Bujii Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • La 60.000km sau oricand te plictisesti de ele.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Nu conteaza, treci pe...Iridium!

      30.000km sau chiar 60.000km teoretic.

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Gata; presimt ca va mai fi un Logan cu...iridium
        Un adevar trebuie recunoscut, chiar daca ai sustinut altceva in trecut (cazul meu) )

        Comment


        • Tot ce face referire la bujiile stok, din topicul asta, ar trebui ras!
          Sa ramana doar posturile care aduc in discutie IRIDIUMURILE!
          Propun un topic exclusivit, iridium members only!

          Comment


          • Originally posted by IancuMIC View Post
            La 60.000km sau oricand te plictisesti de ele.
            Asta e din seria "plictiseala face bine..."

            Comment


            • Iridium rullz !

              La Pemfe' nu pot pune iridium, nu există cod . . . . . .

              Diferențele sunt mari, Tavi le-a văzut pe pielea lui. Așa-i cel mai convingător !

              Alea au fost bujii care au văzut reprize de câte 2-3-4 ore de 5500 rpm in a 5-a pe autostradă !
              sigpic

              Comment


              • Denso Iridium am pus si eu. Dilema mea e urmatoarea : E posibil ca motorul sa fie mai silentios cu astea? Sau sunt eu paranoic?

                Comment


                • La ralanti merge clar mai frumos. In rest eu n-am observat diferente . . . . .
                  sigpic

                  Comment


                  • cu zgomotele nu prea au treaba bujiile, cel putin nu la ralanti.
                    primu' factor in care da un motor o idee mai zgomotos la un moment dat, e un ulei cu ceva km la activ, sa zicem peste 8-10mii. oricum sunt destui alti factori care pot influenta zgomotele motorului.

                    cum dom' doctor sa nu existe cod ptr. bujiile de bembeu, pe bune?

                    Comment


                    • @dr_mke
                      Iridium de la Denso sau de la NGK?

                      Comment


                      • Consumul tot acolo mi-e (ori sunt pacalit de gumele de iarna montate in aceeasi zi). Dar sunetul parca e altul, da' cum orice cioara isi lauda puiul ..

                        Comment


                        • Ngk bkr6eix
                          sigpic

                          Comment


                          • Receptionat. Multam'!

                            Comment


                            • Originally posted by Kojak View Post
                              Tot ce face referire la bujiile stok, din topicul asta, ar trebui ras!
                              Sa ramana doar posturile care aduc in discutie IRIDIUMURILE!
                              Propun un topic exclusivit, iridium members only!
                              Un set de bujii noi (bune) fac exact acelasi lucru ca orice bujii iridium.

                              Comment


                              • Originally posted by Kojak View Post
                                Tot ce face referire la bujiile stok, din topicul asta, ar trebui ras!
                                Sa ramana doar posturile care aduc in discutie IRIDIUMURILE!
                                Propun un topic exclusivit, iridium members only!
                                Avem deja unul;
                                Piese Dacia Logan : placa si disc ambreiaj , curea si role distributie , radiator apa , compresor ac , condensor ac , disc frana , caseta directie , pompa inject ,pompa apa , geam oglinda brat bascula fata , bieleta directie , bieleta antiruliu , electro ventilator , far logan , lampa stop , bara protectie
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google