Pete Tapiterie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by sonykel
    fetele de usi cu ce le curatam???
    am incercat eu cu mr muscolo lichid(pulverizator)si cu o periuta de dinti o iesit ca noua

    si pentru petele de pe tapiterie to cu vanish leam scos
    pus lasat 5 minute sa actioneze apoi frecata pata cu o cirpa de bumbac and =>> it`s like new
    Last edited by andrei; 21 November 2007, 21:17.
    sigpic

    Comment


    • #17
      ms mult boris azi am frecat la fetele de usi de mi-au sarit capacele si urmele de pantofi tot au ramas din colturile de jos

      sigpic

      Comment


      • #18
        @sonykel pe huse este o eticheta pe care scrie...Acest produs este distribuit exclusiv de Meteor Auto SRL Galati.
        sigpic

        Comment


        • #19
          aham deci in reteaua meteor mersi mult

          sigpic

          Comment


          • #20
            Pentru curatarea petelor de pe tapiteria auto am folosit cu succes Pulimax de la Mafra. Este ieftin si face treaba.
            Eu am comandat de la ei multe produse. Costul transportului este gratuit. Mai nasol este faptul ca comanda minima este de 60 lei, dar in pretul asta ai ce lua.

            Cele bune...
            Chiar daca nu am Dacia Logan, consider ca informatiile de pe orice forum auto sunt folositoare si utile.

            Comment


            • #21
              Pulimax e bun si pentru bord si pentru fetele de usi.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Sal, am vazut huse de Dacia Logan in Pascani jud. Iasi la 150Ron si 170Ron pt breack, sunt facute din acelasi material si culori ca si tapiteria "Laureate", confectionate la Mioveni (din ce scria pe eticheta). Am cautat pe net, dar nu mai tin minte firma exact, aratau foarte bine.
                Blue Diesel Tech

                Comment


                • #23
                  Eu pentru pete am incercat cu un Vanish, dar nu prea sunt multumit de rezultat... biocarpet e cumva mai bun? petele care le am eu provin de la apa murdara, care a curs pe banchete si apoi s-a evaporat lasand o urma inchisa la culoare.
                  Si culmea si Vanishul a lasat o urma, eu am dat doar pe patasi acuma zona in care am dat, e curata dar mai inchisa la culoare, nu stiu daca doar a intins pata, sau a decolorat tapiteria ...
                  Don't touch! Never ever steal
                  Unless you're in for the kill

                  Comment


                  • #24
                    Am si eu o intrebare: nu reusesc sa scot tetiera de la sofer. Cea din dreapta fata a iesit usor dar cea de la sofer nu reusesc sa o scot. Nu as vrea sa o fortez prea tare si sa raman cu ea in mana. Ce as putea face?

                    Comment


                    • #25
                      Originally posted by Teddy View Post
                      Sal, am vazut huse de Dacia Logan in Pascani jud. Iasi la 150Ron si 170Ron pt breack, sunt facute din acelasi material si culori ca si tapiteria "Laureate", confectionate la Mioveni (din ce scria pe eticheta). Am cautat pe net, dar nu mai tin minte firma exact, aratau foarte bine.
                      Te rog sa-mi zici si mie unde anume ai vazut huse ca eu am cautat tot Pascaniu si nu am gasit. Scuze de offtopic!

                      Comment


                      • #26
                        La mine petele au iesit misto cu o solutie de curatat covoare sau biocarpet diluat cu apa si pus intr-o sticla dinaia cu fas-fas (pulverizator).

                        Comment


                        • #27
                          Biocarpet is the best.
                          LOGAN ABS+ 1,5 dCI/70 CP (12.2007)
                          CITROEN C1 1,0/68 CP (03.2010)

                          Comment


                          • #28
                            Si eu ar trebui sa sterg tapiteria,mai ales in spate unde a scapat cineva ketchup de la pizza.Problema este ca nu stiu cum sa procedez.
                            Nu as vrea sa ma bag la Vanish sau mai stiu eu ce prostii,ci as vrea sa folosesc ceva special conceput pentru asa ceva.Imi recomanda cineva un produs anume?
                            P.S Sunt interesat si eu de huse de Logan de care zicea Teddy.Unde pot gasi asa ceva?

                            Comment


                            • #29
                              Eu am niste guma de mestecat pe bancheta,are cineva vreo idee cum se scoate?

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Teddy View Post
                                Sal, am vazut huse de Dacia Logan in Pascani jud. Iasi la 150Ron si 170Ron pt breack, sunt facute din acelasi material si culori ca si tapiteria "Laureate", confectionate la Mioveni (din ce scria pe eticheta). Am cautat pe net, dar nu mai tin minte firma exact, aratau foarte bine.
                                huse de care zice teddy am eu pe masina. puteti vedea poze la my ride. are gaura pentru reglajul lombar, dar nu au buzunarul din spate. in rest e ok...5 huse pentru tetiere. am vazut intr-o zi si pe un mcv intr-o parcare acelasi model ca al meu. eu le-am luat in aprilie 2008 cu 150 ron de la selgros brasov. acuma am vazut ca sunt 130 ron. pentru mcv parca erau 150, in aprilie 2008 fiind 180

                                @Red_Alin: esti in arad, aveti magazin Selgros deschis si acolo. du-te si uita-te la raionul auto...pe unde sunt covorase, capace roti, tavite pentru portbagaj...si le gasesti acolo intr-o cutie de carton, si are si o bucata de material pentru proba, atarnata de cutie
                                Last edited by B 83 RMJ; 13 January 2009, 19:14.
                                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google