R A R - I T P

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 1.Ca sa nu pierzi timpul asteptand, e bine sa-ti faci programare.
    2.Se plateste doar taxa de revenire, in termen de 30 zile.
    3.Daca nu sunt omologate, DA.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Si cam cat e taxa de revenire? ITP-u e 90-100 in Brasov.
      Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
      My ride

      Comment


      • Cam intre 10 si 30 de lei, in functie de motivul revenirii(poluare, siguranta etc)
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Nu imi fac probleme prea mari ca ma da inapoi..nu ar avea pt ce..masina are 6 ani si 60000km..
          Eventual sa nu am probleme la vreun capat de bara sau bucsaraie, ca pt noxe si frane nu prea imi fac griji.
          Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
          My ride

          Comment


          • Pai de ce nu faci o verificare a jocurilor, eventual sa le rezolvi inainte de prezentarea la ITP?
            Eu unul asta as recomanda.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Cand am fost de mi-am schimbat uleiul, mi-a fost ridicata masina pe elevator.
              Prietenu asta al meu care mi-a facut schimbu de ulei a miscat de roti si a zis ca e ok, ce nu i-a placut a fost cum mi-am pus placutele de frana, si anume am scos arcu de la placute pe deasupra etrierului, prin canalul respectiv.Zicea ca pierd ceva din forta de apasare, masina se opreste bine nu e problema, doar ca se simte putin diferenta intre placutele pe care le-am avut inainte si astea de acum. O fi si treaba de calitate.

              Si cand mi-a miscat de roti nu am putut decat sa observ cum se misca amandoua la fel,cand misca una din ele.
              Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
              My ride

              Comment


              • Am trecut si eu de al 2lea ITP.
                Am spalat masina si am mers la ITP fara sa uit la masina, nu am verificat nimic. Am mers si singura problema ce au gasit era un cap de bara. ITP-ul a costat 90 Ron + 20 ron pentru revenire si vro 40 lei a fost cap bara. Intr-o ora si jumate am rezolvat schimbarea si reverificarea. Inca trebuie sa fac o geometrie si cu aia am si rezolvat momentan cu problemele la masina.

                Comment


                • Originally posted by Punk View Post
                  Cand am fost de mi-am schimbat uleiul, mi-a fost ridicata masina pe elevator.

                  Si cand mi-a miscat de roti nu am putut decat sa observ cum se misca amandoua la fel,cand misca una din ele.
                  In acest fel mecanicul nu a urmarit in mod special jocurile directiei; acest test urmareste doar modul de transmitere a miscarii de la caseta catre roti.

                  Originally posted by Kovy View Post
                  Am trecut si eu de al 2lea ITP.
                  . Am mers si singura problema ce au gasit era un cap de bara. ITP-ul a costat 90 Ron + 20 ron pentru revenire si vro 40 lei a fost cap bara..
                  Daca iti faceai o verificare inainte de ITP, scapai de o cheltuiala suplimentara.
                  Last edited by IancuMIC; 29 February 2012, 09:18. Reason: Automerged Doublepost
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • Daca nu sunt eu proprietarul masinii, pot sa merg sa ii fac ITP-u?
                    Masina e pe numele tatalui meu.
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • Banuiesc ca daca ai CI a proprietarului, (sau a persoanei care prezinta masina la inspectie), n-ar trebui sa fie vr-o problema.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Am tot ce trebuie in materie de acte, numai sa nu se poata faca daca nu e si proprietarul masinii.
                        Sa vad, ma duc maine si ce mi-o zice mi-o zice.
                        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                        My ride

                        Comment


                        • Originally posted by Punk View Post
                          Daca nu sunt eu proprietarul masinii, pot sa merg sa ii fac ITP-u?
                          Masina e pe numele tatalui meu.
                          Poti. Important e sa ai CI a autovehiculului, talonul. N-ai nevoie de buletinul/CI proprietarului.

                          Comment


                          • Merge SIGUR, cu buletinul delegatului, adica al TAU (asta e interpretarea celor de la Statiile ITP).
                            Edit; si asigurare RCA, valabila.
                            Last edited by IancuMIC; 1 March 2012, 16:46.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • daca ai talonul la tine nu ai nici o problema sa faci itp

                              Comment


                              • Originally posted by IancuMIC View Post
                                Merge SIGUR, cu buletinul delegatului, adica al TAU (asta e interpretarea celor de la Statiile ITP).
                                Edit; si asigurare RCA, valabila.
                                N-are nevoie de niciun buletin al proprietarului. Iar de buletinul delegatului, cum delegi pe cineva, tu ca persoana fizica?
                                Orice persoana trebuia sa aiba asupra sa buletinul. LA ORICE MOMENT. Deci logic, ca omul va avea buletinul la el.

                                daca ai talonul la tine nu ai nici o problema sa faci itp
                                Talon+ carte de identitate autovehicol.

                                Unii cer si RCA-ul.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google