distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Aaaaa, sarumana nenea, acum mai vi de-acasa (la mintea mea) )))
    Mda...de bujii am uitat...le mai las ca nu-s bani.

    Comment


    • Oricum, mai mult de 500 de ron nu ar trebui sa coste schimbatul de distributie + manopera.
      Acum 3 zile am intrebat la Cobalcescu cat ma costa cu totul (aceleasi lucruri care le-am facut la Dacoserv dar cu piesele lor) si ma costa aproape 1500 ron...deci conteaza foarte mult unde mergi
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • eu unul am masina din octombrie 2004, insa am doar 26.ooo km
        nu am schimbat inca distributia si toata discutia de aici m-a pus pe ganduri, mai ales avand in vedere colegul la care s-a rupt cureaua
        mentionez ca nu am depasit niciodata bariera de 4000 rpm si nici nu intentionez s-o fac
        sincer nu stiu ce sa fac.........

        Comment


        • Schimbi doar curelele.
          ECUFix
          Please don't visit my homepage!

          Comment


          • Originally posted by mariusnicolae View Post
            eu unul am masina din octombrie 2004, insa am doar 26.ooo km
            nu am schimbat inca distributia si toata discutia de aici m-a pus pe ganduri, mai ales avand in vedere colegul la care s-a rupt cureaua
            mentionez ca nu am depasit niciodata bariera de 4000 rpm si nici nu intentionez s-o fac
            sincer nu stiu ce sa fac.........
            Pune banul deoparte si la vara schimba distributia. Nu se intampla nimic pana atunci. E vorba de timp, iar timpul imbatraneste structura curelei si poti da de necaz.

            Comment


            • Originally posted by mariusnicolae View Post
              eu unul am masina din octombrie 2004, insa am doar 26.ooo km
              .................................................. ...........
              mentionez ca nu am depasit niciodata bariera de 4000 rpm si nici nu intentionez s-o fac
              sincer nu stiu ce sa fac.........
              Aloooo....suntem in 2010, schimba distributia! si apoi ia-o la forje, sa spargi bariera celor 4000 rpm (eu o sparg zilnic).

              Comment


              • mda.....cred ca la vara o sa fac schimbul, dupa cum spunea si un coleg, pana atunci sper sa nu se intample nimic
                cred ca voi schimba strict kitul de distributie fara pompa de apa, la km astia nu cred ca e cazul
                oricum km sunt asa putini pentru ca circula mai mult sotia cu ea, eu circul cu alte masini, de la serviciu
                si motivul pentru care nu ii dau prea multe ture e faptul ca, spre deosebire de celelalte masini pe care le mai conduc, la logan chiar nu se "vede" urcarea in turatie
                ca si comparatie, la o fabia cu motor de 1,2 se cam vede cand te duci la peste 5000 de ture, la logan in afara de cresterea decibelilor, nu se vede mare lucru
                ce-i drept, la fabia distributia e pe lant

                Comment


                • Cu siguranta pompa de apa este impecabila. Cumpara kit-ul de distributie (curea+rola) si scapi. Verifica vizual si cureaua de accesorii, sa nu prezinte fisuri, daca da, schimb-o si p-aia...e ieftina si oricum se va da jos la montajul distributiei...de fapt, schimb-o si p-aia oricum
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • ok
                    multumesc colegilor care au raspuns
                    voi schimba kitul de distributie si probabil si cureaua de accesorii, am inteles ca e undeva la vreo 60 de lei, nu-i mult
                    numai sa mai vina caldura un pic.......

                    Comment


                    • Cureaua de accesorii schimb-o neaparat.
                      Si eu mi-am spus ca n-o schimb, m-am uitat mai atent la ea (dupa 2,5 ani si 63000 km) are mici mici crapaturi, care la prima vedere nu le-am vazut. La tine dupa 5-6 ani, sigurat e coapta.
                      Pompa de apa nu cred ca e afectata in vreun fel de anii vechime (semeringu ala oricum are antigel pe el ).

                      Comment


                      • Cat e o curea de accesorii pentru mpi sau dci? originala din reprezentanta?

                        Comment


                        • Stiu doar la mpi: 50-55 lei (fara AC) si 65-80 (cu AC).

                          Comment


                          • 47 lei curea accesorii mpi

                            Comment


                            • Salut !
                              Sunt nevoit sa schimb pompa de apa dupa schimbul distributie de aprox. un an si doresc sa aflu parerea voastra vizavi de necesitatea inlocuirii curelei de distributie in urma acestei operatii.
                              Practic vreau sa inlocuiesc pompa de apa cu una noua si sa utilizez aceeeasi curea avand in vedere ca nr de km parcusi sunt putin, iar cureaua are doar un an vechime

                              Comment


                              • din cate stiu de fiecare data cand se umbla la distributie(pompa de apa, garnitura chiulasa, etc...) se inlocuieste cureaua, chiar daca este schimbata recent

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google