Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Alea cu 2 electrozi de masa de la renault sunt chiar ok la banii lor. Eu am beru UXT1 (vezi pe google cum arata) si sunt multumit de ele.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • poate UXT 10, pe cautare numa asa arata UXT 10

      am gasit, gata UTX1, este acea cu un electrod cu multe santuri........ ?
      Last edited by goguspan; 7 January 2012, 19:54. Reason: Automerged Doublepost

      Comment



      • Astea sunt UXT1, recomandate pt logan.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • da, da am vaz aku, am avut si eu ceva ultra x tot cu 4 mergea trasnet cu ele. undeva la 25 lei /buc

          Comment


          • Va salut.distanta corecta (gap-ul) pentru niste bujii ngk bkr6ez(v-line 38),pt.un logan 1.6 16v,cat este ?
            0.8 sau 0.9 .
            Multumesc.

            Comment


            • de fabrica gap ul e dat 0,9

              Comment


              • Apropo de NGK, ca-mi adusei aminte ca am pus acum 2 luni NGK BKR6EZ, pe cutie nu scria V-LINE(nici nu m-am gandit ca ar trebui sa scrie), insa profilul electrodului era in crestat in V exact ca pe site si daca nu ma insel parca aveau si un cod 4619 dar nu mai sunt sigur. Am vazut si in magazine cutii tot cu BKR6EZ pe care scria V-LINE. Exista mai multe tipuri de BKR6EZ sau am luat teapa? Cele clasice din ce-am vazut pe site nu au electrodul crestat in V.

                Comment


                • si eu exact din acelea am, dar nu sunt fabricate in japan, deci un pic de teapa am luat, sunt fabricate in franta si crede ma deja parca nu mi mai place cum toarce motorul cu ele.

                  Comment


                  • Nu stiu de ce va mai complicati, luati-va NGK BKR6EIX, made in Japan, si ~100 000 km nu mai aveti treaba cu bujiile. Pe langa asta au si alte avantaje fata de bujiile clasice. La 170 lei / set cu transportul acasa chiar nu sunt scumpe.
                    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                    Comment


                    • shakar sa stii ca am citit si astea ce zici tu sunt dedicate ptr 16 16v

                      Comment


                      • Pentru 1.4/1.6 8V sunt BKR5EIX, o idee mai calde. Acelasi pret, aceleasi avantaje.
                        '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

                        Comment


                        • Originally posted by andreyi View Post
                          Apropo de NGK, ca-mi adusei aminte ca am pus acum 2 luni NGK BKR6EZ, pe cutie nu scria V-LINE(nici nu m-am gandit ca ar trebui sa scrie), insa profilul electrodului era in crestat in V exact ca pe site si daca nu ma insel parca aveau si un cod 4619 dar nu mai sunt sigur. Am vazut si in magazine cutii tot cu BKR6EZ pe care scria V-LINE. Exista mai multe tipuri de BKR6EZ sau am luat teapa? Cele clasice din ce-am vazut pe site nu au electrodul crestat in V.
                          si eu am intrebat de treaba aceaqsta cu ambalajul.v-line sau bkr6ez.
                          cineva (un ing.)mi-a raspuns asa:
                          v-line 38 vin set de 4
                          bkr6ez vin la set de 1 .
                          difera doar ambalarea,bujia fiind aceiasi.
                          acest raspuns l-am primit eu....

                          Comment


                          • da, dar am citit ca daca ai si remap e bine sa treci cu o idee pe mai reci cu un nr

                            Comment


                            • Si bujiile mele parca tot in Franta sunt fabricate, nu in Japonia, si mai scria ca sunt importate de UNIX(am intrat pe site la ei si exista separat No 38 la set de 4 - 90 lei si BKR6EZ cu rezistenta antibruiaj la 71 lei - de care am luat eu). Deci ce am luat sunt bujii V-line(clar au crestatura aia, ca doar atat am retinut la ele) in cutie de NGK Standard fabricate in Franta?

                              Comment


                              • eu am auzit ca denso cu iridium sunt mai tari ca NGK urile, pe mine ma intereseaza bujii normale care merg pe 1.4 in afara de iridium

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google