distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, deci distribuţia nu reprezintă o problemă în prezent, mergi liniştit cu cureaua actuală până se împlinesc 5 ani sau 70000 km aş zice eu ca să nu ai emoţii. Dar pentru că maşina are deja 5 ani, ţi-aş recomanda să schimbi cureaua de accesorii, atât, nu întreg kitul pentru că la câţi km are nu e cazul.
    sigpic

    Comment


    • ..Si Loganul meu are 4 ani si 3 luni si am 37300 Km rulati, si cred ca mai aman schimbarea distributiei. Acum am schimbat freonul, ca nu mai racea bine pe caldurile astea.....
      passion 1.5 DCi

      Comment


      • 4 ani sau 60.000 cele mai vechi, nu stiu exact ce an...
        Mai nou, cel putin la a mea , noiembrie 2011 , distributia se schimba tot la 4 ani, dar 120.000 km !

        Comment


        • doar se folosesc aceleasi curele. cine stie cum ajung ei la cifrele astea, incepand de la 60 mii, acum 120 mii.
          internal combustionizer

          Comment


          • Originally posted by MyhayInferno View Post
            4 ani sau 60.000 cele mai vechi, nu stiu exact ce an...
            Mai nou, cel putin la a mea , noiembrie 2011 , distributia se schimba tot la 4 ani, dar 120.000 km !
            Adica dublu.
            Poti sa faci un scan la carnetul tau de intretinere, unde zice de intevalul la care se schimba distributia? Merci.

            Comment


            • Mi-e greu sa cred, dar ar fi posibil.
              Taxi-urile se regasesc aici, am pe unu cu 180000 km pana la prima schimbare de distributie.

              Comment


              • @mr.K

                Bineinteles, diseara cand ajung acasa atasez.

                Comment


                • Am schimbat distributia la 60miikm
                  Am cumparat kit original de la Eureka cos srl Iasi cureaua era Powergrip ,Gates made in u.k.,unul dintre marcaje n-a fost in loc bun si a fost tras cu markerul stramb.
                  Oare n-o fi cureaua originala ,astept pareri

                  Comment


                  • Daca mai ai ambalajul fa cateva poze si urca-le pe site.
                    Ambalajul era in cutie de origine? (sincer nu mai stiu cum arata in cutia).

                    Comment


                    • Nu e foarte clara poza din pacate (facuta cu tel) dar se intelege ce ne intereseaza. La 120.000km se schimba mai nou distributia in cazul motoarelor pe benzina, si 80.000km diesel.
                      Attached Files

                      Comment


                      • Hai da-ma dracu...

                        Si uite cum ne-am c..at pe noi cu distributia.
                        Imi pare rau ca am schimbat-o la 73000 km.

                        Comment


                        • Da sigur se folosesc aceleasi curele, role? Ca daca e DA inseamna ca noi astia cu loganurile mai vechi ne-am luat teapa schimbandu-le regulamentar, teapa financiara, ca in rest oricum n-are nik daca schimbi distributia prematur, dormi mai linistit noaptea.

                          Comment


                          • pai bun daca o am din 2005 cu vreo 57.000 km pot sta linistit?..aceiasi chestie ce ma streseaza..In ritmul asta o schimb peste inca 5 ani..
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • Pai numarul de ani a ramas acelasi, doar kilometrii s-au schimbat, adica s-au dublat. Acum dupa 4 ani cam orice curea da semne de imbatranire. Eu o am pe cea de accesorii de 8 ani pe masina, n-am dat-o jos inca, am zis c-o las pana se rupe, are multe riduri si crapaturi pe material si e cam asa de vreo 3 ani. Cureaua de distributie e mai rezistenta la imbatranire dar chiar si asa nu scapa de moarte. 4-5 ani e cam suficient pt orice curea in limita kilometrilor aferenti.

                              Comment


                              • ati vazut curea de distributie de 8 - 10 ani si 100.000 km ? nu pe logan , dar is apoximativ aceleasi curele. nu erau "ferfenita"...

                                eu personal cred ca o curea tine 6 ani fara probleme. si 100.000 km.

                                pe logan acum am 72.000 km cu cureaua asta. nu e cea din fabrica desigur. contitech parca ... la toamna o schimb ...

                                mie mi-e frica de rola , simeringuri si de pompa de apa. nu de curea.
                                o/____\o
                                (i)
                                .........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google