LOGANUL Si RULOTA

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • crull pusasi o intrebare bine gandita....

    Comment


    • eu am crezut ca ati bantuit si pe paginile anterioare unde ati fi gasit ca rulotele au centrala termica proprie marca trumatic cu ceas de ambient al temperaturii pana la 30 grade maxim vedeti la pgina 1 post 6, pagina 3 post 48,pagina 5 post 92 sau dotarile aferente unei rulotei pe care o detin dar stiu ca toate au asa ceva am avut 3 rulote si toate au avut centrala prima era din 1976 si avea si functiona brici lincul este de la ultima rulota pe care am luato http://translate.google.ro/translate...%3Dro%26sa%3DG
      caldura vine prin aeratoare ca la masina numai ca la rulota e prin podea
      asa ca no problem nici macar iarna
      Attached Files
      Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

      Comment


      • @jambon-felicitari pentru achizitie! @crull-la o temperatura exterioara de -8 grade C am dormit in rulota in chiloti(la prima iesire cu rulota iarna), truma are termostat,cind ajunge la temperatura flacara de la arzator se stinge si ramine o flacara mica(de veghe),cind vedeam ca se stinge la arzator dadeam iar temperatura mai mare,toata noaptea a mers truma la 8 si la 9,la un moment dat am stat cu trapa deschisaButelia o incarc cu gpl auto,se cunoaste si la flacara(arde mai bine)

        Comment


        • Deci pana anu asta nu vazusem rulota pe drumurile patriei pe timpul asta, dar azi la Predel surpriza, un grup de 3 rulote alimentau cu bere si ce mai trebuie, de aia si intrebarea, eu unul credeam ca rulota se poate folosi pana toamna tarziu nicidecum iarna, nu credeam ca e asa eficienta incalzirea.

          Comment


          • si centrala consuma destul de putin
            Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

            Comment


            • salut baietii,faza tare ca asta iarna prin februarie intr-o noapte pe la 2juma ma lasal butelia si nu miam dat seama intr-un timp mam trezit covrig de kancer ce se lasase si eu si un coleg deal meu in secunda 2 am taiato la soel in masina ca era paralizie rau erau minus 26 pe termometru asa ca aveti gj la gaz de at merg cu 2 butelii la mn una de rezerva .,,,pertroman te salut la mare unde vrei so frigi und.kampezi poate ne intalnim ? orikum pana la vara vreau sami iau cv mai adevarat cu baiei cu alea aleaa cv mai spatioasa si mai dotata tu ce ma sfatuir cv de 1000kg e bun sau e prea frea tiam zis ca vreau cv mai mare a ta cat are eu am dci de 70cp...poate la vara ne intalnim mai multi rulotisti pe undeva prin tara ar fi beton.


              post moderat:
              tradu' si mie ce ai vrut sa scrii aici. am citit de 3 ori sa-mi dau seama, adica timp pierdut aiurea. pe langa limbajul mirc, abia daca ai folosit semnele de puctuatie!
              da si tu o tura pe la Regulament, asta daca vrei sa nu ne certam
              Last edited by crististreulea; 9 January 2011, 15:57.

              Comment


              • daca e sa o schimbi recomand o marca nemteasca sunt mai solide si as pune pe primul loc hoby dupa care adria ........la tg secuesc (0744 307 225 cred ca are cele mai ingrijite rulote si la pret corect)gasesti sigur, a mea are 1300kg si loganul meu se misca natural cu ea
                Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                Comment


                • kiar zimi te rog ce am gresit ca eu numi dau seama ce nui de inteles corecteazama tu ca pe viitor sa stiu

                  Comment


                  • Offtopic pentru jambon : Adica ai scris niste cuvinte pe care le-ai inteles doar tu ! ... scrie corect si concret ceea ce vrei sa zici ... nici eu nu prea m-am descurcat sa pricep ceea ce ai scris la ora 03:23 a.m. ... precizez ca sunt offtopic, din pacate ...

                    Originally posted by jambon View Post
                    Salut baieti,faza tare asta iarna, prin februarie: intr-o noapte pe la 2 si jumatate m-a lasat butelia si nu mi-am dat seama. Dupa un timp m-am trezit covrig de cancerul (frigul) ce se lasase. Si eu si un coleg de-al meu in secunda 2 am taiat-o la el in masina ca era paralizie rau ( erau minus 26 pe termometru ) asa ca aveti grija la gaz ... de atunci merg cu doua butelii la mine (una de rezerva) . "pertroman" te salut ! La mare unde vrei sa campezi, poate ne intalnim ?! Oricum pana la vara vreau sa-mi iau ceva mai adevarat, cu baie, cu alea ... alea, ceva mai spatioasa si mai dotata. Tu ce ma sfatuiesti : ceva de 1000kg e bun sau e prea grea ?! Ti-am zis ca vreau ceva mai mare . A ta cat are?! Uu am dci de 70cp ...poate la vara ne intalnim mai multi rulotisti pe undeva prin tara ar fi beton.


