Filtru De Benzina.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by nikuniku View Post
    RCB sa stii ca rezista,pompa de benzina ajunge sa bage pana la 4-5 bari,dar supapa de suprapresiune descarca pana la 3-2,7 bari,pentru a mentine o presiune constanta la injectoare
    cand se arde pompa de benzina,filtru se curata prin suflare cu compresoru,se sufla pe unde iese benzina din el,altfel nu se umbla la ansamblu pompa,filtru
    Pur logic si perfect adevarat ce spui tu!
    Dar tu vorbesti despre filtrul din pompa de injectie, care e mai mult o sita de filtrare fina.
    Eu vorbeam despre un filtru exterior, un carcasat cu element filtrant hartie (vezi la motoare benzinare de Renault cu filtru exterior). Nu stiu despre un asemenea filtru sa reziste la presiunile mentionate mai sus. Sau poate ma insel eu...

    Comment


    • #32
      Se pare că cei de la daciashop cunosc deja soluţia montării filtrului exterior de benzină. As fi pus un link catre descrierea filtrului oferit de ei dar vad ca momentan e picat site-ul lor.
      sigpic

      Comment


      • #33

        Comment


        • #34
          Bun aşa, Crull, acesta este, mersi ! Văd că acum merge şi la mine link-ul.
          sigpic

          Comment


          • #35
            Pai asta nu e filtrul de benzina de la Solenza? Se mai potriveste si la unele Renault-uri, ziceam mai sus...
            Unde anume se monteaza? Banuiesc ca undeva inainte de pompa, presiunea de dupa fiind prea mare pentru el.
            Iar ma duc pe capul astora de la Dacia, iar se iau cu mainile de par cand ma vad )

            Comment


            • #36
              Cum inainte de pompa? Pompa e in rezervor.

              Comment


              • #37
                Originally posted by crull View Post
                Cum inainte de pompa? Pompa e in rezervor.
                Bravo... asa e.
                Am scris eu o prostie.

                Comment


                • #38
                  daca merge bine asa cum e ea, la ce va mai trebuie filtru?
                  Nu sufar de nebunie, doar savurez fiecare moment al acesteia!!

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by claudiu_iosip View Post
                    daca merge bine asa cum e ea, la ce va mai trebuie filtru?
                    Asa e romanul, intotdeauna trebuie sa mai adauge el ceva "sa mearga dom'le mai bine"!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google