distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Te induce in eroare faptul ca in regulamentul promotiei este precizat ca se inlocuieste doar cureaua si 1 singura rola dar ti-am spus ca acolo e o greseala.

    Comment


    • Originally posted by Dodo View Post
      Atunci greseste Alessandro? Baietii de la daciashop mi-au spus ca am nevoie tot de 3 repere.
      Pentru distributie 3 repere; la accesorii sunt doar doua.
      Vezi foto la postul 2626; fara curele.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • Asta e ce ofera Dacia in promotie sau este ce am eu nevoie? Pentru ca si daciashop si Alessandro mi-au spus ca am nevoie de 3 repere pentru kitul de transmisie.

        Comment


        • Pai 3 sunt fratilor...ma ia durerea de cap

          Curea, rola ghidaj, intinzator

          1 2 3 repere

          Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

          Comment


          • Ok,m-am lamurit. Pentru distributie 3 repere si pentru transmisie 3 repere. Maine merg la reprezentanta Dacia sa vad ce ofera ei.
            Multumesc si celor care mi-au spus ca am doar 2 repere pe kitul de transmisie si celor care mi-au raspuns ca am 3.

            O seara buna!

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              La mine rola de la accesorii huruia, iar cureaua arata destule crapaturi; la distributie n-am sesizat probleme.
              Bat-o vina de rola ca am uitat de ea. Scuze, tuturor.
              Last edited by IancuMIC; 11 December 2012, 23:21.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Ma bucur ca am ajuns la o concluzie. Cum ti s-a aplicat discountul de 196 de lei?
                E si asta o alta promotie,sau doar la servisul unde ai fost tu?

                Comment


                • Pai iti spun si ce m-a dus in eroare; la accesorii se vorbeste de rola-intinzator, ceea ce te face sa percepi ca e o singura piesa (o sa intalnesti pe multe site-uri ca se vorbeste de o singura piesa, anume rola-intinzatoare); nici nu cred ca schimba cineva separat una din cele doua componente.
                  Initial pe factura apare pretul integral, piese+manopera dupa care se scade discount-ul; per total m-a ajuns~900lei; e vorba de promotia din reteaua dacia.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Se pare ca nu te-a indus numai pe tine in eroare.
                    O seara buna!

                    Comment


                    • Daca e sa o luam asa sunt chiar 4 repere

                      Rola ghidaj, rola intinzatoare, intinzator si curea

                      Cum rola intinzatoare nu se gaseste separat ci doar cu intinzator...sunt 3 repere

                      Sent from my GT-B5330 using Forum Runner

                      Comment


                      • @Dodo multe intrebari ai pus si aici si la noi pe email am stat acum si am pus discutiile cap la cap. Ceva imi spune ca tot nu te-ai lamurit. Colegul meu care ti-a facut cotatia ti-a spus de la inceput de ce este nevoie. Ti-a ofertat un kit de distributie care continea absolut tot inclusiv capace de la axe si capacel de la locul de calare. Separat daca le achizitionezi ies mai scumpe de aceea nu le avem prezentate separat. Deasemenea la transmisie ti-a ofertat role NSK care sunt exact ca cele din echiparea originala, insa ai insistat ca vrei INA care sunt fix acelasi lucru mult mai scumpe, cam cu 90 ron mai scumpe. Avem si noi oarece experienta si facem recomandari in favoarea clientului, mai ales cand iti recomandam o solutie mai ieftina. Scopul nostru este sa fie clientul multumit sa apeleze si alta data la noi. Preturile nu pot fi foarte reduse cu repere de origine care sunt foarte bune dar in general mai scumpe. Service-ul are interes sa te atraga sa ajungi la ei sa alegi o promotie ca dupa te mai incarca cu mici materiale sau cine stie ce alte operatiuni.
                        Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                        Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                        Comment


                        • Multumesc pentru lamuriri.Pana nu vezi cu ochii tai ce se intampla esti mai "tolomac". Imi place sa fiu informat si sa stiu ce cumpar.
                          Nici macar cei de la Dacia nu stiau ce contine kitul lor,ba o rola,ba 2... Dupa un telefon la vocea clientului s-au lamurit: kitul de accesorii contine rola intoarcere+galet intinzator+curea. Ei mi-au prezentat initial doar rola intoarcere+curea si eu am sustinut ca este gresit.
                          Astazi am schimbat ambele kituri complete,pompa de apa,ulei,antigel,bujii+ceva maruntisuri!
                          Total distractie 1990 lei!

                          Comment


                          • Mama mia ce factura ti au bagat...
                            http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                            Comment


                            • asta e pretul normal la ei. mai ales ca sunt si "alte maruntisuri"...

                              Comment


                              • Originally posted by Dodo View Post
                                .
                                Astazi am schimbat ambele kituri complete,pompa de apa,ulei,antigel,bujii+ceva maruntisuri!
                                Total distractie 1990 lei!
                                E foarte bine ca ai inlocuit si pompa de apa: la 110.000km, puteai avea surpize in orice moment; sunt tare curios daca erau semne ca ar fi curs. Cum se prezentau rolele, de la ambele kit-uri, huriau, jocuri? Mersi.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google