Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pe bobine scrie Renault 7700875000 si mai jos Beru; de bujii sunt dezamagit, ma asteptam la niste bujii mai de doamne ajuta.Deja ma gandesc la un schimb.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • eu vreau sa incerc denso twin tip pe 1.4

      Comment


      • Mi-as dori sa pun NGK BKR6EIX, dar deocamdata mai analizez, am o retinere doar in ceea ce priveste pretul.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • te cred la stilul nostru de viata e cam mult si poate nu toata lumea e multumit de ele....

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            Pe bobine scrie Renault 7700875000 si mai jos Beru; de bujii sunt dezamagit, ma asteptam la niste bujii mai de doamne ajuta.Deja ma gandesc la un schimb.
            Ce anume te-a dezamagit la aceste bujii? Asa am avut si eu pe Loganul PH2 din dotare si dupa trecerea la NGK BKR6EZ V-line nu am simtit nici o diferenta(nici la consum nici la mers).

            Comment


            • De prin toamna tot am senzatia ca la turatii mai scazute nu mai am acelasi raspuns la acceleratie fata de ce eram invatat.Tot suspectam benzina de aceea am alternat utilizarea acesteia de la toate statiile, iar astazi mi-am propus sa fac si o verificare a bujiilor.Nu am gasit acea culoare oarecum caramizie, specifica unei arderi corecte, mai degraba sunt afumate.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • La 42.000 km ce sa le mai ceri? Eu le-am schimbat la 33.000 km si nici p-astea nu le las mai mult. Merg cu reviziile dupa "stilu' vechi" de la 1.4 mpi. Poate doar uleiul sa-l tin 15.000 km fata de 10.000 cat il tineam inainte.

                Comment


                • Si eu le-am schimbat pe la 32-33.000 , dar aratau perfect.
                  Dupa ce le-am dat jos mi-a parut rau, dar deja cumparasem altele.
                  Oricum cele vechi le am in masina, nu le-am aruncat. Sunt modelul cu un electrod.

                  Comment


                  • gata, mi am montat bujiile noi denso k 20 TT, merge brici, voi atasa niste poze cu vechile bujii NGK BKR6E si cu cele noi deci prima impresie despre denso sa zic asa e ok.
                    Attached Files

                    Comment


                    • hai adi da i o forja sa vezi cum da scanteia :d
                      sa le arzi cu placere.
                      http://www.loganclub.ro/forum/flr_ul_meu-t22090p6.html

                      Comment


                      • ms, ms, sa mi scada consumul si atunci e ok, ca cu cele vechi aveam 12/100 in oras, acu l am resetat sa vedem la 100 de km cat imi iese

                        Comment


                        • Schimbă Lukoil-u', o să-ți scadă și consumul. Vezi că ăia de la Lukoil au litru rusesc. Verifică cu o canistră. ;)
                          Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                          Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                          Comment


                          • stai lejer eu numai din petrom bag, tu ti ai schimbat bujiile, exact din alea am luat si eu cum ai tu, da merge brici sincer, uyita te ce urat arata NGK urile

                            Comment


                            • Încă nu m-am învrednicit, poate când s-o mai încălzi. Știu că sunt bujii bune, altfel nu le luam.
                              Somnul adânc ajută la prevenirea îmbătrânirii, mai ales dacă dormi la volan.
                              Nu goni mai tare decât poate îngerul tău să zboare!

                              Comment


                              • tipul care mi lea adus mi a zis ca astea nici nu se fac ca NGK urile in franta si etc, dar voi revenii cu pareri despre denso k 20TT.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google