Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Eu nici n-am luat in seama acel link; e in mod sigur o confuzie. Cine dreaq a mai auzit sa dai peste doua milioane pe un set de bujii si sa mergi ...15.000km. Adicatelea alea de origine e mai ale naibii si merg 60.000, iar astea nici jumate
    Pe site-ul producatorilor vezi ca sunt date in ordine bujiile standard si dupa aceea astea de fite; cu iridium
    ...
    Eu am fo 40.000 cu alea cu iridium; s-or fi topit ?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu-s peste 2 milioane iridium power decat la un anumit magazin onlain care practica preturi de reprezentanta.
      Sunt in jur de 35-38lei / buc.

      Oricum, mi se pare rezonabil ce spui.

      Comment


      • le-am refacut si gapu, pana la urma din ce am mai cautat pe net asta e durata lor de viata 20.000-25.000, am luat teapa cu iridiumurile astea, data viitoare poate iau ngk sau beru x titan, sfatul meu e sa va feriti de ik20 de la denso
        Can't touch this !

        Comment


        • Pai ia iridium tough, la alea durata de viata e de pana la suta de mii...dar sunt si mai scumpe, intre 70-80lei / buc.
          Plus ca G I T-u' e preparat, posibil sa influenteze si treaba asta.

          Comment


          • nu stiu cat influenteaza pentru ca bobina e stock !
            Can't touch this !

            Comment


            • Originally posted by Kojak
              Sunt in jur de 35-38lei / buc.

              Pai n-ai vazut ca sunt ~50E setul?
              Si eu cam atata am dat pe ele.
              Last edited by IancuMIC; 24 November 2014, 20:55.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Originally posted by Kojak View Post
                Referitor la Denso Iridium Power, pusese colegu Prestige foto cu duratele de viata la Denso cu Iridium.
                Totul despre intretinerea Daciei Loganr. Uleiuri logan, filtre logan, placute de frana logan,consumabile logan etc.

                La NKG-urile alea, poate stau altfel lucrurile.
                Asta ce zic ei, in viata reala lucrurile pot sta mult diferit (fc de motor, combustibil, stil de mers etc).

                La NKG am masurat distanta la vreo 65000 km, 1,05 mm , in mod normal cu bujiile de fabrica nu mai merge ok pe toata plaja de turatii la distanta asta (am facut probe), dar cu astea merge fara nici un stres.

                Comment


                • Pai si de noi, cu ca distanta vin NKG-urile alea?
                  ik20, se spune ca vin cu 1.1mm, eu nu le-am masurat si nici nu le-am ajustat.
                  Le-am montat ca atare.
                  Se mareste distanta intre electrozi in timp, sau nu?

                  Comment


                  • Originally posted by IancuMIC View Post
                    .
                    Eu am peste 40.000 cu BKR6EIX; am scos acu vreo 3 luni o bujie, iar cresterea distantei dintre electrozi era nesemnificativa fata de reglajul initial.
                    Ale mele au venit cu 0,8 parca; oricum le-am facut la 0,9.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Nu mai retin, ai si gaz pe ea, sau e full benzina?

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Pai si de noi, cu ca distanta vin NKG-urile alea?
                        ik20, se spune ca vin cu 1.1mm, eu nu le-am masurat si nici nu le-am ajustat.
                        Le-am montat ca atare.
                        Se mareste distanta intre electrozi in timp, sau nu?
                        0,8 mm

                        Lasa-le asa cum sunt, iniferent daca distanta corespunde sau nu cu ce spune fabrica pt bujii.

                        Comment


                        • nici nu ma gandeam sa umblu la distanta. daca era, o faceam de la inceput.
                          oricum, teava mea e mereu gri, niciodata neagra, ceea ce nu se intampla cu alea stock.

                          Comment


                          • DA, asta am uitat, si la mine teava s-a curatat cu bujiile astea Iridium (rulate 60000 km) , pare pt unii SF, dar la mine e fost o schimbare buna.

                            PS: nici acum nu am cinstit si multumit indeajus pe colegu DrMke pt bunatatea oferita.
                            Eram pe cale sa ma duc sa-mi schimb din nou mapa la masina, credeam ca nu e buna mapa, ca face fite, etc...

                            Comment


                            • Gata; presimt ca va mai fi un Logan cu...iridium
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Bujiile de origine la cat se schimba?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google