Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mulțumesc pentru link. Nu ma gândeam Sa le reglez cum a arătat acel tip în clip. E clar ca le-as strica. Cu instrumentul ce l-am luat eu voi măsură doar și voi regla cu un clește. Dacă vedeam înainte acest clip cumpărăm celalalt model.

    Comment


    • De cand am pus gpl as vrea sa micsorez distanta la bkr6eix ele eu 0.8mm si banuiesc ca trebuiesc reglate la 0.7mm. Am sa-mi dau comanda de o "lera cu sârmă", dar inainte vreau sa fac experimente pe bujiile eyquem cu care a venit masina.
      Leon daca vrei sa mai iei si celalalt model cu sarma da-mi un PM, poate ne combinam la comanda, eu vreau ambele modele
      Last edited by bad_hrc; 29 April 2014, 18:00.

      Comment


      • Cum sa ne combinam.dacă avem.2000 de km.intre noi? Găsești pe ebay la vreo 5 euro. Găsești și pe site-urile românești.

        Comment


        • Mda... Eu am postat de pe telefon si nu vad locatia

          Comment


          • Pentru ca nu se exista de cumparat lerele specifice pentru iridium. Cu lera clasica ai toate sansele sa-ti cumperi alt set de bujii.
            sigpic

            Comment


            • http://www.ebay.com/itm/Performance-..._Tools&vxp=mtr. Exista. Se poate si cu lera normala daca te ajuti de menghina si un cleste.

              Comment


              • Mda, numai daca nu vrei, nu le reglezi pe alea cu iridiu. Eu le-am facut la 0,9.
                ...
                A mai cazut un ...mit.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Astea ce le am cred ca au peste 1 ochiometric. Poate de acolo imi vin erorile.

                  Comment


                  • Bujiile vechi aratau foarte sanatos, uzura pe electrozi nu pareau sa aiba. Mai degraba altceva, nu bujiile.
                    sigpic

                    Comment


                    • Da cred ca au gap-ul prea mare. La1.2 gpl treebuie 0.7 din cate am citit pe site-ul ngk

                      Comment


                      • Originally posted by dr_mke View Post
                        Bujiile vechi aratau foarte sanatos, uzura pe electrozi nu pareau sa aiba. Mai degraba altceva, nu bujiile.
                        Iti sun eu cat au, peste 1 mm (1,05 cand am masurat ultima data) si merge foarte bine motorul, fara intreruperi sau alte cele.
                        Nici nu m-am stresat sa miscorez distanta, pur si simplu le-am pus inapoi si gata ))

                        M-am jucat eu cu distanta la alea de fabrica, la 1 mm incepea sa intrerupa la peste 5000 rpm (se simteau trepidatii) la 0,7 mm nu mai avea putere, urca frumos in turatii dar se simtea clar mai "moale" in demaraj.

                        Comment


                        • Urmeaza sa schimb bujiile si nu stiu daca se merg pe ce am folosit pana acum si anume Eyquem (de origine) sau sa incerc bujiile care se monteaza pe motorul de 1.4 cu GPL de fabrica ? Este primul schimb de bujii dupa ce am pus gaz pe masina
                          Attached Files
                          In viaţă risipim ani, iar la moarte cerşim clipe...
                          sigpic

                          Comment


                          • Cred ca sunt fix acelasi cod de bujie.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Azi am facut rost de cheie. Nu se gaseste in magazine cheie de 14. Revin cu impresii dupa ce le reglez. Sper sa dispara eroarea, fie ea si intermitenta.

                              Comment


                              • gmv, daca vrei sa dai bani putini pe o bujie ok, ia un set de bosch fr6dc+. o sa-mi multumesti!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google