) si magazine

                              Asta de fabrica ce are ??
                              Pretul e OK si in magazine de reprezentanta.

                              Nu merita riscul.

                              PS: eu am luat teapa cu un set de placute ''originale'' de la magazin serios (stiut de tot orasu) dar le-am dat jos dupa 1000 km si gata.
                              Cu distributia daca ai luat teapa e grava rau treaba.

                              Comment


                              • si unde sunt preturile alea ok in magazine de reprezentanta ?! in magazin de reprezentanta am dat pe ochiul de pisica din bara (ph2) 47 de lei si pe element inchidere bara 50 de lei. doua bucati de plastic ordinar cca 100 de lei. si mai zic unii ca loganul e ieftin la piese.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google