Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asta e una din bujii, gapu este de 1.1 mm, au fost cumparate de la polmot.ro si ma asteptam sa tina macar 40 000 de km la banii pe care i-am dat pe ele si la stilul meu de mers
    Attached Files
    Can't touch this !

    Comment


    • da-mi-le mie.

      Comment


      • esapamantu' cum arata, gri sau negru, curat / afumat?

        Comment


        • esapamentul meu e mereu negru tuci.... nu am catalizator si am benzina garla din soft
          Can't touch this !

          Comment


          • Originally posted by Ionut.11 View Post
            asta e una din bujii, gapu este de 1.1 mm, au fost cumparate de la polmot.ro si ma asteptam sa tina macar 40 000 de km la banii pe care i-am dat pe ele si la stilul meu de mers
            Da ce au bujiile alea"?
            Gap-ul e foarte mare, dar altceva nu vad la ele.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • am scris in paginile anterioare, la 1500 de ture de exemplu daca apasam pe acceleratie dadea suturi
              Can't touch this !

              Comment


              • Corecteaza distanta si pune bujiile inapoi. Trebuia sa masori de la inceput distanta; alea sunt bujii care merg 100.000km.
                Last edited by IancuMIC; 20 November 2014, 22:43.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Originally posted by IancuMIC View Post
                  Da ce au bujiile alea"?
                  Gap-ul e foarte mare, dar altceva nu vad la ele.
                  Daca este foarte mare...,cit e normal? eu cred ca o bujie e functionala chiar la o abatere de 2 sau 3 zecimi,de la optimul dat de producator.Nu zic ca e corect,dar e functional...,se poate proba! Am vazut set de bujii,inlocuit la 120000 Km,va inchipuiti ce distanta(gap) aveau intre electrozi...,si motorul functiona.Proprietarul a solicitat inlocuirea bujiilor pentru ca si-a dat seama ca nu le schimbase niciodata,nu ca ar fi avut probleme de functionare...

                  Comment


                  • La mpiurile de renault trebe gap 0.9, ce e mai nasol e ca exista posibilitatea sa rupi electrodul cand le refaci distanta, d-asta majoritatea nu modifica bujiile cu iridium.
                    Denso k20tt dupa 23.000, schimbate cu acelasi tip, nicio diferenta de raspuns acceleratie fata de cele vechi
                    Attached Files
                    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                    Comment


                    • mai mergeau..

                      Comment


                      • Originally posted by lenush64 View Post
                        Daca este foarte mare...,cit e normal? eu cred ca o bujie e functionala chiar la o abatere de 2 sau 3 zecimi,de la optimul dat de producator.Nu zic ca e corect,dar e functional...,se poate proba! Am vazut set de bujii,inlocuit la 120000 Km,va inchipuiti ce distanta(gap) aveau intre electrozi...,si motorul functiona.Proprietarul a solicitat inlocuirea bujiilor pentru ca si-a dat seama ca nu le schimbase niciodata,nu ca ar fi avut probleme de functionare...
                        0,9-0,95 e un reglaj optim. Pana la 1,1 cat aveau bujiile despre care faceam vorbire, parca e totusi ceva diferenta, nu?
                        Distanta prea mare intre electrozi, face ca motorul sa nu functioneze corect pe plaje de turatii joase.
                        Eu am peste 40.000 cu BKR6EIX; am scos acu vreo 3 luni o bujie, iar cresterea distantei dintre electrozi era nesemnificativa fata de reglajul initial. Sa nu mai vorbesc de raspunsul prompt in sarcina inca de la 1500 rpm.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Care este diferenta intre aceste 2 tipuri de bujii?
                          Denso iridium power , denso iridium tought
                          Poate a avut cineva ocazia sa le testeze si ne poate da mai multe informatii: performanta, durabilitate etc..
                          MY CLA

                          Comment


                          • Sunt la fel ca nivel de performanta, doar ca TOUGHT performeaza pe timp mai indelungat (are pastila de platina la electrodu de masa)

                            DENSO spark plugs use iridium alloy for their center electrode. Because of its extremely narrow diameter of just 0.4 mm, engine output and acceleration response are greatly improved.

                            Comment


                            • Pe scurt Tought sunt mai ok, nu? Citisem undeva ca power sunt recomandate 15 000 -20 000 km de producator...
                              MY CLA

                              Comment


                              • Poftim?
                                20.000km cu Iridium? Eu am trecut de 40.000km.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google