distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Budulica View Post
    ............................ masina merge foarte bine si nu a fost forjata.
    Stii ce poate face neschimbatul distributiei? Iti poate oferi surprize.
    Daca se rupe, e o surpriza neplacuta, iar daca te tine inca x ani, o surpriza placuta. Ai curaj sa mai mergi inca un cu ea ca sa te convingi daca va fi o surpriza placuta sau una neplacuta?
    Depinde numai de tine.
    Bafta!
    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

    Comment


    • am schimbat distributia si pompa de apa. cureaua arata destul de bine-cred ca mai mergeam vreo 30.000km cel putin dar pompa de apa mi-a confirmat ipoteza legata de pierderea unei cantitati de aproximativ jumatate de litru de antigel pe an-era defecta chiar de la inceput. mentionez ca nu fortez prea tare masina dar circul zilnic cel putin 300-400km.preconizez la sfarsit de an 200.000km in bord. BAFTA!

      Comment


      • Salutare!acum cat mai este disstributia stie cineva?
        http://www.loganclub.ro/forum/polish...-t43640p4.html

        Comment


        • Strict legat de distributie, ce anume trebuie schimbat la 60k? Ce contine kitul de distributie + kitul de accesorii? Pompa de apa + ce se mai schimba?
          Just Hold Onnnnnn....

          Comment


          • voi ce parere aveti ? sa o schimb acum sau sa mai stau.. ?! masina a facut 5 ani in mai, insa are abia 34.000 km.. cam cat as mai merge? riscuri ceva daca mai stau asa?

            Comment


            • sal

              eu am schimbat distributia la 67000 si am pus una origine dacia si la 19800 s a rupt.si mi a indoit 2 supape si erea mintata si in service autorizat am trimis o la astia la dacia sa vad ce raspuns imi dau macar contra valoarea kit ului sa aveti drumuri bune






              respect loganclub.

              Comment


              • ce marca era cureaua rupta?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • la mine se aproprie vertiginos 2x60k . mergem pe idee ca mai nou se garanteaza 90k... sau schimbam?
                  sigpic

                  Comment


                  • Daca nu ai abuzat motorul, poti schimba si la 90.000 km, dar sa nu fie cureaua mai veche de 4-5 ani.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • a mea face 4 ani in februarie 2011...acum am 28300 km....inca nu stiu ce sa fac,sa schimb distributia la anul?

                      Comment


                      • Zic s'o mai lasi... eu am schimbat'o la 4 ani jumate si vreo 50k km.
                        If it ain't broke, don't fix it!

                        Comment


                        • Eu am schimbat-o la 5 ani si 66000...arata ffff bine cureaua...daca nu ii dai forja prea multa merge lejer...
                          sigpic

                          Comment


                          • am cateva neclaritati. ce inseamna arata ffffff bine? ce inseamna mai tinea? ce inseamna abuzare motor? exista formule pentru asa ceva, sau este doar parerea inginerilor si mecanicilor din noi?
                            sigpic

                            Comment


                            • abuzare motor = folosirea motorului pe o perioada indelungata de timp, la limita rezistentei mecanice si termice, la limita puterii maxim oferite.
                              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                              Comment


                              • pai avand in vedere ca e a 2 a distributie... nu... are doar 2 ani. Cu abuzarea aia ..... f subiectiva treaba... ms oricum de raspuns.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google