Ce Presuri Aveti?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Eu am 1 singur rand de presuri de origine primite cadou de la dacia cand am ridicat masina nu are rost sa pun vara de mocheta aduna prafu in ele mai usor sunt curatate cele de cauciuc!

    Comment


    • #62
      Cele din cauciuc sunt bune iarna,dar pretentioase la urmele lasate de incaltaminte mai ales daca afara a plouat sau imediat dupa ce au fost spalate,pe mine ma deranjeaza.Mocheta,cand s-a murdarit,o scuturi si gata!S-a curatat!
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #63
        yo am un ambiance si nu a avut niste presuri jalnice cand l-am luat...un prieten care a avut un logan (masina de serviciu) mi-a dat 4 presuri de PREFERANCE si vin perfect..in curand poze...si au si un fel de scai pt prindere pt a nu fugi...
        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

        Logan din Bicaz (Neamt)

        Comment


        • #64
          Eu am niste presuri de logan. le-am luat de la un magazin de piese auto si mi-au zis ca sunt de origine. am dat pe ele in jur de 45 lei in 2006 cand am luat masina. azi arata aproape la fel ca atunci. doar cel de la sofer este insesizabil uzat. sunt de nota 10. singurul inconvenient ar fi ca cele din spate sunt un pic mici si se duc usor sub scaunele din fata.
          My ride

          Comment


          • #65
            asa si la mine sebi.....la mine cel de la sofer se mai duce cand si cand sub acceleratie....
            MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

            Logan din Bicaz (Neamt)

            Comment


            • #66
              Presuri cumparate de la dealer, din cauciuc, tip tavita. Au fost destul de scumpe dar decat ceva care nu este dedicat pentru podeaua de Logan, care nu vine perfect, se plimba prin masina (asa se intampla la primul Logan care avea presuri de Solenza sau nu mai stiu ce ii luasem, oricum nu de Logan), am preferat sa dau ceva mai mult (cred ca 150 lei au fost) pentru ceva de calitate. Se potrivesc la fix, dupa 3 ani si aproape 60 000 km nu sunt uzate deloc, arata decent, cel de la sofer se fixeaza de podea sa nu iti faca surprize la condus.
              '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

              Comment


              • #67
                D'alea din cauciuc ordinar, luate din targ cu 45 lei.
                [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                Comment


                • #68
                  cine a luat din targ escule?????
                  MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                  Logan din Bicaz (Neamt)

                  Comment


                  • #69
                    Eu am presuri cumparat din Metro acum 6 ani din cauciuc natural culoarea gri cu rosu si semnatura lui Schumaher. foarte multumit nu miroase .
                    sigpic #

                    Comment


                    • #70
                      Originally posted by bogdandochita View Post
                      cine a luat din targ escule?????
                      De presururile mele e vorba. Le-am luat din targ, au 4 ani si sunt ok.
                      Last edited by vi_escu; 23 June 2011, 00:40.
                      [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                      Comment


                      • #71
                        Eu unul am tot presuri gen tavita, de cand e masina nascuta, pret - pe la 100 lei. Doar 47kkm rulati, 80%urban...

                        Am reusit sa-i dau gaura, doar cu calcaiul (cel de la sofer, evident!)
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • #72
                          aa depinde de calitate....yo inainte am avut o dacie 1310 cu presuri mari mari si mi-a parut foarte rau ca nu se potriveau...ajungea mult sub acceleratie...si fiind groase cam greu sa apesi..si era jenant la ambreiaj...
                          MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                          Logan din Bicaz (Neamt)

                          Comment


                          • #73
                            Originally posted by bogdandochita View Post
                            mi-a dat 4 presuri de PREFERANCE si vin perfect..
                            Off topic:Nu exista presuri de Preferance....exista presuri "de origine" si after market.

                            On:...In poza de mai jos le puteti vedea pe ale mele.
                            Attached Files
                            sigpic

                            Comment


                            • #74
                              eu am tot tip tavita,le am de 4 ani si mai am un pic pana-i dau gaura celui de la sofer....

                              Comment


                              • #75
                                Eu am din cauciuc luate din targ, tip tavita cu o bordura destul de inalta astfel incat in afara de spalarea lor nu prea trebuie sa bag aspiratorul decat foarte rar. De uzat nu prezinta semne cu toate ca le am de vreo 3-4 ani. Marele lor dezavantaj il reprezinta culoarea gri si faptul ca se vede imediat si cea mai mica urma de praf, sa nu mai vorbim de urcat ud pe picioare. In dreptul acceleratiei venea cam aproape si riscam blocarea pedalei, dar l-am rezolvat elegant cu un cutter .
                                Ma gandesc pentru vara sa-mi iau ceva din material textil, dar cand pun in balanta ca trebuie sa scot nisipul frecand cu aspiratorul parca nu ma prea trage inima .
                                L.E. Am gasit si poza cu ele.
                                Attached Files
                                Last edited by Nepotu123; 23 June 2011, 10:32.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google