distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mersi frumos

    Comment


    • Originally posted by IancuMIC View Post
      Este corect; doar la modelele fara servo si AC, e necesara doar cureaua la accesorii.
      Multumesc pentru raspuns.

      Comment


      • Gata....am schimbat distributia, pompa de apa, kit accesorii si bineinteles si antigelul...total 1000 lei ( schimbarea nu a fost efectuata in service).

        Comment


        • sal

          adica vreo 700 ron piesele si 300 manopera ?

          Comment


          • oferta la norauto, distributie cu pompa de apa (piese asam probabil) si manopera la 450 de lei pentru benzinare 8valve. N-as monta pe masina mea.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Cunosc doua Dacia Logan, un 1.6 si un 1.5, cu distributia facuta la Norauto, tot la oferta d-asta tentanta.
              Ambele au "crapat" inainte de a implini un an.

              1.6-le reparat pe banii proprietarului, evident. Dupa ce si-a dat duhul si dieselul, dupa discutii si amenintari, s-a decis rezolvarea pe garantia Norauto, si anume schimbarea motorului, cu unul din dezmembrari.
              If it ain't broke, don't fix it!

              Comment


              • un service reprezentanta Dacia cat da garantie la schimbarea distributiei ( curele/role/pompa apa) cu piesele lor de origine si facturile de rigoare?

                Comment


                • 3 luni la manopera si 12 luni la piese.
                  sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                  Comment


                  • Niki, eu am 2 loganuri 1.5 dCI facute la ei, unul anul trecut in vara cu vreo 15.000 km de atunci, unul facut de 2 luni, cu vreo 3000 km de la schimb. Nicio problema cu niciuna dintre masini. Piesele din kit: cureaua este Contitech, rola Mapco si pompa de apa NGH. Garantie 2 ani sau 60.000 km.
                    Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

                    Comment


                    • la Norauto ?! cu 450 de lei distributia ?! 2 ani.... si Contitech ?!
                      nici dacia nu da garantia asta.
                      Last edited by B997NDL; 17 September 2013, 00:27.

                      Comment


                      • 689 lei a fost distributia pentru dci. Eu am dat in jur de 750 ca am schimbat si cureaua de accesorii (Gates). Pentru benzina poate este 450 lei.
                        Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

                        Comment


                        • Contitech ? Cine mai are curajul sa puna asa ceva pe masina ? Am vazut 3 cazuri in care au zburat citiva dinti de pe curelele Contitech.Nici daca o primesc gratis nu o montez pe masina.La distributie este de preferat sa se foloseasca piese ORIGINALE !
                          Cine se risca si foloseste curele Contitech, Flenor Dayco sau alte facaturi, o face pe buzunarul lui.Avind in vedere ca distributia se face la 4 ani sau 60.000 km, nu merita sa ne asumam riscuri inutile, mai ales avind in vedere ca, kitul original nu este foarte scump.
                          Eu am o Solenza 1.4 + un Logan tot de 1.4 si la ambele am mers pe piese originale.
                          Pentru distributie(curea,rola), pompa apa originala si schimb ulei( Castrol Magnatec 10W40+ filtre originale) am platit aproape 600 lei cu garantie 4 ani sau 60.000 km.
                          Cu Solenza am peste 400.000 km cu aceste piese si cu lucrarea facuta in acelasi service si nu am avut nici un fel de probleme pina acum.
                          Programari chei Logan - Resoftare Logan 1.4-1.6 si Solenza 1.4http://www.loganclub.ro/forum/showpo...&postcount=300

                          Comment


                          • http://www.courroie-de-distrib.com/renault.html In Ro daca ar fi putut jepcarii astia ar fi trecut sa schimbi distributia la fiecare revizie.

                            Comment


                            • piesele m-au dus la 850 lei ( toate de origine + antigel) si 150 lei manopera.

                              Comment


                              • Originally posted by huffy View Post
                                Pentru distributie(curea,rola), pompa apa originala si schimb ulei( Castrol Magnatec 10W40+ filtre originale) am platit aproape 600 lei cu garantie 4 ani sau 60.000 km.
                                Cine da garantie 60.000Km sau 4 ani ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google