Lovit Aripa Dreapta Spate! Ajutor !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Iti spun din proprie experienta ca daca te "joci" tu cu aripa nu o sa iasa nimic bun. Asa daca are casco, vorbeste cu proprietarul. Daca nu, cauta un tinichigiu bun si o face cum trebuie. Si eu am incercat singur (aripa era doar zgariata) si nu a iesit cum trebuie. Acum, dupa 1 an, deja se crapa chitul si vopseaua si trebuie facuta din nou.
    GL-22-TOF

    Comment


    • #17
      Da, asa e, daca incerci de unul singur nu iese nimic bun, cel mai ieftin e sa cauti un meserias de la vre-un service, iei chit, smirghel, vopsea+intaritor+lac cred 100 ml. O sa iti spuna meseriasul respectiv exact cat sa iei, pe mine m-a costat 400 ml vopsea 205 lei, + manopera, chit,.. La aripa dreapta fata si portiera in total cam 700 lei ma costat cu totul, iesit super ok. Deci ceva bani tot trebuie sa scoti, mai ales ca nu vrei sa afle proprietarul. Bafta.

      Comment


      • #18
        Zi-i proprietarului ca asa ai gasit-o in parcare. N-o sa faca mare taraboi mai ales daca are casco

        Comment


        • #19
          Originally posted by andrei View Post
          Mergi la un service si ia un mecanic si vorbeste cu el, poate o reapara in timpul liber.
          am fost la un service dacia m'am gandit ca acolo vorbesc cu un mecanic ...Dar m'i s'a spus ca nu au tinichingii nici nu a vrut sa vina sa vada masina in ce stare e ...Nimic .... Ca sa caut eu un tinichingiu.

          MErsi Dodo ptr sfat.

          Daca ma poate ajuta cineva cu un nr de tel al unui tinichingiu sa ma ajute in weekendul asta raman dator vandut ...

          Comment


          • #20
            Mai baiete, fii sincer cu proprietarul , ii spui ce s-a intamplat, eventual spui la Politie ca asa ai gasit-o in parcare si o repari pe Casco.

            Daca incerci tu sa repari in regie proprie s-ar putea sa faci treaba de mantuiala si sa platesti de 2 ori aceeasi reparatie. De cele mai multe ori la revopsire nu iese aceeasi nuanta desi culoarea este facuta pe cod, si ai sanse mari sa se observe diferenta.
            Doua lucruri sunt infinite universul si prostia...

            Comment


            • #21
              Fa cum zice sheehan. E cel mai bine atat pt tine, cat si pt proprietar.

              Comment


              • #22
                Masina o am de cateva zile si nu stiu daca are casco ... Si daca nu are e si mai naspa. Da si daca ii spun asa si are casco la politie cum ii explic ca asa am gasit'o? Sau na .. Nu stiu cum sa ma exprim . Cum ii mint ce le zic ?

                Comment


                • #23
                  Vb cu proprietarul...Ii spui ca ai fost neatent.
                  Cand va duceti la politie, spui ca asa ai gasit-o in parcare ( de fapt nu tu, ci proprietarul).
                  Daca are Casco, il foloseste.
                  Daca nu, o repari tu.
                  Nu poti gasi un tinichigiu in 2 zile, si sa ti-o si faca bine in 2 zile.

                  Comment


                  • #24
                    Pfffff mai bine ramane'am draq cu metroul .................

                    Comment


                    • #25
                      E ho, ca nu-ti ia nimeni capul
                      Si acum daca incerci sa faci, si gasesti,...Nu scapi fara minim 200 ron.

                      Comment


                      • #26
                        Fii sincer spune-i adevarul si lucrurile o sa se rezolve de la sine.

                        Comment


                        • #27
                          Cel mai tare sunt nervos pe mine ca sunt prost si nu am fost in stare sa imi dau seama ca ating cu toate ca am vazut ca sunt prea aproape ...Masina este a unei firme ...Deci s'ar putea sa si plec de acolo

                          Comment


                          • #28
                            Se mai intampla nu suntem perfecti si eu azi la iesirea din parcare nu am indreptat rotile la timp si m-am suit pe o bordura destul de inalta.Sper sa nu patesti nimic si sa se rezolve totul.Numai bine!

                            Comment


                            • #29
                              Am sa va tin la curent cu ce se va intampla .....

                              Comment


                              • #30
                                Eu nu cred ca firma sau a cui e masina, e asa neintelegator incat sa te dea afara sau sa iti faca mai stiu eu ce... La urma urmei, e metal care se poate repara, chiar nu are rost sa iti faci procese de constiinta, si celui mai bun sofer i se poate intampla asa un mic incident. Si eu am patit asa ceva cu masina de la firma (numai ca eu nu am observat un Fiesta in parcare la Iulius Mall in TM si i-am "cosmetizat" aripa stanga spate) si nimeni nu m-a certat sau penalizat. Rezolvat cu proprietarul celeilalte masini la Politie, cedat asigurare, incasat 2 puncte si 100 RON amenda si gata. La firma au inteles ca nu am fost atent si cu asta basta. Nu cred ca in cazul tau sa fie a dracului daca tu iti recunosti greseala.


                                Stima.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google