distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • corect sunt piese de schimb si piese de fabrica ,nu sunt aceleasi piese,o piesa de schimb nu va tine niciodata la fel cu cea de uzina sau fabrica

    Comment


    • salutare daca stie cineva un mecanic bun si ieftin in bucuresti pentru distributie ?

      Comment


      • vino la galati ca nu-i asa ieftin

        Comment


        • Am luat azi (nu pt mine) un kit distributie de Origine de la Nesty: 266 lei kit-ul (cureaua plus rola). Acum urmeaza partea interesanta, am vrut si kit de accesorii...cureaua costa vre-o 60 de lei si, atentie, nush ce galet de intindere sau ghidare...400 lei...mi s-a parut enorm Am luat doar cureaua, oricum masina respectiva are 40.000 km dar a depasit 5 ani.
          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

          Comment


          • darksid3@ nu este neaparat sa schimbi rola de ghidare a curelei accesori, eu zic sa o schimbi la al doilea termen de schimbare numai daca prezinta uzura.

            Comment


            • Pai tocmai d-aia n-am luat-o...si in plus 4 mil doar pentru rola aia....scump, foarte scump.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Originally posted by darksid3 View Post
                Am luat azi (nu pt mine) un kit distributie de Origine de la Nesty: 266 lei kit-ul (cureaua plus rola). Acum urmeaza partea interesanta, am vrut si kit de accesorii...cureaua costa vre-o 60 de lei .....................
                Am luat si eu azi kitu de ditributie si cureaua de alternator.
                217 lei kitul si 51 lei cureaua de alternator.
                De origine desigur

                Mi-a dat si foaia de garantie (sper s-o completeze astia in service fara comentarii ca am trecut bine de 60k).
                Attached Files

                Comment


                • Da asa e ambalajul si la ce-am cumparat eu cu diferenta ca, cureaua de accesorii e pentru varianta cu AC .
                  Nu mi-au dat "ceferticatul" de garantie dar masina oricum e in afara garantiei.

                  PS: Kit-ul de distributie este curea Power Grip (Made in England) + Rola Koyo (Made in Japan)
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • Pai si cum facem...?
                    Adica ei nu dau garantie pe lucrare sau...?
                    Ca eu nu vreau sa schimb nici uleiul nici nimic absolut, numai cureaua de alternator si distributia, si atat.

                    Comment


                    • Am facut programare la service (Dacoserv - dealer Dacia) maine. Manopera au zis ca e 2 mil pentru schimbare distributie si curea accesorii. Nu stiu cum e cand ai masina in garantie...eu am renuntat de mult la ea.
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • E vorba de garantia pe lucrare, n-are treaba cu garantia masinii in sine.
                        Asta ma intereseaza pe mine.
                        Tu ce faci la ea? Schimbi si oloi si filtre + distributie?

                        A stai ca ai spus.
                        OK, deci trebe sa dea ceva garantie pe lucrare.

                        Comment


                        • O sa schimb si uleiul. Filtrele sunt in masina...daca nu mai am timp maine sa cumpar, o sa bag uleiul lor. Nu platesc eu, nu e masina mea, deci e ok
                          Revin cu impresii dupa.
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Aaaaa, ahaaaaaa, ok ))
                            Asteptam atunci.

                            Comment


                            • imi ziceti si mie ce trebuie schimbat la 60.000km si preturiile pentru cureaua de distributie plus manopera(la diesel)

                              Comment


                              • am mers la auto m... din roman.am luat ceva accesorii.am intrebat cat costa la un 1,6 16 v revizia la 60 mii km.2200 lei aka 22 milioane lei vechi.faza e ca banii nu se fac cu ciocanul si pe bordura cum cred unii.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google