                    post moderat:
                    tradu' si mie ce ai vrut sa scrii aici. am citit de 3 ori sa-mi dau seama, adica timp pierdut aiurea. pe langa limbajul mirc, abia daca ai folosit semnele de puctuatie!
                    da si tu o tura pe la Regulament, asta daca vrei sa nu ne certam
                    Sper ca nu te superi ca am "tradus" ceea ce a scris colegul ... sper sa intelegi acum ...
                    Last edited by cat_alex52; 9 January 2011, 19:29. Reason: Automerged Doublepost
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                    Comment


                    • am inteles ok da fine de inteles intelege doar cei ce sunt cu adevarat interesati de acest subiect,pe viitor o sa ma fak mai inteles.petroman ms de indrumare,apropo ai voie sa tragi cu logan break 1300kg,ma da nui prea mult,cum te descurci intr-o rampa cu inclinatie de 8-10 grade.?

                      Comment


                      • odata ce merg periodic la munte tu ce zici,la o viteza constanta de 100km/h am un consum de 7,1, in depasiri am fripto si pana la 120km/h dar intra intr-un usor tangaj ,MCVul are voie sa tracteze remorca max.1350km cu frana proprie
                        Mestecanisul spre exemplu cand am adus rulota lam trecut pe o ceata densa cred ca era cam ora 2 nopatea, abia dupa ce lam trecut am realizat ca eram pe partea cealalta a muntelui ,asa de repede il trecusem si discutam in masina cu fratele ca are ceva muschi su MCVul spre uimirea noastra....in concluzie....flutura rulota in urma lui
                        ps
                        sa stii ca si eu am citit postul ala gen mirc de vreo trei ori sa-mi dau seama ce ai scris
                        dar eram convins ca cineva te va atentiona
                        Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                        Comment


                        • aha bn da tu ai si duso la 105 cp vad eu am numa 70cp orikum dj mam orientat la cv de 1000kg mare tare in jur de 6m cu tot ce trebuie pe ea,noaptea tu curent de und.ai? acumulatori auto panouri solare etc.?mai ales ca tu ai si baie si mai multe dotari siti trebuie cv curent.

                          Comment


                          • Nenea jamboane regleaza-ti scrisul pentru ca nu poate fi citit de nici un fel, sau rezuma-te doar la citit.
                            iata si o portiune din regulament:
                            Pe lânga cunoasterea limbii, este necesara cunoasterea regulilor de baza ale limbajului scris (majoritatea valabile în orice limba), dupa cum urmeaza:
                            - scrierea cu înflorituri (k, sh, tz, y) este interzisa, cu exceptia cazurilor în care pot aparea confuzii;
                            - spatiu se lasa dupa si nu înainte de semnele de punctuatie; semne de punctuatie sunt considerate inclusiv semnele de exclamare si întrebare;
                            - nu se lasa spatiu dupa prima paranteza, nici înaintea celei de-a doua; se lasa, în schimb, înaintea primei paranteze;
                            - un singur semn de exclamare sau de întrebare este de cele mai multe ori suficient, trei semne sunt considerate maximul admis, un numar mai mare ducând la enervarea cititorului; desigur, uneori se impun si exceptii, important e ca exceptia sa nu devina regula;
                            - orice propozitie începe cu litera mare, orice nume propriu începe cu litera mare (acest punct este doar o recomandare);
                            - numarul punctelor de suspensie este trei, nu doua si nici mai mult de trei;
                            - scrierea cu diacritice este optionala;
                            - scrierea nejustificata cu majuscule, litere îngrosate, italice, subliniate, cu culori sau alte artificii este interzisa.
                            În general, tineti cont de faptul ca un post trebuie sa poata fi citit rapid.

                            Comment


                            • MCVul meu din fabrica este cu I rosu adica avea 85 cai, prin remapare a ajuns la 105cai, dar nare nici o treaba cu forta bruta ci ma ajuta la sprinturi si cand avea 85 cai tragea rulota asta la fel de bine.
                              pentru consumatori are un acumulator propriu dar in paralel o leg si la cea de pe masina cand stau o perioada mai lunga (concediu) de incarcat o incarc la redresor inainte de a pleca intr-un voiaj bateria este de 65 A si tine cam 3 saptamani cansumatori pompele de la ghiuvete ,hota si neoanele decei tine curent dar cum ti-am zis pentru linistea mea o leg in paralel cu cea de pe masina in special la munte la mare este champing,frigiderul il folosesc pe gaz
                              Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

                              Comment


                              • am si eu o intrebare un MCV motor 1,6--8 supape ce sarcina maxima de tractare are la o rulota(cu dispozitiv de franare cum cred ca au toate rulotele) multumesc anticipat

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google